Дізнатися різницю між будь-якими роботами пилососами в пару кліків

Якщо ви хочете порівняти конкретні моделі роботів-пилососів між собою, то після переходу в каталог додайте до порівняння пристрої, що вас цікавлять, після чого натисніть ok-icon Порівняти. Але якщо вам цікава різниця між усіма моделями конкретного виробника, викладена в зручній формі, то ласкаво просимо!

Порівняння роботів-пилососів дочірніх брендів Xiaomi:

Порівняльна таблиця Roborock

Порівняння роботів-пилососів Roborock

Таблиця порівняння Dreame

Порівняння роботів-пилососів Dreame

Порівняння роботів-пилососів Xiaomi

xiaomi-table

 

Порівняння роботів-пилососів iRobot

Порівняння роботів-пилососів iRobot

 

Порівняння роботів-пилососів Ecovacs

Порівняння роботів-пилососів Ecovacs

 

 

Чим відрізняються роботи-пилососи?

Важливим фактором при виборі робота-пилососа є тип прибирання, з яким він справляється. Існує кілька основних типів прибирання:

  1. Для сухого прибирання.
  2. Для сухого та вологого прибирання.
  3. Тільки для вологого прибирання (іноді звані полотерами).

Цей аспект відіграє ключову роль у визначенні відповідного робота-пилососа для ваших потреб. Для твердих покриття для підлоги, килимів і ковроліну підходять пристрої для сухого прибирання. Однак також доступні моделі 2 в 1, які здатні пилососити як сухе сміття, так і мити поверхні одночасно. Полотери призначені виключно для вологого прибирання підлогових покриттів, і їхня ефективність у цьому аспекті зазвичай більш просунута в порівнянні з пристроями 2 в 1.

 

Чим відрізняються роботи-пилососи для сухого прибирання

Площа прибирання

Ця характеристика важлива, оскільки вона визначає, скільки часу робот може забирати на одному заряді акумулятора. Великі квартири або будинки вимагають більше часу на прибирання, тому вибір моделі слід узгодити з вашим житлом. Зазвичай робот-пилосос здатний прибирати до 100 квадратних метрів без підзарядки.

Навігація

Чим дорожчий робот-пилосос, тим ефективніше він здатний планувати маршрут руху. Сучасні системи навігації з використанням лазерних далекомірів (лідар) та інших датчиків допомагають оптимізувати маршрут руху. Роботи використовують різні алгоритми руху, включаючи спіральний рух, рух уздовж периметра кімнати, та зигзагоподібний рух для найкращого покриття поверхні.

Смарт-керування

Більшість сучасних моделей роботів-пилососів можна керувати за допомогою мобільного додатка. З його допомогою можна запустити або зупинити прибирання, встановити віртуальні межі, вибрати режим роботи та переглянути карту прибирання.

Кількість щіток

Робот-пилососи зазвичай оснащені основною центральною V-подібною щіткою та однією або двома бічними щітками. Бічні щітки використовуються для збору сміття вздовж стін та в кутах, тоді як центральна щітка збирає сміття у процесі руху. Деякі флагманські моделі можуть мати дві центральні турбощітки.

Тип фільтра

Хоча більшість роботів-пилососів здатні всмоктувати пил і шерсть, моделі з HEPA-фільтрами пропонують більш ефективне очищення повітря від найменших алергенів.

Віртуальні кордони

У середньому та високому ціновому сегменті деякі роботи-пилососи підтримують функцію віртуальних стін, які дозволяють вам встановити кордони в приміщенні, щоб запобігти доступу робота в певні зони.

Об'єм контейнерів

Чим більший обсяг контейнера, тим рідше вам доведеться його очищати. Якщо у вас велика площа, то робот-пилосос із великим контейнером буде корисним. Те саме стосується і обʼєму баку для води? Але деяким моделям немає діла до цих показників: тому що вони здатні скидати сміття і поповнювати запаси води на власній станції.

 

Чим відрізняються бази роботів пилососів

Всі типи баз можуть підзаряжати робот-пилосос: але не кожна станція може самостійно обслуговувати робота замість власника. Отже відмінність баз здебільшого означає відсутність або наявність таких функцій:

Очищення пилозбірника

Коли у робота забитий пилозбірник, база сама висмоктує з нього сміття, і можна продовжувати прибирання.

Заповнення бака водою 

Коли у робота в баку закінчується вода для вологого прибирання, то база заправляє його новою.

Промивання миючої насадки

Коли миючі насадки робота забруднені, то база пере їх. Гарячою водою прання виконується якісніше, але не всі бази можуть нагрівати воду для прання.

Сушіння миючих насадок
База сушить миючі насадки після прибирання. Гарячим повітрям сушіння виконується ефективніше, але не всі бази здатні нагрівати повітря.

Дезінфекція миючих насадок

База здатна дезінфікувати воду, що використовується для очищення за допомогою іонізатора.

Картридж з миючим засобом

База може додавати миючий засіб у воду, призначену для очищення.

Підключення до водопроводу

База може бути підключена до водопроводу та каналізації. Після чого власнику більше не потрібно буде змінювати воду, що використовується в ній, цей процес буде автоматизований.

 

Пилососи для сухого та вологого прибирання

Використання миючого засобу

У бюджетних моделях потрібно наносити миючий засіб на серветку вручну, тоді як у дорожчих моделях полотерів ви можете просто заповнити спеціальний контейнер, і миючий засіб автоматично розпорошуватиметься на поверхню.

Регулювання змочування серветки

Просунуті підлоги можуть автоматично регулювати подачу води на серветку, щоб уникнути залишення розлучень на підлозі. Вони використовують датчики для визначення ступеня забруднення та регулювання кількості води. У бюджетних пристроях подача води на серветку здійснюється крапельним методом під час руху робота, і припиняється, коли робот зупиняється.

Притискання швабри до підлоги

Під час вологого прибирання робот здійснює тиск на миючу насадку, щільно притискаючи її до підлоги.

Підйом швабри на килимах

При виявленні килимових покриттів робот відриває миючу насадку від підлоги, припиняючи миття доти, доки знову не опиниться на твердій поверхні.

Вібрація швабри

Миюча насадка вібрує під час вологого збирання.

Ротаційні диски

Модуль вологого прибирання складається з двох насадок, що обертаються навколо своєї осі.

 

Роботи-пилососи для вологого прибирання

Різні рівні вологого прибирання

При розгляді тільки полотерів, вони також поділяються на два види: з вологим прибиранням і з вологим і мокрим прибиранням. Різниця полягає в інтенсивності та ступені зволоження мікрофібрової серветки. Моделі з вологим прибиранням просто протирають підлогу, але їм складно впоратися з затятими плямами. Тим часом, моделі з вологим і мокрим прибиранням спочатку розмочують плями миючим розчином і потім використовують рух "ялинкою", емулюючи роботу швабри, щоб прибрати плями.

 

Порівняння мийників вікон

1. Нанесення миючого засобу

У бюджетних моделях мийників вікон необхідно наносити миючий засіб на вікна вручну, тоді як кращі роботи для вікон здатні самі розпорошувати миючий засіб на поверхню, що робить процес зручнішим та автономнішим.

2. Форма корпусу

Квадратні моделі мийників вікон краще справляються з відмиванням бруду та пилу в кутах, але зазвичай вони дорожчі. Круглі пристрої з двома мікрофібровими щітками, що обертаються, коштують дешевше, але можуть залишити невелику незачищену область в кутах вікна.

3. Спосіб руху

Залежно від форми корпусу мийника, він може рухатися або зигзагоподібним маршрутом, як квадратні моделі, або завдяки обертанню серветок.

4. Робота від мережі або акумулятора

Більшість мийників вікон працюють від мережі, підключеної до розетки 220В, але є моделі, які можуть працювати від акумулятора. Важливо враховувати обмеження часу роботи у моделей, що працюють від акумулятора.

5. Управління

Мийники вікон можна керувати кнопками на корпусі пристрою, а також за допомогою мобільного додатка, що забезпечує зручність керування на відстані.

Сьогодні багато виробників здатні комбінувати сухе та вологе прибирання в одному пристрої, пропонуючи моделі 2 в 1. Однак, для максимальної ефективності прибирання, можна розглянути варіант мати як робота-пилососа для сухого прибирання, так і робота-полотера для вологого прибирання. У такому випадку можна розглянути комплекти, що включають найбільш популярні та сумісні моделі з додатковою знижкою.