Розпакування та детальне дослідження на практиці всіх функцій Dreame L20 Ultra Complete

Робот-пилосос Dreame Bot L20 Ultra Complete - це трохи спрощена версія Dreame Bot L30 Ultra, що на момент виходу є флагманом бренду Дрімі. Трохи обмеживши функціонал вдалося знизити ціну пристрою. Дана модель існує у двох варіаціях: звичайній L20 Ultra, та L20 Ultra Complete, який ми і розглянемо далі. Вони жодним чином не відрізняються по функціоналу, приставка Complete лише означає що робот з коробки укомплектований річним набором розхідників, за які звісно доведеться доплатити. В цій статті ми детально оглянемо, та протестуємо Dreame Bot L20 Ultra Complete, після чого зможемо висловити власну думку з приводу його ефективності. Результати тестів в кінці, а почнемо із розпаковки. Поїхали!

Коробка DreameBot L20 Ultra Complete

Комплектація Dreame Bot L20 Ultra Complete

Почнемо із комплектації. Робот-пилосос прийшов ось у такій золотистій фірмовій коробці. Версія Complete укомплектована великим набором розхідних матеріалів.

Аксесуари, що йдуть у коробці з DreameBot L20 Ultra Complete

В комплект входить:

 1. Робот-пилосос
 2. Станція самообслуговування
 3. Адаптер живлення
 4. Мішки для станції - 4 шт
 5. Диски для вологого прибирання з насадками
 6. Запасні насадки на диски - 12 шт
 7. Картридж із миючим засобом, що встановлюється у станцію
 8. Запасні картриджі з миючим засобом - 3 шт
 9. Запасні HEPA-фільтри - 3 шт
 10. Запасна центральна щітка - 1 шт
 11. Запасні бічні щітки - 2 шт
 12. Інструкція з експлуатації

Комплектація вичерпна! При чому все дуже логічно, розхідників що швидко зношуються або витрачаються багато, а щіток, що служать довше всього пару. Це безумовно найукомплектованіший робот-пилосос, що коли небудь нам траплявся, а їх були сотні! Важлива перевага робота на тлі аналогів, навіть флагману L30 Ultra.

Комплектація DreameBot L20 Ultra Complete

Також можна окремо докупити модуль для підключення до водопроводу та каналізації. Його ми теж протестуємо. В комплект цього модулю входять спеціальні баки для брудної та чистої води, блок для підключення спеціалізованих баків до станції, магнітний блок керування, через який вода подається із водопроводу до станції, а також різні трубки, перехідники, конектори та все необхідне для підключення станції до комунікацій. У тому числі і докладна інструкція.

Модуль для підключення DreameBot L20 Ultra Complete до водопроводу та каналізації

Детальний огляд Dreame Bot L20 Ultra Complete

Тепер розглянемо, як влаштований сам робот Dreame Bot L20 Ultra. Почнемо із самого пристрою. Він виконаний у білому кольорі із золотистими вставками. Виглядає дуже стильно. Сам пластик матовий, тож не брудниться від кожного дотику. Висота корпусу близько 104 мм. Панель керування включає три механічні кнопки. Шашка LDS-модулю для лазерної навігації. Кришка модулю підпружинена, тобто має датчик уберігаючий робот від застрягання під меблями. Верхня кришка утримується на магнітах, і при відкритті знімається повністю. Під нею розміщено пилозбірник об'ємом 350 мл. Система фільтрації на базі сітчастого та HEPA-фільтра, який можна промивати водою. Бак для води розташований всередині корпусу, вода в нього подається лише зі станції. Об'єм резервуару для води 80 мл.

DreameBot L20 Ultra Complete вид згори і ззаду, висота

На правому боці бампера розташований датчик стіни. Спереду - активна камера для розпізнавання предметів на підлозі та віддаленого спостереження за будинком. З обох сторін від камери розміщені 3D-датчики та LED-підсвітка, завдяки якій робот здатний розпізнавати предмети навіть у повній темряві. Підсвічування спрацьовує автоматично.

DreameBot L20 Ultra Complete вид збоку і камера

На дні корпусу розташовано чотири датчики перепаду висоти, що уберігають пристрій від падіння зі сходів. Поруч із переднім колесом знаходиться датчик килимових покриттів. Бічна щітка трипроменева, швидкозмінна. Блок центральної щітки плаваючий. Турбощітка силіконова, і при необхідності розбирається з обох сторін для очищення від волосся та шерсті домашніх тварин. Та це доведеться робити не часто, бо дана щітка майже не намотує.

Силіконова турбощітка DreameBot L20 Ultra Complete

При необхідності Ви можете докупити звичайну щетинисто-пелюсткову турбощітку, яка краще вичищає килими, але намотує на себе волосся і шерсть. Також Dreame Bot L20 Ultra Complete сумісний із новою центральною щіткою з ножами, якою оснащений Dreame Bot X30 Pro.

DreameBot L20 Ultra Complete сумісний із новою центральною щіткою з ножами

Диски для вологого прибирання тримаються на магнітах, а самі насадки кріпляться до дисків за допомогою липучки, тож замінюються дуже легко. Завдяки приводам у кріпленнях Dreame Bot L20 Ultra Complete здатний автоматично піднімати диски для прибирання килимів.

Диски для вологого прибирання DreameBot L20 Ultra Complete

Ось так реалізована одна з головних фішок робота, здатність зміщувати диск впритул до краю, під час руху вздовж стін та меблів. Кріплення виїжджає праворуч достатньо, щоб диск навіть трохи виходив за межі корпусу. В результаті непромитої зони між краєм робота та плінтусом не залишається. Дуже грамотне рішення, яке ми вже встигли протестувати під час оглядів останніх кількох моделей від Дрім.

Станція самообслуговування Dreame Bot L20 Ultra Complete

Станція пристрою максимально функціональна. Вона чистить пилозбірник, заправляє бак для води, пере насадки з додаванням миючої рідини, та висушує їх гарячим повітрям після прибирання. Станція також автоматично дозує миючий засіб у воду, яку заправляє в бак, тож робот миє підлогу ефективніше. Єдина відмінність від станції Dreame Bot L30 Ultra в тому, що тут прання насадок відбувається водою кімнатної температури, в той час як база L30 Ultra підігріває воду, і може більш ефективно випрати жирні забруднення.

Станція самообслуговування Dreame Bot L20 Ultra Complete

Дуже зручно, що секція для прання серветок, і трап для заїзду робота розбірні, тож у разі необхідності промити їх буде просто і швидко. Мішок для сміття розташований за золотистою кришкою. Поруч із ним є трохи вільного місця для зберігання запасних мішків, або інших аксесуарів. В секції для прання дисків також розташовані намагнічені шипи. Завдяки ним Dreame Bot L20 Ultra Complete здатний самостійно відстібати диски, і в разі необхідності залишати їх на станції. Це дуже корисна штука якщо потрібно пропилососити пишний килим з довгим ворсом, для прибирання якого навіть підняті диски стануть на заваді.

DreameBot L20 Ultra Complete здатний самостійно відстібати диски на базі

Під верхньою кришкою станції розташовані баки для води. Бак для брудної води об'ємом 4 літри, а для чистої - 4,5. Між ними під додатковою кришкою розташований картридж із миючим засобом об'ємом 450 мл. А також невелика ніша, де зручно зберігається інструмент для очищення робота.

Баки для води DreameBot L20 Ultra Complete

Усередині баку для чистої води не встановлений знезаражуючий модуль з іонами срібла, як у топових моделях. Та в разі необхідності його можна докупити окремо, та встановити у бак власноруч. Цей модуль просто одягається на трубку.

Підключення станції Dreame Bot L20 Ultra Complete до водопроводу

Станція оснащена відводами для підключення до водопроводу та каналізації, які заховані під кришкою. Підключення не складне. Спочатку потрібно відкрутити перемичку між баками, зняти заглушки отворів всередині станції, встановити знизу платформу для спеціалізованих баків, а на неї самі баки. Після чого повернути перемичку назад. Далі необхідно підʼєднати станцію до комунікацій керуючись інструкцією.

Підключення станції Dreame Bot L20 Ultra Complete до водопроводу

Витративши трохи часу можна зробити все доволі акуратно, навіть якщо ваш ремонт не передбачав встановлення подібного девайсу. Для живлення станції там де це потрібно можна вивести накладну розетку, яку доволі просто приклеїти до стіни поруч зі станцією. Шланги достатньо тонкі, щоб у разі необхідності сховати їх у плінтусі. Один потрібно буде підключити до водопроводу за допомогою відводу що йде в комплекті, а другий в свою чергу до сифона під раковиною. Кухня чи санвузол, в данному випадку не має значення.

Після підключення станції до мереж у додатку з'являється повідомлення, що спеціальний модуль підключено. Вам необхідно буде запустити тестування станції. Якщо тест буде пройдено успішно, то все готово, і можна експлуатувати станцію без необхідності вручну змінювати воду у баках. Вода самостійно набирається в резервуар для чистої води, а після прання зливається у каналізацію. Доречі кришка при цьому обов'язково має бути зачинена, так як для роботи системи необхідний вакуум в середині станції.

 

Технічні характеристики Dreame Bot L20 Ultra Complete

Робот пилосос:

Акумулятор Li-Ion 6400 мА*год.
Потужність всмоктування до 7000 Па.
Час роботи до 260 хв.
Пилозбірник 350 мл.
Бак для води 80мл.
Прохідність перешкод до 20 мм.
Розміри: 350*104 мм.

Станція:

Бак для чистої води 4,5 л.
Бак для брудної води: 4 л.
Мішок у станції: 3,2 л.
Розміри: 607*426*499 мм.
 

Новітні функції Dreame Bot L20 Ultra Complete

Робот пилосос:

Розпізнавання предметів на підлозі
Підсвічування камери при слабкому освітленні
Віддалене стеження за будинком через смартфон
Збереження кількох карт прибирання у пам'яті
3D-карти приміщення
Автоматичне зонування приміщення на кімнати
Вибір зон та кімнат для прибирання
Віртуальні стіни та заборонені зони (і для режиму вологого прибирання)
Регулювання потужності всмоктування
Режим штучного інтелекту Ultimate
Налаштування прибирання за графіком
Автоматичне збільшення потужності на килимі
Автоматичний підйом дисків на килимі
Об'їзд килимів у режимі вологого прибирання
Автоматичне зняття дисків на станції

Станція:

Очистка пилозбірника
Заправка баку для води (з дозуванням миючої рідини)
Прання насадок (з додаванням миючої рідини)
Налаштування періодичності прання насадок (площею, зонами)
Сушіння насадок гарячим повітрям після прибирання

Додаток:

Dreame Bot L20 Ultra Complete керується через фірмовий додаток DreameHome. Підключається до мережі проходить без проблем. Додаток доступний багатьма мовами, сам робот також ними розмовляє. Все зручно, зрозуміло, та інтуїтивно. Закладено велику кількість можливостей для гнучкого налаштування параметрів прибирання. Наприклад, є режим Ultimate, в якому робот автоматично визначає схему прибирання в залежності від ступеня забруднення підлоги, активуючи повторне прибирання або самостійно змінюючи потужність, а також ступінь змочування серветок. Це грамотне рішення, яке підвищує ефективність прибирання та все більше інтегрує штучний інтелект у алгоритми робота-пилососа.

Трансляція через камеру DreameBot L20 Ultra Complete

Окремо продемонструємо функцію віддаленого стеження за будинком через смартфон. Вам потрібно буде вигадати пароль, ввівши який буде вмикатися камера, через яку транслюється зображення на екран смартфона в режимі реального часу. Якість картинки висока. В цьому режимі можна або вручну керувати роботом, або вказати місце на карті, куди він повинен сам попрямувати. Також можна робити фотографії, які зберігатимуться в окремій папці, та надсилати голосові повідомлення через динамік робота. Також є так званий режим охорони, в якому можна направити робота у потрібне місце, де він дослідить приміщення зробивши фото всієї кімнати обертаючись на одному місці.

Відсутня всього одна функція яку має Dreame Bot L30 Ultra – фірмовий голосовий асистент, завдяки якому можна керувати роботом голосовими командами без жодних додаткових пристроїв. У флагмана ця функція присутня в режимі бета тестування, тож є вірогідність що після успішного тестування його додадуть і в цю модель з черговим оновленням.


Результати тестування Dreame Bot L20 Ultra Complete

Навігація

Перший тест Dreame Bot L20 Ultra Complete пройшов у кімнаті з перешкодами. Алгоритм роботи такий: спочатку робот проходить по периметру приміщення, потім прибирає всю доступну площу змійкою. Він об'їхав усі перешкоди, додатково обмівши навколо коробки та ніжок стільців, після чого повернувся на станцію. Тест пройдено успішно.

Другий тест відбувся в межах трикімнатної квартири. Алгоритм роботи той самий, робот-пилосос прибирає кімнату за кімнатою, спочатку по периметру, потім змійкою. Після кожної кімнати, як було встановлено у додатку, він повертається на станцію і пере насадки, після чого продовжує прибирання з того місця, де зупинилось прибирання. Загалом робот 5 разів повертався на станцію і прав серветки (після кожної кімнати, коридору, та кухні). Неприбраних зон не залишилося зовсім, до навігації нарікань немає.

Розпізнавання предметів

При денному освітленні система розпізнавання предметів на підлозі дуже точна. Робот-пилосос успішно розпізнав 6 із 6 предметів: кросівок, іграшка, ваги, шкарпетка, шнур від зарядки, та імітація сюрпризу від домашнього улюбленця. Трохи торкнувся іграшки і вагів, та це не критично. Всі серйозні пастки робот-пилосос розпізнав їх акуратно об'їхав. 

У темряві Dreame Bot L20 Ultra Complete впорався значно гірше. Робот переїхав через сюрприз домашньої тварини, зажував шкарпетку і зсунув ваги з місця. Тобто об'їхав лише 3 із 6 предметів. Слід зазначити що у нас на оглядах поки що не було жодного пристрою, який би повністю впорався з цим завданням. Тобто в порівнянні з іншими роботами, у Dreame одна з найточніших систем розпізнавання предметів, але вона точно не досконала. І ми б не радили ніком запускати робот вночі, якщо є ризик натрапити на подарунок від вашої тварини, це критично!

Сухе прибирання

Dreame Bot L20 Ultra Complete, як і старша модель L30 Ultra, продемонстрував найкращу потужність всмоктування, з усіх роботів, які ми запускали для прибирання піску із щілин різної глибини. Він зміг без проблем висмоктати сміття навіть із найглибшої 10-міліметрової щілини. Якість збору різного за структурою сміття на ламінаті майже бездоганна. Залишається лише трохи сміття у кутах, звідки круглі роботи-пилососи просто не здатні вимітати. Але навіть у кутах він прибрав трохи краще ніж інші круглі роботи. З чищенням килимів Dreame Bot L20 Ultra Complete також впорався відмінно, на килимі не видно ні сліду від заздалегідь висипаного туди різноманітного сміття. На центральну щітку не намоталося жодного волосся чи шерсті, у чому і є її основна перевага. Цей тест точно пройдено успішно!

Вологе прибирання та килими

Здійснюючи вологе прибирання при наявності килимів, можна обрати один із трьох варіантів поведінки робота: Перший, це автоматичний підйом дисків під час прибирання на килимі, що дозволить роботу-пилососу одночасно пилососити та мити підлогу, залишаючи килими сухими та чистими. Але це працює лише при умові що килим не надто обʼємний. Другий варіант - увімкнути режим уникнення килимів в режимі вологого прибирання. І нарешті третій режим, який поки що є лише у декількох роботів. Спочатку робот виконє сухе та вологе прибирання твердих покриттів, а потім заїжджає на базу, і самостійно відстібає диски, після чого пилососить килими. Це буде актуально за наявності килимів з високим та середнім ворсом, щоб повністю виключити контакт вологих насадок з килимовим покриттям. Всі три режими працюють відмінно, границі килимів робот визначає чітко, нарікань немає.

Відтирання складних забруднень

З відтиранням розмазаного бруду робот-пилосос впорався. Завдяки рухомому правому диску робот ретельно відтер весь бруд навіть впритул до плінтусу. Єдині невимиті ділянки це кути кімнат, туди навіть ця система не дістає черз круглу форму корпусу. Та на відміну від інших роботі Dreame Bot L20 Ultra заїжджає в кожен кут трохи здаючи задом, вимиваючи максимальну площу в межах досяжності. Дуже круте програмне рішення, яке заслуговує на окрему відзнаку. Це найкращий показник на ринку на сьогоднішній день. Розводів і слідів бруду не залишається зовсім, тест пройдено успішно!

А ось із відтиранням насправді складних забруднень, які рідше зустрічаються в звичайних умовах, Dreame Bot L20 Ultra Complete впорався гірше. Він зміг відтерти засохлі плями від кави. Проте складні засохлі плями від густих соусів виявилися йому не під силу.

Якість самообслуговування

Якість самоочищення пилозбірника відмінна. після кожного прибирання забитий контейнер знов ставав абсолютно порожнім, навіть можна сказати чистим. Після миття підлоги від бруду стан серветок був жахливий, вони були дуже брудні. Тим не менш, після прання насадки буди цілком чисті. Принаймні на око не видно жодної різниці з ефектом від роботи станції L30 Ultra, яка пере насадки гарячою водою. А от після відтирання складних плям серветки відіпралися не надто добре. Тут так само слід зазначити, що станція L30 Ultra в цих умовах продемонструвала дуже схожий результат, і теж не до кінця відіпрала насадки від соусів. Тобто можна вважати що відсутність функції підігріву води не є серйозним недоліком. Тим не менш, зі складним тестом база не впоралась.

Догляд за самою станцією взагалі не завдає труднощів. За лічені секунди трап і платформа для прання насадок знімаються, і ще хвилина чи дві іде на те щоб промити їх під проточною водою. 

 

Переваги та недоліки Dreame Bot L20 Ultra Complete

Переваги:

Рухомий диск, завдяки якому робот ретельно вимиває вздовж стін та меблів
Система розпізнавання предметів на підлозі
Спостереження за будинком через підключення до камери робота
Повний цикл самообслуговування на станції
Якісне прання насадок
Додавання миючого засобу під час прання насадок
Ефективне сушіння насадок гарячим повітрям
Автоматичний підйом дисків при заїзді на килими
Автоматичне зняття дисків на станції для повноцінного прибирання килимів з довгим ворсом
Великий обʼєм баків для води у станції
Є можливість докупити модуль для підключення до водопроводу
Автоматичний алгоритм збирання Ultimate
Алгоритм ретельного миття підлоги в кутах
Як сухе, так і вологе прибирання якісне на будь-яких покриттях
Турбощітка легко чиститься, та не намотує волосся і шерсть
Просте та зручне обслуговування станції
Велика кількість функцій для гнучкого налаштування
Хороша прохідність порогів
Чудова комплектація

Недоліки:

Не повністю вимітає та вимиває в кутах
Не здатний відмивати дуже складні забруднення
Система розпізнавання предметів погано працює у темряві

 

Чи слід купувати Dreame Bot L20 Ultra Complete?

Слід зазначити, що всі перераховані недоліки абсолютно незначні, при звичайних умовах використання у побуті. Також складно вважати сильними недоліками відсутність фірмового голосового асистента, та підігріву води для прання насадок. Тобто якщо враховувати різницю у вартості, то цей робот абсолютно на рівні з Dreame Bot L30 Ultra, який на даний момент ми вважаємо найкращим роботом-пилососом на ринку, зважаючи на результати тестування всіх функцій. L20 Ultra Complete навіть має власні переваги перед чемпіоном, бо майже не брудниться, завдяки біло-золотистому кольору, поставляється в розширеній комплектації, і при цьому навіть трохи дешевший. 

У будь-якому випадку цей робот-пилосос заслуговує на звання одного з найкращих. Новітній функціонал, автономність, зручність використання, і найголовніше - ефективність прибирання Dreame Bot L20 Ultra Complete на неймовірно високому рівні. До того ж він дуже стильний, і чудово пасуватиме в світлому інтерʼєрі, на відміну від чорного L30 Ultra. Тож якщо обирати між ними, як це не дивно, краще орієнтуватися на колір. І на завершення - так, Dreame L20 Ultra Complete точно вартий вашої уваги, якщо дозволяє бюджет. Він вартий своїх грошей.


botton