Доброї доби Всім читачам! Сьогодні Ми поговоримо про НОВИЙ робот-пилосос, який має назву Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP. На ранці продажів даний робот-пилосос з'явився відносно недавно, а саме наприкінці 2021 року, доступний поки що тільки в Китаї і на відомому всьому сайті інтернет-магазину Аліекспрес, найближчим часом сподіваємося, що побачимо його на ранку продажів в Україні.

Повний каталог роботів пилососів Xiaomi

Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Головна перевага даного робота-пилососа Mijia Self-Cleaning Robot Vacuum-Mop - це його друга назва, надалі Ви можете зустріти цей робот або під першою назвою, або під другою назвою з тих, що ми згадували. Так ось головна його перевага – функція полоскання серветок. Цей робот-пилосос здатний автоматично самостійно промивати серветки на станції під час прибирання. Автоматично піднімати серветку на заїзди на килимові покриття та відповідно опускати серветку під час з'їздів. Здатний пилососити і мити підлогу, при цьому не торкаючись килимових покриттів і залишаючи їх чистими та сухими. Має віброшвабру, яка за рахунок своїх швидких і поступальних рухів допомагає відтирати навіть найсильніші забруднення, якими б засохлими Ваші плями не були. Отже! Більш детально!

 

Зміст:

 1. Комплектація

 2. Зовнішній вигляд

 3. Технічні характеристики

 4. Функціональні можливості

 5. Навігація

 6. Потужність всмоктування

 7. Сухе прибирання на ламінаті

 8. Чищення килимових покриттів

 9. Вологе прибирання

 10. Відтирання складних плям

 11. Вологе прибирання та килимові покриття

 12. Одночасне вологе та сухе прибирання

 13. Якість самоочищення серветок

 14. Прохідність перешкод

 15. Проїзд темних покриттів

 16. Рівень шуму

 17. Підсумки

 

Комплектація

Доставлений Нам цей робот-пилосос був у досить об'ємній коробці, навіть занадто. У комплектацію Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP, крім самого робота-пилососа, ще входить:

 1. Станція для заряджання;
 2. 2 адаптери живлення. Перший – з китайською виделкою.
 3. А другий – з європейською вилкою;
 4. Інструкція з експлуатації робота;
 5. Запасна серветка із мікрофібри;
 6. Запасна бічна щітка;
 7. Інструмент для очищення робота-пилососа.

Комплектація Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Комплектація на Наш погляд у принципі не мізерна, звичайно було б набагато краще якби замість запасної бічної щітки поклали запасний НЕРА-фільтр, зайвим він би точно не був, але і на цьому спасибі, є запасні аксесуари і це величезний плюс.

 

Зовнішній вигляд

Отже! Про особливості зовнішнього вигляду робота-пилососа Xiaomi Mijia Self-Cleaning Robot Vacuum Mop MJSTP далі.  

Зовнішній вигляд Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Має висоту корпусу 97 мм від підлоги, кругла форма, сам робот-пилосос білого кольору. Спереду на механічному бампері розміщено датчик визначення перешкод, але на жаль датчиків стіни немає, що може вплинути на роботу самого робота-пилососа, але це ми подивимося надалі.  

Вид зверху Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

На кришці є дві механічні кнопки управління: старт/пауза, а також примусове повернення на базу для підзарядки. За навігацію відповідає підпружинений лідар, а саме пружинистий механізм допомагає роботі-пилососу не застрягати під меблями під час збирання.

Контейнер для сміття Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Під верхньою кришкою, як і у всіх роботах розміщено пилозбірник місткістю 450 мл, резервуар для води на жаль не передбачений у цього робота-пилососа. Система фільтрації: сітчастий та НЕРА-фільтр. 

Модуль вологого прибирання Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Знизу у робота передбачені 6 датчиків захисту від падіння, платформа для серветки не знімна, сама серветка кріпиться рахунок липучок. Незважаючи на те, що резервуар для води не передбачений у цьому роботі-пилососі, є щільна серветка, що Нас здивувало насправді, адже серветка встановлена ​​на Xiaomi Mijia Self-Cleaning Можливо це саме через те, що не передбачений резервуар, і таким чином за рахунок своєї щільності серветка здатна стримувати в собі достатню кількість води та мити при цьому підлогу.

Основна турбо-щітка Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Присутня центральна щетинисто-пелюсткова щітка з щільним ворсом, розбірна з обох боків для очищення від вовни та намотаного волосся. Також біля поворотного ролика встановлено ультразвуковий датчик розпізнавання килимових покриттів. Враховуючи все вищесказане, висновок Ми можемо зробити: якість зборки робота-пилососа Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP - вище середнього.

Щодо станції, то можемо сказати, що вона не зовсім схожа на інші станції самоочищення або полоскання серветок, ця станція нагадує швидше за біотуалет зовні. Висота самої станції становить 45 сантиметрів, але при відкритій кришці висота становить 72 сантиметри.  

Станція самоочищення Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Ми побачимо дві механічні міцні керування, якщо ж заглянемо під кришку, то знайдемо два баки для води, перший - для чистої, а другий відповідно для брудної. Місткість одного бака для води приблизно 4 літри.  

Баки для води станції Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Усередині бака для чистої води встановлена ​​трубка, яка відповідає за подачу води в зону полоскання серветки, а всередині бака для брудної води є поплавець, який спрацьовує і в додатку і з'являється повідомлення, що нагадує Вам про те, що потрібно злити брудну воду і набрати нову. На платформі для заїзду самого робота-пилососа встановлені настінні ролики, які допоможуть Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP при заїзді на саму платформу.

Також є і мінус у даній станції, адже платформу неможливо зняти для промивання під водою, тоді як, наприклад, у Dreame Bot W10 була така можливість.

 

Технічні характеристики

Оскільки час прибирання, площа прибирання, місткість пилозбірника та місткість баків для води в станції не була вказана виробником, ми запишемо власні розрахунки, які Нам вдалося отримати під час тестування Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP.

Акумулятор: Li-Ion 5200 мА * год;
Потужність всмоктування: 2800 Па;
Площа збирання: до 100 кВ.м;
Пилозбірник: 450 мл;
Об'єм баків для води в станції: 4 літри + 4 літри;
Прохідність перешкод: до 20 мм;
Розміри робота: 353*96*5 мм;
Розмір станції: 390*410*450 мм.

 

Функціональні можливості

Тепер поговоримо про функціональні можливості робота-пилососа Mijia Self-Cleaning Robot Vacuum-Mop.
Так як модель поки є лише в Китаї, то при запуску програми вибирайте регіон Китай, робот відповідно розмовляє китайською мовою, а сам додаток працює англійською мовою. На головній робочій панелі програми Ми бачимо, як робот-пилосос будує карту приміщення і автоматично поділяє її на кімнати, натиснувши на певну кімнату Ви можете відправити робота проводити прибирання саме в цій кімнаті. Під картою бачимо кнопки:

Примусове повернення з урахуванням;
Старт/пауза.

Скріншоти додатку Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Також можна самостійно вибирати режими збирання: тільки сухе, сухе і вологе, і тільки вологе. Регулювати потужність всмоктування. Є ще й функції графіка збирання для кожної кімнати, окремо для кожної кімнати налаштовуємо кількість проходів, тип збирання та потужність всмоктування.

Скріншоти додатку Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Переходимо до налаштувань, відкриваємо комірку під назвою журнал збирань. Там Ми маємо можливості у вигляді збереження та налаштування карт приміщення, вибір певних зон прибирання, вибудовування віртуальних стін та обмеження зон прибирання. Є функції налаштування меж кімнат, скидання карти приміщення, полоскання та сушіння серветок, а також Ви можете давати назву кімнатам.

Скріншоти додатку Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP здатний запам'ятовувати та зберігати у пам'яті кілька карт одночасно. 

Скріншоти додатку Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Перейшовши в Налаштування прибирання за графіком, з'являються такі можливості як: вибирати дні тижня, час прибирання кімнати та вибирати окремо налаштування для кожної кімнати. Нижче бачимо два повзунки: один відповідає за прохід по периметру, а другий – за подвійний прохід площі збирання. Є функція "Не турбувати". З додаткового Ви можете налаштовувати потужність всмоктування на заїзді та з'їзді з килимових покриттів, виділяти на карті килимові покриття, щоб Ваш робот-пилосос під час вологого прибирання не заїжджав на нього, можете відстежувати стан розхідників, пошук робота-пилососа за звуковим сигналом, включати та вимикати голосові оповіщення, регулювати їх гучність, вибирати принцип прибирання, за якою схемою він пересуватиметься (S-образно або ялинкою), та й перехід на ручне управління. Це мабуть весь функціонал нашого робота-пилососу Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP.

 

Навігація

Як завжди тестування Нашого робота-пилососа Ми починаємо саме з навігації.
Отже, ми розставили певні перешкоди для робота у вигляді: стільця, коробки, дивана та сушарки для білизни, тепер розглянемо, як робот упорається з ними. Насамперед робот проходить всю площу по периметру, далі змійкою. Величезним плюсом виявилося те, що при заїзді на порожки, і біля сушарки для білизни серветка піднімається, що дає роботу краще пересуватися і спокійно обмітати весь бруд навколо ніжок стільця, коробки, дивана.

Навігація Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Робот Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP і справді дуже добре впорався з цим завданням, не помилився як зустрічається досить у багатьох роботів-пилососів під час тестування при зіткненні з сушаркою. Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP навіть вирушив під час прибирання на базу промивати серветку, адже алгоритм полоскання серветок закладений автоматично промивати серветку після кожного збирання площі 10 кв.м.
Тест пройдено успішно, навігація та прибирання Нас порадувала.

 

Потужність всмоктування

Про потужність всмоктування можемо сказати лише те, що цим ми засмучені, адже потужність всмоктування заявлена виробником 2800 Па, але робот навіть не зміг всмоктати сміття зі щілин глибинок у 2 мм, а це досить поганий показник.

Потужність всмоктування Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Це Наше перше прикрість що щодо даного робота-пилососу.

 

Сухе прибирання на ламінаті

Робот добре впорався з цим завданням, вимів сміття з кутів як зміг, але не до кінця і це все лише через свої конструктивні особливості, адже як Ми вже знає роботи-пилососи круглої форми не здатні вимітати сміття в кутах повністю, але навіть як для круглого робота Можемо заявити, що роботи-пилосос Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP дуже добре вимів все сміття навіть у кутах, не всю, але більшу частину.

Сухе прибирання на ламінаті Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Це Нас дуже порадувало, адже сухе прибирання справді гарне, питань не залишилося.

 

Чищення килимових покриттів

На килимових покриттях на жаль такого ж ефекту як на ламінаті Нам не вдається помітити, чесно кажучи, килими чистить погано, на килимах залишається досить багато вовни і волосся, навіть на максимальній потужності всмоктування, це Нас не радує, але і не забуваємо враховувати той факт , Що потужність всмоктування як ми перевірили вже раніше досить слабка.

Чищення килимових покриттів Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

 

Вологе прибирання

Якість вологого прибирання вище середнього, миє підлоги в принципі досить добре, при цьому бруд витирає з легкістю, але далі у нас відтирання сильних забруднень, там і стане все зрозуміло, але хорошу протирочку підлогових покриттів Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP здатний зробити.

Вологе прибирання Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

 

Відтирання складних плям

Нас цей робот-пилосос знову ж таки засмутив, незважаючи на всі заяви виробників - це все виявилося маркетинговим ходом, Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP не здатний відтерти навіть слабко засохлі плями, на кшталт розлитого дитячого соку. На це, на жаль, Наш робот не здатний. Для легкого протирання - так, підійде! А ось для вологого прибирання - ні, адже таке прибирання ВОЛОГИ назвати не можна, незважаючи на рухливу серветку робот не витирає плями так, як міг би.

Відтирання складних плям Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

 

Вологе прибирання та килимові покриття

Тут в принципі претензій немає, при зірці на килимові покриття серветка автоматично піднімається і залишає Ваші тверді покриття вологими, а килимові покриття абсолютно сухими. Але якщо Вам так страшно, що Ваше килимове покриття може зіпсуватися якщо робот-пилосос раптом заїде на нього, то Ви можете перестрахуватися і в налаштуваннях включити функцію уникнення килимових покриттів. 

Вологе прибирання та килимові покриття Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTPВажлива інформація! Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP не здатний робити прибирання якщо його перетягують, даний робот-пилосос може починати прибирання тільки з бази полоскання серветок, якщо вам знадобилося самому перетягнути робот-пилосос на те місце, де по- він не почне роботу саме там, тільки з бази може статися початок прибирання!

Килимові покриття Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

 

Одночасно вологе та сухе прибирання

І тут Нас дуже порадувало те, що робот Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP ¦здатний мити підлогу і збирати сміття одночасно, при цьому споліскуючи серветки, але хотілося б ще додати функцію полоскання серветок, вибирати самостійно періодичність полоскання, адже , якби робот-пилосос Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP Частіше полоскав серветки, ніж кожні 10 кв.м.

Одночасно вологе та сухе прибирання Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

 

Якість самоочищення серветок

Для перевірки даного пункту Ми зробили так, щоб серветка при заїзді на станцію для полоскання була максимально брудною, щоб переконатися наскільки добре станція справляється зі своєю роботою. Можемо заявити, що станція для полоскання серветок справляється зі своєю роботою практично бездоганно. Так, серветка не виглядає як нова, але сміття, вовни та волосся на ній не залишилося, для точнішого результату Ми вирішили промити серветку вручну.

Якість самоочищення серветок Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Ми не можемо сказати, що вода була ідеально прозорою проходячи через серветку, але при цьому вона була швидше чиста, ніж брудна. Варто й враховувати той факт, що після домашнього збирання серветка не буде так забруднена, як після Нашого тестування, адже Ми спеціально максимально насмітили всю ту площу, яку робот-пилосос проходить перед полосканням, тобто 10 кв.м. Також функція сушіння швабри на станції для полоскання Нас дуже порадувала, за 12 годин серветка була ідеально висушена, що є дуже хорошим показником, станція справді добре справляється зі своїм завданням та корисна. Отже, тут ми залишилися дуже задоволені.

 

Прохідність перешкод

До прохідності перешкод робота-пилососа Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP претензій також не виявилося. Робот піднімає швабру і чудово справляється з порожками до 2 сантиметрів заввишки.

Прохідність перешкод Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

 

Проїзд темних покриттів

На відміну від більшості роботів-пилососів компанії Xiaomi даний робот не боїться темних покриттів, він не розпізнає їх як за перепад висоти і добре ладнає з ними.

Проїзд темних покриттів Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

 

Рівень шуму

Рівні шуму Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP в різних режимах:

У тихому режимі рівень шуму становить – 60 дБ;
У стандартному режимі – 63 дБ;
У середньому режимі рівень шуму вже – 66 дБ;
А на максимальному режимі збирання рівень шуму сягав позначки - 69.3 дБ.

Рівень шуму Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP досить галасливий робот-пилосос, що не є добре, враховуючи таку низьку потужність всмоктування.

 

Переваги та недоліки Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP

Плюси:

 1. Наявність станції для полоскання серветок, яка добре справляється зі своїм завданням.
 2. Одночасне сухе та вологе прибирання.
 3. Робот-пилосос здатний піднімати серветку при заїзді на килимові покриття. Це робить його дуже практичним та універсальним.
 4. Чудова Навігація.
 5. Якість сухого прибирання на твердих покриттях підлоги.
 6. Гарна прохідність перешкод.
 7. Робот-пилосос не боїться темних підлогових покриттів.
 8. Ціна даного роботи-пилососа з такими функціями.


Мінуси:

 1. Практично не відтирає сильні забруднення.
 2. Низька потужність всмоктування.
 3. Погане чищення копрових покриттів.
 4. Немає функції Налаштування періодичності полоскання серветки.
 5. Немає можливості прибирання певного шматочка.

З особистих спостережень може додати те, що робот здатний чистити килими ялинкою, піднімаючи серветку і залишаючи Ваші килимові покриття абсолютно сухими. Для цього варто увімкнути професійний режим вологого прибирання в налаштуваннях. Трохи підвищує якість прибирання на килимових покриттях, та й час збирання відповідно теж.
Ціна робота-пилососа Xiaomi Mijia Self-Cleaning Sweeping Mopping Robot MJSTP коливається від 14000 до 19000 гривень.

Дивіться завжди актуальний каталог роботів пилососів