Оглядова стаття про робот пилосос Xiaomi Dreame L10s Pro

У сьогоднішньому огляді мова піде про роботу пилососа від суббренду Dreame, 2023 модельного року. Цей виробник вже зарекомендував себе рядом ефективних моделей роботів для збирання роком раніше, та очолив рейтинг роботів пилососів. Сьогоднішній екземпляр робота прибиральника зібрав у собі мабуть найпередовіші технології, копітко накопичені та протестовані на попередніх моделях. Робопилосос Dreame L10s Pro отримав один з найпотужніших двигунів, який здатний розвивати потужність до 5300 Па., чого з лишком вистачить для якісного очищення будь-яких підлогових покриттів. Пилосос робот Дрим живить акумуляторна батарея, що вже стала еталоном, зібрана на Li-ion елементах, з ємністю 5200 mAh.. Одного заряду такої батареї вистачає на прибирання площі понад 100 кв. метрів, звичайно все залежить від потужності, яку Ви виберете в налаштуваннях. Як і раніше регулюється вона в чотирьох рівнях за допомогою мобільного додатка вручну або автоматично враховуючи роботом тип покриття для підлоги на якому проводиться прибирання. Повне керування та налаштування робота відбуваються за допомогою програми Mi Home, використання якої передбачає попереднє підключення до Вашої домашньої мережі Wi-Fi.

Робото пилосос поставляється в упаковці, де і показані всі його основні переваги, включаючи ротаційний спосіб миття з двома круглими дисками та просунутою навігацією з модулем навігації LDS та DToF. Докладніше читайте в огляді від Robotics...

Повний каталог роботів пилососів Dreame

Dreame Bot L10s Pro

Дивіться наш повний відеоогляд, розпакування Dreame L10s Pro

Комплектація

Почнемо з базової комплектації, яку Ви отримаєте при покупці. Вона включає сам робот пилосос, з попередньо встановленим сміттєвим баком з Hepa фільтром, баком для води і нижньої силіконової щіткою для збору основного сміття. Далі в набір входить зарядна база з кабелем живлення, два миючі диски з мікрофіброю та бічна щітка. Інструкція з експлуатації та гарантійний талон само собою теж додаються.

Комплектація Dreame Bot L10s Pro

База для заряджання

Xiaomi Bot L10s Pro комплектується мініатюрною зарядною станцією, здатною зарядити Вашого робота приблизно за 180 хвилин. Паркування робота відбувається на нижні контакти, які періодично потребують догляду, щоб уникнути окислення (зазвичай це протирання спиртом). Дана модель пилососа підтримує режим дозарядки, коли робот не впорався з чищенням на одному заряді. Для цього робот пилосос ксиомі відправляється поповнити свій заряд, а потім продовжить очищення до повного її завершення. Модель L10s Pro на жаль не підтримує його використання з базою із системою самоочищення.

База для заряджання Dreame Bot L10s Pro

Модель бази RC50, а докладні характеристики Ви можете бачити на фото нижче. Для зручності установки відразу є двосторонній скотч, щоб надійно зміцнити її до підлоги, щоб уникнути переміщення її роботом під час паркування. Хоча варто зауважити, що це відбувається досить рідко.

Характеристики бази для заряджання Dreame Bot L10s Pro

Верхня частина корпусу

Сьогодні стала вже досить популярна конструкція верхньої кришки із кріпленням на магнітах. У цьому випадку виключається можливість поломки петлею, як у випадку з відкидними кришками. Зверху знаходиться основний модуль навігації Лідар, який сканує приміщення і малює карту прибирання. Висота корпусу у верхній точці становить 97 мм., звідси і розраховуйте під які меблі пролізе цей пристрій. Кришка лідара має кнопку автовідведення, щоб робот не застряг упершись десь під м'якими меблями. Поруч знаходиться основна клавіша ручного керування. На ній зосереджені основні команди для використання прибиральника, коли, наприклад, у Вас немає світла або інтернету. Кнопка запуску або паузи, а також повернення на базу. Тут же затиснувши дві останні кнопки, Ви отримаєте скидання налаштувань до мережі Wi-Fi.

Верхня частина корпусу Dreame Bot L10s Pro

Під верхньою кришкою

Відкривши верхню кришку, ми бачимо два баки. В один бак круглий пилосос збирає та накопичує сухе сміття, а другий служить резервуаром для поповнення запасів води. Обидва баки розташовані поруч і це зручно під час їх обслуговування. Але не надумайте набирати воду не вийнявши водяний бак з робота, тому як у разі пролиття рідини повз Вас є шанс поламати пристрій. Тут же знаходиться інструмент для догляду за нижньою щіткою та фільтром робота.

Під верхньою кришкою Dreame Bot L10s Pro

Сміттєвий бак

Для зберігання зібраного сміття використовується бак з ємністю 450 мл, зі знімним фільтром тонкого очищення та захисною сіточкою, яка продовжує життя фільтра, збираючи на себе основну частину сміття та пилу. Бак і фільтр можна промивати проточною водою, але рекомендується це робити не частіше ніж раз на два місяці і обов'язково перед установкою добре просушити.

Сміттєвий бак Dreame Bot L10s Pro

Бак для води

Об'єм водяного бака становить 190 мл.. Після того як Ви набрали воду і щільно закрили гумову пробку, рекомендується добре протерти залишки рідини з корпусу бака, наприклад паперовим рушником. Помпа, яка качає воду, знаходиться всередині корпусу робота і забір води відбувається через спеціальний клапан. Якщо хочете продовжити життя водяного насоса, не варто експериментувати з миючими рідинами та заливати в бак лише очищену воду. 

Бак для води Dreame Bot L10s Pro

Система розпізнавання предметів на підлозі

Модуль High Precision 3D відповідає за ініціалізацію зустрічних предметів та перешкод по ходу руху робота на підлозі, які не зміг вловити верхній сканер лідара. Найчастіше це можуть бути іграшки, взуття, подовжувач, та й самі меблі. Щоб мінімізувати контакт робота з такими предметами, модуль DToF посилає команду для обходу цих перешкод оптимальним маршрутом. Відповідно фізичний контакт стає мінімальним. Окрім цього, сама карта прибирання в додатку малюється в 3D форматі, з більш чітким відображенням предметів інтер'єру.

Система розпізнавання предметів на підлозі Dreame Bot L10s Pro

Нижня частина корпусу

У задній частині робота розташовуються миючі диски. Їхня ефективність вже добре всім відома, але крім цього роботи L10s Pro Dreame одна з небагатьох моделей, яка вміє піднімати їх при переїзді килимків або заїзді на килими. Ліфт складає 7 мм, і потрібно враховувати висоту ворсу Вашого килима. Нижня щітка складається повністю із силікону і практично нічого не намотує на свою вісь. Відповідно і не забиватиметься вовною, як це роблять комбіновані щітки.

Далі ми бачимо передній датчик визначення килимових покриттів, зарядні контакти, місце для встановлення бічної щітки та передні датчики перепаду висоти. Хотілося б бачити і задні датчики обриву, тим більше, що є місце для їх встановлення, але на жаль це один з невеликих недоліків даної моделі. Поріг подолання поріжків тут стандартний і становить не більше 20 мм..

Нижня частина корпусу Dreame Bot L10s Pro

Підсумок

Модель вийшла досить цікавою та інноваційною. Розумний пилосос відмінно підійде для збирання комбінованих покриттів з низьким ворсом на килимах. Для власників домашніх тварин та використання пилососу для збору вовни порадує нижній збиральний блок із гумовою щіткою, яку немає необхідності так часто чистити.

Сподіваємося, що наша стаття допоможе багатьом визначитися з вибором робота пилососа, а для грамотного підбору необхідної моделі автоматичного прибирача саме під Ваші умови звертайтесь до Robotics.

У нас представлений найширший каталог роботів пилососів.