Огляд та Порівняння Роботів пилососів Xiaomi (Mi Robot та Mi Robot 1S)

Сьогоднішня стаття присвячена двом роботам пилососам від Xiaomi. Обидва роботи призначені тільки для сухого прибирання і один з них Mi Robot Vacuum Cleaner 1S (Mijia 1S) 2019 рік, а другий Xiaomi Mi Robot (2016 рік). Розумний робот-пилосос Mi Robot Vacuum Cleaner уперше поступив в продаж більше трьох років тому, в 2016 році. Природно, оновлення старої моделі вже давно назріло. Нарешті, компанія випустила робот пилосос Mi Robot Vacuum Cleaner 1S (White) і презентувала новинку під час фестивалю Mi Fans в Китаї. Новий пилосос робот Mijia 1S отримав безліч оновлень, включаючи поліпшену навігацію, поліпшену ефективність очищення, більший контроль параметрів, покомнатное розпізнавання і т.д.

Повний каталог роботів пилососів Xiaomi

Основні характеристики пилососів Xiaomi Mijia двох поколінь

Просимо врахувати, що характеристики та можливості роботів можуть змінюватись з оновленнями. Дані, описані в таблиці на 2019 рік

Робот пилосос Xiaomi Mi Robot

Xiaomi Mijia 1S

Процессор Conrtex - A7 Conrtex - A35
Потужність 1800Pa  2000Pa
Ємність акумулятора 5200mAh 5200mAh
Робочий час 2,5 год 2,5 год 
Навігація Лідар (LDS) Лідар (LDS) + візуальний датчик подвійної навігації
Вага 3,8 кг 3,8 кг
Розмір продукту (Д/Ш/В) 34,5 х 34,5 х 9,6 см 35 х 35 х 9,6 см
Голосове управління Ні Так

Відеоогляд Xiaomi Mijia 1S

Перш ніж ми почнемо розмірковувати про те, які оновлення отримав новий інтелектуальний пилосос Mijia 1S, давайте згадаємо, що зробило перший робот-пилосос Xiaomi Mi Robot бестселером у секторі розумних побутових приладів.

Xiaomi Mi Robot Vacuum був одним із найпопулярніших приладів побутової техніки компанії. Основними перевагами розумного пилососа були його сучасний дизайн, точна навігація та дуже хороша якість очищення. Ефективність очищення пилососа залежить від багатьох факторів, у тому числі:

  • 12 датчиків, у тому числі лазерний датчик відстані, який дозволяє роботу сканувати довкілля зі швидкістю 360 градусів 1800 разів на секунду;
  • три виділені процесори для відстеження рухів робота в режимі реального часу
  • Безщітковий двигун постійного струму Nidec
  • Батарея ємністю 5200 мАг достатньо для проведення 2,5-годинного прибирання на ділянці площею до 250 кв.
  • Управління зі смартфона: Ви можете легко контролювати робот пилосос за допомогою Mi Home програми.
  • Перший розумний пилосос Xiaomi, як і раніше, популярний серед тих, хто купує розумні побутові прилади. Тим не менш, Xiaomi випустила кілька нових і покращених моделей: останні - Roborock S7 (2022) і Dreame bot Z10 Pro (2022).

Xiaomi Mijia 1S які основні оновлення?

Перше оновлення нового пилососу Xiaomi Mijia 1S ховається у навігаційному модулі інтелектуального пилососу. Xiaomi значно удосконалили Лідар (LDS) робота і, отже, його навігаційні алгоритми. Новий покращений лазер здатний сканувати простір набагато швидше і дозволяє створювати точніші карти та краще орієнтуватися в зоні очищення. Це за словами компанії, дозволило підвищити ефективність очищення робота на 13%, порівняно з роботом-пилососом першого покоління Xiaomi Mi Robot.

Модуль навігації LDS Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Mijia 1S

Усередині інтелектуального пилососу Mijia 1S встановлено новий 4-ядерний процесор, який підвищив продуктивність робота на 40% – знову ж таки, це зі слів компанії Xiaomi. Крім того, 1S оснащений збільшеною потужністю всмоктування, що забезпечує 2000 Па порівняно з 1800 Па на вакуумному роботі Xiaomi Mi Robot. Збільшена потужність у реальному житті призводить до того, що робот працює краще на поверхнях, які найважче чистити (наприклад на килимах).

Чіп Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Mijia 1S

Цікавим доповненням до програмного функціоналу пилобота є функція – AI Image Recognition. Це дуже цікава функція, яка дозволяє інтелектуальному пилососу розпізнавати кімнати, розрізняючи дверні отвори, що ведуть до цих кімнат. Як це вплине на повсякденне використання? – це ми побачимо з часом. Але ця функція однозначно корисна, оскільки це значно покращить навігаційні можливості робота.

Модуль навігації SLAM Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Mijia 1S

Крім того, Xiaomi 1S підтримує голосове управління, через голосового помічника Xiaomi AI. Таким чином, Ви зможете керувати роботом за допомогою голосових команд, що може бути навіть зручніше, ніж за допомогою спеціальної програми Mi Home.

Дизайн Роботів пилососів

Щодо дизайну, ми не виявили жодних важливих відмінностей між двома роботами. Ви отримуєте ту ж круглу форму з простим набором фізичних елементів керування зверху: кнопка «Додому» та кнопка включення/вимкнення. Обидва пристрої виконані у фірмовому чистому білому кольорі Xiaomi. Обидва пилососи поставляються з невеликою вежею нагорі, в якій розташований головний датчик навігації – LDS. Роботи мають компактні габарити.

Дизайн корпусу Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Mijia 1S

Чи варто купити Xiaomi Mijia 1S?

Як би там не було, пилосос Xiaomi Mijia 1S поставляється з декількома помітними оновленнями і загалом є сучаснішим пристроєм порівняно з роботом Xiaomi Mi (2016). Покімнатний поділ прибирання, збільшена потужність та покращена навігація, безумовно важливі покращення. Ми Mijia 1S дійсно здається дуже цікавим гаджетом, який можна спробувати, і який може стати ще кращим помічником в прибиранні будинку, ніж попередні розумні роботи пилососи від Xiaomi.

Дивіться завжди актуальний каталог роботів пилососів