Оглядова стаття про робот пилосос Xiaomi MiJia Omni Robot Vacuum Cleaner Mop B101CN

У сьогоднішньому огляді мова піде про роботу пилососа від суббренду Mijia. Дата виходу роботи, за словами виробника, початок 2023 року. Поставляється він у стандартному білому кольорі. MiJia (Мі робот) - входить до трійки провідних виробників сімейства Xiaomi, з гарною репутацією та цілою низкою ефективних моделей роботів для збирання. Сьогоднішній екземпляр робота прибиральника зібрав у собі мабуть найпередовіші технології, що застосовуються в роботах для прибирання на сьогоднішній день. Робопилосос Xiaomi mijia omni отримав потужний двигун, який здатний розвивати потужність до 4000 Па.. Цієї потужності вистачить для очищення будь-яких твердих покриттів, ковроліну та килимів з ворсом до 1 см.. Для килимів з високим ворсом від 10 до 30 мм., моделі потужніші.

Дивіться повний каталог роботів пилососів Xiaomi

Пилосос робот mijia omni живить акумуляторна батарея, що вже стала еталоном, зібрана на Li-ion елементах, з ємністю 5200 mAh.. Одного заряду такої батареї вистачає на прибирання площі понад 100 кв. метрів, звичайно все залежить від потужності, яку Ви виберете в налаштуваннях. Як і раніше, регулюється вона в чотирьох рівнях за допомогою мобільного додатка вручну або автоматично, враховуючи роботом тип покриття для підлоги, на якому проводиться прибирання. Повне керування та налаштування робота відбуваються за допомогою програми Mi Home, використання якої передбачає попереднє підключення до Вашої домашньої мережі Wi-Fi.

Робото пилосос поставляється в упаковці, де і показані всі його основні переваги, включаючи ротаційний спосіб миття, з двома круглими дисками та навігацією, з модулем навігації LDS і Системою штучного інтелекту. Докладніше читайте в огляді від Robotics...

Xiaomi Mijia Omni Robot Vacuum-Mop B101CN

Система миття підлоги

На сьогоднішній день вже нікого не здивувати система з круглими миючими дисками, які при необхідності можуть підніматися при заїзді на килим. Ліфт у миючих насадок досягає 7 мм., що говорить про повноцінну роботу на килимах або килимках з твердим ворсом до 10 мм. На пухнастих килимах від 10 до 30 мм., це не працює і робот обходитиме їх, або потрібно буде розставити віртуальні обмежувачі.

У роботі передбачений бак для води з об'ємом 80 мл, який допомагатиме підтримувати миючі насадки у вологому стані, подаючи на них воду. Заправлення бака відбувається автоматично, коли робот повертається на базу.

Система миття підлоги Xiaomi Mijia Omni Robot Vacuum-Mop B101CN

Для промивання миючих щіток робота в базу встановлені два баки. Перший бак для чистої води (2.5 літра) і звідси робиться паркан приблизно по 250 мл, для разового промивання мікрофібри. Другий бак для збирання брудної води, теж з об'ємом (2.5 літра), в який після промивання і зливається брудна вода. Якщо в перший бак доливати воду треба за потребою, то зливати брудну воду з другого бака треба якомога частіше, тим краще. Тоді зменшується ризик утворення сторонніх запахів.

Для промивання миючих щіток Xiaomi Mijia Omni Robot Vacuum-Mop B101CN в базу встановлені два баки

Низ корпусу робота пилососа

Загалом робот мало чим відрізняється від своїх побратимів. Із недоліків варто відзначити відсутність задніх датчиків перепаду висоти. По центру знаходиться комбінована турбо-щітка, яка потребує періодичного очищення. За бажання її можна замінити на силіконову від моделі Dreame bot L10s Ultra.

Низ корпусу робота пилососа Xiaomi Mijia Omni Robot Vacuum-Mop B101CN

Камера та система штучного інтелекту

Вже нікого не здивувати наявністю розумних систем, у тому числі розпізнавання предметів на підлозі. Робот B101CN також має найсучаснішу систему штучного інтелекту, з використанням активної камери. Дана камера допоможе роботу ініціалізувати зустрічні предмети на підлозі для безпечного переміщення. Крім цього, Ви зможете переглядати через неї відео в режимі реального часу, записувати ролики або робити скріншоти за потреби.

Крім цього з обох боків від камери розташовані 3D лазерні датчики, які ще більше підвищують безпеку пересування робота і дозволяють сканувати простір і малювати 3D карту прибирання.Камера та система штучного інтелекту Xiaomi Mijia Omni Robot Vacuum-Mop B101CN

База із системою повного самообслуговування

Як ми вже писали, у комплект бази входять два баки по 2.5 літри, під чисту та збирання брудної води. Прямо над пилососом знаходиться зручний відсік для мішка для сміття, який має об'єм 2.5 літра. Нехай це не найбільші обсяги баків та мішка, але для автономної роботи на кілька прибирань цілком вистачить. Сама база має габарити 423*340*568 мм., виходячи з них плануйте місце для її встановлення. Потужність бази 1000 Вт.

Додаткова та дуже корисна функція станції, це наявність "фена" та можливості сушіння миючих насадок гарячим повітрям. Це запобігає розвитку бактерій та цвілі під пилососом.

База із системою повного самообслуговування Xiaomi Mijia Omni Robot Vacuum-Mop B101CN

Управління

Для управління Вам знадобиться сучасний смартфон, домашня мережа Wi-Fi та сам пилосос. Підключення до смартфону досить зрозуміле та швидке. При виконанні всіх вимог зазвичай не перевищує пари хвилин. Які ж переваги має цей вид управління:

  1. Перше, це, звичайно ж, карта прибирання. Після першого запуску робот відсканує приміщення та створить їх у додатку.
  2. У Вас з'явиться можливість налаштування графіка збирання.
  3. Ви зможете надсилати робота для очищення окремої зони або створити заборону для відвідування роботом якихось зон.
  4. За бажання відображення карти може бути як у 2D, так і у 3D форматі.
  5. Якщо Ви маєте кілька окремих приміщень або поверхів у будинку, то не проблема. Робот запам'ятовує кілька планів збирання.
  6. Підтримка голосового керування полегшить керування, але для цього у вас має бути відповідна колонка, наприклад, від Google Home.
  7. Ви зможете змінювати потужність сили всмоктування та силу подачі води на мікрофібру.
  8. Доступ до налаштування періодичності полоскання серветок (по кімнаті через 20 кв.м.).

Управління Xiaomi Mijia Omni Robot Vacuum-Mop B101CN

Також у програмі Ви можете спостерігати за ходом очищення на 3D карті. Робот повідомляє про всі предмети, які він зустрічає на своєму шляху та пропонує оптимальне рішення щодо розбудови маршруту. Це дуже зручна функція, коли Ви можете бачити, де робот не зміг зробити очищення і по можливості дати йому туди доступ, прибравши наприклад з підлоги іграшки.

Ви можете спостерігати за ходом очищення на 3D карті Xiaomi Mijia Omni Robot Vacuum-Mop B101CN

Сподіваємося, що наша стаття допоможе багатьом визначитися з вибором робота пилососа, а для грамотного підбору необхідної моделі автоматичного прибирача саме під Ваші умови звертайтесь до Robotics.

У нас представлений найширший каталог роботів пилососів