Детальний огляд Xiaomi Dreame Bot Z10 Pro

Доброї доби всім читачам! Ми розглянемо новий робот-пилосос від популярної китайської компанії Dreame, що є суббрендом Xiaomi. Назву моделі Dreame Bot Z10 Pro. Ця версія робота-пилососа є вдосконаленою версією моделі L10 Pro. Нова модель отримала зміни до конституції та станції для самоочищення. Далі в статті Ми розповімо про саму роботу, детально розберемо функціонал, комплектацію та багато іншого, що непогано б дізнатися перед покупкою.

Зміст:

 1. Комплектація

 2. Технічні характеристики

 3. Зовнішній вигляд

 4. Функціональні можливості

 5. Тестування

  1. Навігація

  2. Потужність всмоктування

  3. Сухе прибирання на ламінаті

  4. Вологе прибирання

  5. Прибирання на килимі

  6. Прохідність перешкод

  7. Проїзд темних покриттів

  8. Якість самоочищення

  9. Рівень шуму

 6. Висновок

Комплектація

Почнемо Ми мабуть із комплектації. У коробці даного робота-пилососа є:

 • Насадка для вологого прибирання із встановленою серветкою з мікрофібри.
 • Запасний мішок для сміття (причому один встановлений усередині бази).
 • Інструкція з експлуатації робота-пилососа кількома мовами.
 • Посібник із підключення робота до мережі.
 • Адаптер живлення для підключення станції.

Технічні характеристики

Основні характеристики Dreame Bot Z10 Pro, заявлені виробником:

 • Акумулятор Li-Ion 5200 мА*год.

 • Потужність всмоктування до 4000 Па.

 • Площа збирання до 250 кв.м.

 • Час автономної роботи до 150 хв.

 • Пилозбірник 400 мл.

 • Бак для води 150мл.

 • Місткість мішка у станції: 4 л.

 • Потужність станції для самоочищення: 800 Вт.

 • Прохідність перешкод до 2 див.

 • Розміри робота: 350*97 мм.

 • Розміри станції: 302*403*483 мм.

Змінилася місткість пилозбірника та бака для води, але не зовсім кращий бік. Але слід зазначити, що станція для самоочищення компенсує невелику місткість контейнера для сміття. Мішка на базі Вам вистачатиме приблизно на два місяці функціонування робота-пилососа. Одна з переваг Dreame Bot Z10 Pro - це чотирилітровий мішок, в порівнянні з аналогами, в яких мішки набагато менші місткості.

Зовнішній вигляд

Що стосується зовнішнього вигляду даного пилососа так це те, що він традиційно круглої форми, має темно-сірий колір, на відміну від свого попередника, який був чорного кольору. Висота його становить приблизно 97 мм.

На панелі управління в принципі як і у всіх інших роботів пилососів розміщені три кнопки: Локальний режим збирання, старт/пауза, примусове повернення на базу для підзарядки. Лідар також оснащений механічною кнопкою, яка запобігає застряганню робота-пилососа під меблями. На бампері є 3D датчик, а також два датчики з боків для розпізнавання дрібних предметів на підлозі. Додатково збоку на бампері розміщено датчик для розпізнавання стіни. Під верхньою кришкою робота Ми бачимо інструмент для очищення робота, а також там розміщений пилозбірник. Сміття потрапляє в станцію через канал, що всмоктує, який розташований під кришкою пилососа.

Пилозбірник також був змінений, у ньому ми бачимо шторки для запобігання висипу сміття, чого не було в попередній версії даного пилососу. Місткість складає 400 мл. Система фільтрації на базі сітчастого та HEPA-фільтра.

Подивимося, як Dreame Bot Z10 Pro влаштований знизу. На ньому встановлено 6 датчиків захисту від падіння з висоти. Одна бічна трипроменева, щітка, що знімається, а центральна щітка розбирається з двох сторін, для кращого очищення намотаного волосся.

У всмоктувальному каналі можна побачити ребристу поверхню, як у Dreame Bot D9 Max та L10 Pro. Дане конструктивне рішення краще тим, що розплутує щітку, в результаті вона легше очищається.

Не забудемо згадати, що сама турбо-щітка теж розуміється (як в останніх моделях RoboRock). Зроблено це тому, що так легше чистити центральну щітку від волосся, якщо ті все-таки намотаються. Теж плюсик у скарбничку даного робота.

Насадка для вологого прибирання також зазнала змін, вона поменшала. Місткість досягає всього 150 мл, у той час як у аналогів даного робота-пилососа значно більша кількість місткості води в мілілітрах. Серветка кріпиться до насадки за рахунок пазів та липучок, а також усередині насадки встановлений спеціальний насос для регулювання подачі води.

Функціональні можливості

Далі детально розглянемо функціональні можливості робота-пилососа Dreame Bot Z10 Pro. Поспішаємо розповісти про те, що керувати цим пилососом можна через програму Mi Home. На головній робочій панелі програма будує карту приміщення, автоматично зонує на кімнати і зберігає в пам'яті. У меню передбачені такі Настройки як: розпізнавання предметів на підлозі, рівень шуму та можна вибирати мову голосових оповіщень. Крім цього, можна вмикати та вимикати функції сповіщень на телефон, збільшувати потужність всмоктування при заїзді на килимові покриття та автоматично знижувати потужність при з'їзді. Не забудемо сказати про підвищення чутливості сенсорів, але при збільшеній чутливості сенсорів ймовірність помилкового автоматичного підвищення потужності всмоктування при заїзді на килимові покриття також збільшиться, буває і таке, що з включеною функцією підвищеної чутливості сенсорів робот збільшує потужність всмоктування і на твердих підлогах.

Що ж до нових функцій, то з'явилася одна нова функція «Дитячий блок», якщо у вас є маленькі діти, які зазвичай завжди лізуть торкнутися щось нове і незвичайне - ця функція дозволяє знесилити кнопки на корпусі.

Є кнопка режиму "Не турбувати" і нагадування про те, що потрібно сполоснути/замінити серветку для того, щоб подальше вологе прибирання вашим роботом мала 100% чистоту.

Також у розділі «Налаштування самоочищення» ми можемо включати та вимкнути функцію самоочищення пилососа, вибирати її періодичність або ж запускати її вручну.

При налаштуванні прибирання за графіком Ви можете самостійно вибирати та налаштовувати в якийсь день тижня і о котрій годині конкретно потрібно робити прибирання тієї чи іншої кімнати. Ще ви можете регулювати потужність всмоктування та змінювати цю потужність, регулювати рівень подачі води на серветку залежно від вашої будови квартири.

З додаткових функцій є журнал прибирань, у якому Ви можете відстежувати стан витратних матеріалів, пошук робота-пилососа за звуковим сигналом, дистанційне керування, зміна імені Вашого робота-пилососа. При необхідності Ви також можете поділитися керуванням Вашого робота з іншими членами сім'ї та оновити версію прошивки на більш свіжу.

Ще раз згадаємо головну робочу панель:

 • Кімната - вибір потрібної кімнати для збирання, вибір частоти збирання, потужність всмоктування та інше.
 • Автоматичний режим збирання по всій можливій площі.
 • Зона – це режим зонального прибирання у вибраному місці на карті.

Поруч із карткою ви можете побачити ще два розділи:

 1. Можливість встановлення віртуальних стін та обмеження заборонених зон на карті як під час вологого прибирання, так і сухої.
 2. Регулює рівень змочування серветки та потужність всмоктування.

У розділі «Керування карткою» ліворуч знизу Ми можемо вибрати одну зі збережених карток пам'яті. Не забудемо про те, що робот-пилосос Dreame Bot Z10 Pro зберігає в пам'яті до трьох унікальних карт. При роботі з карткою Ви можете об'єднати кілька кімнат в одну, якщо Вам буде так зручно, можна розділити кімнати на окремі зони і навіть дати їм назву.

Тестування

Перейдемо до тестування робота-пилососа Dreame Bot Z10 Pro. Почнемо тестування за нашою традицією, мабуть, з навігації.

Навігація

Спочатку робот об'їжджає весь периметр, далі проходить змійкою. Перешкоди, які були встановлені робот пройшов успішно, робот не застряг у них і не видав помилку, ніжки стільців добре обмів з усіх боків, перешкоди об'їжджав навіть не замислюючись. Після чудового тест-драйву робот повернувся на базу.

З прибиранням на гладких покриттях підлоги робот-пилосос Dreame Bot Z10 Pro впорався чудово, чого не можна сказати про прохідність на килимових покриттях з ворсом середніх і високих розмірів. 3D датчик розпізнає бортики та краї килима як перешкоди, незважаючи на те, що при заїзді з твердих килимових покриттів робот збільшує потужність всмоктування на таку, як було задано в налаштуваннях при заїзді на килим, загалом якість прибирання на килимі залишає бажати кращого.

Звичайно ж можна вимкнути функцію розпізнавання предметів, тоді наш робот прибиратиме килимові покриття набагато краще, але при цьому ми втратимо його основні переваги як робота-пилососа.

Тепер давайте розглянемо як у Нашого робота працюють 3D датчики, для цього по всій площі, яку робот повинен прибирати. Ми розклали різні перешкоди такі як: шкарпетки, зарядний пристрій, м'яку іграшку та імітацію неприємних несподіванок від наших домашніх улюбленців. Робот повинен розпізнати ці предмети і він із цим впорався, але не ідеально. Імітацію сюрпризу від домашніх вихованців він не розпізнав і пішов у помилку.

Потужність всмоктування

Виробником заявлено потужність всмоктування 4000 Па, що є досить високим показником для роботів-пилососів. Тепер розглянемо як Наш робот справлятиметься із прибиранням важкодоступних місць Вашої квартири(будинку) та всмоктуванням сміття зі щілин різної глибини. Тут Нас розчарували його можливості, адже ретельно всмоктуватися сміття зі щілин глибиною в 2 мм Dreame Bot Z10 Pro не вдалося, хоча можна помітити, що сміття зі щілини глибиною в 4 мм Dreame Bot Z10 Pro прибрало добре, але чому ж щілини глибиною в 2 мм робот не подужав залишається загадкою. Зауважимо, що попереднику D9 Max вдавалося висмоктувати сміття зі щілин глибиною в 8 мм, а якщо говорити про L10 Pro, то йому удалося прибрати сміття зі щілин з позначкою в 10 мм. Швидше за все цей недолік Dreame Bot Z10 Pro обумовлений тим, що виробник вирішив зекономити двигун, тим самим зменшивши потужність всмоктування самого робота.

Сухе прибирання на ламінаті

Перейдемо до сухого прибирання на твердих покриттях підлоги. Це тестування робота Dreame Bot Z10 Pro Нас порадувало. Робот зміг прибрати весь пил з підлоги, волосся і навіть шерсть не залишивши ні сліду, неприбраними залишилися тільки кути, але цього й слід було чекати, бо роботи круглої форми не здатні якісно вимітати все з кутів. Волосся та вовна намоталися на центральну щітку і стан щітки після цього залишився добрим, система розчісування щітки допомагає.

Вологе прибирання

І з цим завданням Dreame Bot Z10 Pro справився чудово! Всі засохлі плями і весь бруд робот ідеально вимив, не залишивши за собою навіть розлучень, залишилося тільки смужка вздовж плінтуса. Але такий самий результат показують і інші роботи круглоподібної форми. З цим нічого не вдієш такі вже особливості їхньої конструкції.

Змочування серветки не надто щедро навіть якщо включити найвищу подачу води на серветку. Так що переживати за якість ваших дерев'яних покриттів для підлоги після прибирання не варто. Воно буде в кращому вигляді, таку якість прибирання можна назвати Делікатним протиранням підлоги.

Якщо ж у вас немає можливості зняти своєчасно насадку з серветкою - це не біда, адже при заїзді на базу після прибирання волога серветка не контактує з покриттям для підлоги і ніяк не в змозі його пошкодити.

Прибирання на килимі

За якість прибирання на килимі Ми вже згадували раніше в цій статті, доповнити Може лише те, що шерсть і волосся робот Dreame Bot Z10 Pro - збирає добре, але якщо ж у вас килимове покриття з низьким ворсом. Якщо ж ворс середньої чи високої довжини – прибирання буде не таким ефективним.

Прохідність перешкод

Прохід перешкод теж досить на високому рівні, робот легко проїжджає пороги висотою в 2 сантиметри - це плюс.

Проїзд темних покриттів

А ось темних покриттів Dreame Bot Z10 Pro боїться, розпізнаючи їх перепадами висоти – варто врахувати і не забувати.

Якість самоочищення

Перевіримо, як база Dreame Bot Z10 Pro справляється з очищенням контейнера. у нашому випадку пилозбірник практично битком набитий різним сміттям. Після висмоктування в контейнер повністю порожній, хіба стінки покриті невеликою кількістю пилу. Значить самоочищення працює добре, тест зданий на тверду 5!

Рівень шуму

Рівень шуму при збиранні для багатьох є важливою складовою при виборі робота-пилососа, тому що під час денного сну маленької дитини потрібно прибирання даного приміщення. Отже, на мінімальній потужності всмоктування рівень шуму становить 60-62 дБ, на середній потужності всмоктування рівень шуму доходить до позначки 63-64 дБ, та й на високій потужності всмоктування рівень шуму досягає близько 65,5 дБ. Також є турборежим, рівень шуму в даному режимі 73,5 дБ.

Висновок

Флагманський робот-пилосос Dreame Bot Z10 Pro був детально розглянутий та протестований. Ми не звикли підсумовувати огляд оцінкою у цифровому еквіваленті. Але якби така мала місце, то вона була б вищою, ніж у попередника Dreame Bot L10 Pro.

Давайте ж розглянемо чому наша думка про дану роботу Dreame Bot Z10 Pro така:

 • Є одночасне сухе та вологе прибирання.
 • Висока якість сухого та вологого прибирання.
 • Висока точність навігації на твердих покриттях підлоги і при відключеній функції визначення предметів.
 • Весь передовий функціонал у мобільному додатку.
 • Хороша прохідність перешкод.
 • Завдяки системі датчиків на бампері, дуже акуратне торкання предметів, а в деяких випадках зовсім недоторкане до предметів побуту прибирання підлог.
 • Наявність станції для самоочищення, причому Dreame Bot Z10 Pro здатний самоочищатися при встановленій насадці з серветкою.
 • Хороша якість самоочищення.
 • Оптимальна ціна для робота-пилососа з такими можливостями.