Детальний огляд та досвід використання Xiaomi Dreame L10s Pro Ultra Heat

Dreame L10s Pro Ultra Heat є флагманською моделлю від популярного виробника Dreame. Робот для сухого та вологого прибирання з комплексною станцією самоочищення пропонує багато флагманських функцій за доволі доступною ціною. Наш звіт про тестування розкриває, наскільки хорошим виявився Dreame L10s Pro Ultra Heat на практиці та що відрізняє його від інших моделей виробника.

Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Dreame представив свій новий робот-пилосос на CES 2024. Дещо незграбна назва пояснює одну з нових функцій третьої моделі в серії L10 Ultra - порівняно з L10s Ultra, її база оснащена очищенням швабри гарячою водою. Крім того, більш доступний за ціною Dreame L10s Pro Ultra Heat успадковує захоплюючу функцію від поточного флагмана Dreame L20 Ultra - висувну швабру під назвою MopExtend. Наші тести виявили наскільки добре нова модель показує себе у вологому прибиранні.

Розпаковка Dreame L10s Pro Ultra Heat

Перед тим, як ми перейдемо до вражень від нашого практичного тесту Dreame L10s Pro Ultra Heat, декілька слів та вражень про особливості та комплектацію, яка тут мінімальна, проте включає все необхідне для прибирання безпосередньо відразу після покупки.

Комплектація Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Дизайн корпусу виконано в класичному стилі Дрімі, без будь-яких значних змін. Згори у робота виступає лазерний модуль навігації, попереду знаходиться камера, та датчики для фіксації дрібних перешкод, позаду - контакти для зарядки, та розʼєми, через які станція висмоктує сміття, та заправляє бак для води.

Дизайн корпусу Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

На дні розташовані кріплення для диски, і чудово проглядається як виконано рухомий модуль, завдяки якому робот рухає диск впритул до плінтусу. В іншому також нічого незвичного, силіконова турбо-щітка має подовжені лопаті, та не буду намотувати на себе волосся і хутро.

Дно корпусу Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Контейнер пилососу невеликий, тож не може вміщувати багато сміття, але даній моделі це і не потрібно, бо вона в будь-яку мить може очиститися на базі, та продовжувати прибирання.

Контейнер Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Dreame L10s Pro Ultra Heat пропонує майже всі функції поточної топ-моделі, Dreame L20 Ultra. Серед них - MopExtend. Ця назва вказує на те, що Dreame L10s Pro Ultra Heat може висувати праву швабру (якщо дивитися ззаду), на додачу до того що обидві вони можуть підніматися на 10,5 мм, на килимах. В висунутому варіанті швабра розташовується на одному рівні з корпусом, що дозволяє мити всю поверхню підлоги від краю до краю. Інші роботизовані пилососи зазвичай залишають смугу шириною кілька сантиметрів вздовж меблів, плінтусів, і всіх інших обʼєктів невитертою.

Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat MopExtend

Окрім дуже високої потужності всмоктування у 7,000 Па, Dreame L10s Pro Ultra Heat пропонує сучасну лазерну навігацію, яку підтримує ряд датчиків, включаючи AI камеру спереду. Вона розпізнає перешкоди та залишає повідомлення в додатку, включаючи фотографію взуття та інших предметів, що лежать навколо.

AI камера спереду Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Звісно, не можна не згадати комплексну станцію чищення. Візуально єдина відмінність - це яскрава золота кришка перед мішком для пилу замість срібної кришки на L10s Ultra. Однак під капотом відбулось багато змін.

Мішок для пилу в станції Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Станція самоочищення Dreame L10s Pro Ultra Heat не лише висмоктує вміст контейнера для пилу, дозволяючи довготривалу автономну роботу, але й доглядає за функцією вологого прибирання. Тепер дві швабри в новій моделі миються гарячою водою. Цього не було в моделі L10s Ultra, точно як і розумного датчика, що визначає поточний ступінь забруднення дисків, і регулює тривалість прання відповідно до цих даних.

Миючі диски, та секція для прання в станції  Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Також і у самого робота присутня функція виявлення бруду. Після прання диски сушаться гарячим повітрям, щоб запобігти появі запахів і утворенню мікробів. Станція також автоматично поповнює миючий засіб і воду, причому баки для чистої та брудної води більші (тепер на тому ж рівні, що й L20 Ultra).

Баки для води в станції Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Станція також забезпечує робота-пилосос миючим засобом для функції вологого прибирання через маленький бак.

Резервуар для миючої рідини в станції Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Як показав себе Dreame L10s Pro Ultra Heat на практиці?

Dreame L10s Pro Ultra Heat дбав про прибирання підлоги в моєму домі протягом кількох тижнів - і робив це досить добре. Функції, обіцяні виробником, працювали бездоганно під час практичного тесту. Зокрема, функція MopExtend забезпечує більш ретельне прибирання вздовж плінтусів та меблів, а також поблизу ніжок стільців тощо. Це тому, що робот не просто висуває праву швабру вздовж прямих країв. Це створює зазор між двома швабрами, які зазвичай розташовані близько одна до одної. Щоб не залишати невичищену смугу, робот пізніше окремо проходиться по цій зоні ще раз. Існують три рівні інтенсивності MopExtend.

Як працює функція MopExtend на практиці Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Навігація та виявлення перешкод у тесті переважно працювали надійно. Суттєвих зіткнень не було, і в більшості випадків він без проблем розпізнавав навіть тонкі ніжки стільців. Однак предмети, що лежать або стоять на шляху, мають бути певного розміру. Наприклад, він безжально заплутується в розкиданих шнурівках - але це також стосується й інших моделей. Практичною функцією є використання роботом вбудованої камери для зйомки. Коли він виявляє перешкоду, то робить її доступною для перегляду у додатку.

Як малює карту та фотографує на практиці Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Це дозволяє здалеку бачити, що його турбує або перешкоджає прибиранню. Камеру також можна використовувати для моніторингу власного дому. Наприклад, ви можете налаштувати додаток так, щоб робот-пилосос автоматично патрулював ваш дім, коли вас немає вдома.

Управління від першої особи через камеру Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Ефективність чищення з його 7,000 Па є хорошою і також достатньою для коротковорсових килимів. Після роботи (або навіть під час чищення) він прямує до станції, що виконує комплексне очищення та обслуговування робота. Під час висмоктування вона гучна, як зазвичай, але також шумна під час сушіння. Однак це також стосується всіх інших конкурентів, що пропонують станцію самоочищення. В цілому, станція значно спрощує роботу, оскільки великий мішок для пилу та два контейнери (для чистої та брудної води) - потребують заповнення або спорожнення лише зрідка. Ще простіше буде з набором для стаціонарного монтажу до водопроводу та каналізації, який Dreame пропонує як опцію.

Налаштування прибирання у додатку Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Додаток пропонує багато опцій для управління роботом-пилососом. Крім стандартних налаштувань, типу сили всмоктування, вологості, маршруту, та іншого, він забезпечує комплексний огляд процесу чищення та потенційних проблемних зон як візуально, так і через віртуальну карту. Звичайно, карти (які також можна зберігати для кількох поверхів) можна редагувати, наприклад, щоб назвати окремі кімнати та створити віртуальні межі.

Налаштування карти у додатку Dreame Bot L10s Pro Ultra Heat

Тим, хто вже мав робота-пилосос від Dreame або іншого виробника, тут повинно бути легко зорієнтуватися. Але навіть новачки не повинні мати проблем, завдяки детальним поясненням - ні під час налаштування, ні під час використання.

Висновок. Чи варто купувати Dreame L10s Pro Ultra Heat?

Згідно з поточною роздрібною ціною, новий Dreame L10s Pro Ultra Heat приблизно на 200 євро дорожчий, ніж Dreame L10s Ultra. Однак він також пропонує кілька покращень, особливо більш гігієнічне чищення дисків гарячою водою, та вологе прибирання без сліпих зон завдяки MopExtend. На нашу думку, додаткові витрати того варті. Особливо враховуючи те, що до якості прибирання, та роботи всіх функцій немає абсолютно ніяких претензій, робот працює просто відмінно.