Порівняльна стаття Xiaomi Dreame F9 і Mijia Mop 1C

У цьому огляді ми розповімо про два найпопулярніші роботи пилососів бюджетної серії від компанії Xiaomi 2020 року. Як ми пам'ятаємо в 2019 році з'явилася гучна модель Xiaomi Mijia Vacuum Mop 1C, а трохи пізніше ми побачили її продовження у новому дизайні та з покращеними характеристиками - Xiaomi Dreame F9. Dreame є дочірньою компанією Xiaomi, яка раніше спеціалізується на ручних акумуляторних пилососах і це її перший автоматичний робот прибиральник на даний момент. Наша стаття розповість Вам про основні переваги обох моделей, для чого вони призначені та як правильно вибрати недорогий робот пилосос у 2020 році. Порівняльна таблиця чітко Вам дасть зрозуміти, де їх основні відмінності та який робот краще купити. Читайте далі у нашому огляді:

Повний каталог роботів пилососів Dreame

Dreame F9

Технічні дані двох моделей. Порівняльна таблиця.
Найменування товару Dreame F9 Mi Robot 1C
Потужність всмоктування 2500 Па 2500 Па
Навігація Подвійний гіроскоп із датчиком TOF Подвійний гіроскоп із датчиком TOF
Додаток Mi Home (Android, iOS) Mi Home (Android, iOS)
Рівень шуму 50-65 дБ (залежно від потужності) 50-65 дБ (залежно від потужності)
Акумулятор 5200 мАг 2400 мАг
Сміттєзбірник / Бак для води 0,6 л./0,2 л. 0,6 л./0,2 л.
Робочий час 3 год 2 год
Вага 1,5 кг 1,8 кг
Габарити Ш/Г/В 35 x 35 x 8 см 35,3 x 35,5 x 8,15 см
Подолання перешкод до 2.0 см до 2.0 см
C.E. маркування нема інформації ні
Можливості
  • Вологе прибирання з регулюванням подачі рідини
  • Картування
  • Віртуальна стіна
  • Зональні обмежувачі
  • Вологе прибирання з регулюванням подачі рідини
  • Картування
  • Віртуальна стіна

Візуальна та технічна схожість з Mi Robot 1C складно заперечувати. З дизайном Dreame допомогла материнська компанія Xiaomi. Спочатку можна подумати, що у них немає відмінностей, крім як у кнопок управління на корпусі зверху, але це не так. У технічному плані вони відрізняються.

Зліва – Dreame F9, праворуч – Xiaomi Mi Robot 1C.

Зліва – Dreame F9, праворуч – Xiaomi Mi Robot 1C.

Без LDS навігації, але є зональні обмежувачі (покімнатний поділ)

Перевага робота-пилососа без LDS (лазерного датчика відстані) полягає в тому, що він може будувати карту прибирання, при цьому володіючи невеликою висотою, всього 8 см. Це означає, що він може прибирати під значною кількістю предметів меблів, ніж моделі з навігацією. LDS, які зазвичай мають висоту близько 10-11 см. А недоліком відсутності Лідара є менш точна побудова картки прибирання, а відповідно і відсутність деяких функцій.

Покімнатний поділ у робота пилососу без LDS? Дивно!

Покімнатний поділ у робота пилососу без LDS? Дивно!

Перший робот-прибиральник від Dreame визначає маршрут пересування за допомогою подвійного гіроскопічного датчика TOF. За допомогою цього оптичного датчика Дрім Ф9 виявляє двері та проходи. З технічного погляду вакуумний робот вимірює відстань за допомогою TOF, використовуючи метод часу пересування (швидкість + відстань). Оптичний датчик (гіроскоп) - це пристрій, який дозволяє роботу орієнтуватися в просторі по стелі, визначаючи площу і планування очищення. Ми вже знаємо цей принцип навігації, який вперше застосували на модель Mi Robot 1S, який використовує його на додаток до LDS.

Використовуючи гіроскопічні датчики та TOF, F9 може орієнтуватися так само, як і його дорожчі колеги з LDS.

Використовуючи гіроскопічні датчики та TOF, F9 може орієнтуватися так само, як і його дорожчі колеги з LDS.

Реалізований SLAM алгоритм (S - simultaneous L - localization і М - mapping) дозволяє роботам-пилососам без лазерної навігації створювати візуальні карти приміщення та відображати їх у додатку на смартфоні. Однак незвичайно те, що ці моделі можуть автоматично розпізнавати кімнати і відображати їх на цій карті, як це робить Dreame F9. Раніше такої функції бюджетні роботи не мали. Таким чином, окремі кімнати можуть бути обрані та прибрані у заздалегідь визначеному порядку.

Вибірковий поділ кімнат у додатку Mi Home.

Вибірковий поділ кімнат у додатку Mi Home.

Вибірковий поділ кімнат не тільки позначає кімнати різними кольорами, а й кімнатам можна призначити відповідні значки. Наприклад, спальню можна позначити символом ліжка, а туалетну ванну кімнату. Це не дає особливої переваги, але служить насамперед для орієнтації користувача. Власник також може малювати віртуальні стіни в додатку та виключати області або кімнати, в які роботу не потрібно заїжджати.

Тривала робота та вологе прибирання

До 180 хв. на одному заряді (на найнижчій потужності всмоктування) і пилозбірник об'ємом 0,6 л. також говорить про те, що робот підходить для великих приміщень. Оскільки він використовує Z-подібний шаблон очищення, F9 покриває всі області та зазвичай не залишає неприбраних ділянок. Z-подібна форма відноситься до сканування кімнат за прямими лініями. Якщо робот-пилосос зустрічає перед собою перешкоду, він розвертається і продовжує рух прямою.

повернення на док-станцію Dreame F9

Завдяки гарній сенсорній технології автономне повернення на зарядну станцію не є проблемою для цього робота. На нижній стороні Dreame F9 можна встановити резервуар для води з помпою ємністю 0,2 л, з ганчірочкою з мікрофібри. Розумний прибиральник розпізнає його автоматично і знає, що робити. Рівень подачі води, яку робот подає з резервуара на протирочну тканину, можна регулювати в додатку (низька, середня, висока).

вологе прибирання у трьох режимах подачі води
Кількість подачі води регулюється. Це відмінна функція, але оскільки резервуар не має вібрації або обертання, робот не може сильно впливати на підлогу і відтирати плями. Перше враження про миття: робот тягне за собою вологу швабру, що добре для щоденного вологого прибирання, але його не можна порівняти з повноцінною шваброю або роботами типу Everybot Edge.

Влажная уборка

Оцінка: Новий лідер у низькому ціновому діапазоні?

У Dreame F9 знову виразно видно відбиток компанії Roborock, які виробляють роботи пилососи для Xiaomi. Автоматичний пилосос F9 можна розглядати як своєрідну оновлену модель Mi Robot 1C, яка тепер з'являється під новим брендом. Якщо Вам потрібна тонка модель і Ви хочете, щоб робот вільно заїжджав під меблі, але при цьому Ви ще хочете сучасний функціонал, то Вам добре підійде ця модель. Особливо буде цікаво спостерігати, наскільки добре працює поділ кімнат у поєднанні з гіроскопом і датчиком TOF. Робот чудово справляється зі своєю навігацією та може стати хітом за співвідношенням ціна-якість.

Купити роботи пилососи Xiaomi з офіційною гарантією та захистом виробника, Ви можете у нашому спеціалізованому On-Line магазині робототехніки «ROBOTICS». Запрошуємо Вас відвідати наш спеціалізований (Шоурум) робототехніки.

У нас представлений найширший каталог роботів пилососів