Огляд робота пилососу Hobot Legee D8

Пилосос робот Хобот Д8 відноситься до 2023-го модельного року і підходить для роботи як на твердому покритті (мийка підлоги), так і на килимах. Робот пи Hobot D8 отримав кілька інновацій, що підвищують як якість прибирання, так і полегшують догляд за самим роботом. Вперше компанія Хобот запропонувала своїм клієнтам базу із системою повного самообслуговування робота, але її потрібно докуповувати окремо, і про неї ми напишемо трохи пізніше. А наш сьогоднішній екземпляр комплектується тільки звичайною базою для зарядки. Поставляється робото пилосос у ламінованій упаковці, де ми бачимо вказані всі переваги Hobot D8. Докладніше про всі переваги та недоліки моделі Хобот Ліги д8, читайте в цьому огляді...

Дивіться повний каталог роботів Hobot

Коробка (упаковка) Hobot Legee D8

Повний огляд, відео та тест роботи робота пилососа Хобот Д8

База самообслуговування LuLu та Топ 5 фішок робота пилососа Hobot D8

Комплектація Hobot 8

Hobot завжди славився гарною комплектацією і ця модель не є винятком. Сам робот пилосос вже має встановлену миючу насадку (мікрофібру), встановлений Hepa фільтр у сміттєвий бак. Додатково комплект включає три бічні щітки, одну з яких Ви встановите на робота, запасний фільтр, дві додаткові мікрофібри та чотири форсунки з інструментом для їх очищення.

Зарядна база, блок живлення та лійка для заправки робота теж знаходяться в коробці.

Комплектація Hobot Legee D8

Верхня частина корпусу

Робот дуже схожий на модель Hobot D7, на яку ми вже писали огляд, ну принаймні візуально. D-подібна форма корпусу, яка вже стала еталоном для роботів Хобот, дозволяє краще проникати у кути та чистити вздовж стін та плінтусів. На передній частині знаходиться клавіша ручного керування, яка за відсутності інтернету дозволить запустити прибирання. Вона має кнопку пуску та зупинки збирання, кнопку вибору режиму збирання, що велика рідкість на роботах від конкурентів. Звісно ж є кнопка повернення на базу і кнопочка дозволяє поставити замок для дітей, захист від випадкового натискання.

У задній частині, за традицією розташовується основний модуль, що відповідає за навігацію Лідар (LDS). При роботі він не потребує освітлення, тому немає прив'язки до часу збирання в нічний час

Дизайн (верхня частина корпусу) Hobot Legee D8

Під кришкою робота пилососа

Відкриваючи верхню кришку ми бачимо два баки та кнопку включення робота. Перший бак для збору сухого сміття має об'єм (500 мл). Його унікальність полягає в системі спресування сміття, про яку читайте нижче. Другий бак для води має об'єм (320 мл) і може заправлятися як вручну через синій клапан, так і автоматично, якщо Ви встановите його з базою самообслуговування під назвою LuLu. Щітка для догляду за нижньою щіткою, а саме зрізання волосся, надійно закріплена на баку для води.

Під кришкою робота пилососа Hobot Legee D8

Сміттєвий бак із системою Eco Compactor

Тепер докладніше про систему спресування сміття. Сміттєвий бак має подвійну систему фільтрації у вигляді сітки тонкого очищення та HEPA фільтра. Сітка збирає на себе до 90% сміття та пилу, тим самим продовжуючи життя фільтра.

Сміттєвий бак із системою Eco Compactor Hobot Legee D8

Тут ми бачимо механізм для ущільнення зібраного сміття, який знімає з сіточки надлишки сміття, що налип, і тромбує його вниз контейнера. Все це потрібно для продовження експлуатації робота, без очищення бака для сміття і для підвищення потужності всмоктування в умовах вже повного сміттєзбірника.

Конструкція сміттєвого баку Hobot Legee D8

Датчики розпізнавання предметів на підлозі

Якщо інші виробники для ініціалізації предметів переважно використовують камеру, вбудовану в передній бампер, то Хобот пішли іншим шляхом і встановили цілий ряд датчиків вздовж усього переднього бампера. Їхнє основне завдання максимально зменшити фізичний контакт із зустрічними предметами. Що працює ефективніше, камера або ця система ми дізнаємося трохи пізніше, а поки сподіватимемося, що вони не помилилися.

Датчики розпізнавання предметів на підлозі Hobot Legee D8

Задня частина корпусу

Тут у нас знаходиться датчик для стикування з зарядною станцією, контактні пластини для зарядки і отвір для заправки робота з бази самообслуговування. Хром на вежі Лідара та внизу корпусу додає солідності зовнішньому вигляду. Кришка лідара не має додаткового захисту всередині самого модуля і слід стежити, щоб туди нічого не потрапляло.

Задня частина корпусу Hobot Legee D8

Нижня частина корпусу

Знизу компактно розміщуються п'ять модулів, які відповідають за високу якість збирання. Почнемо з бічної щітки, яка тут одна, знаходиться з правого боку і служить для відкидання пилу від стін та плінтуса. Далі йде збиральний блок, причому тут він подвійний. Спочатку сміття потрапляє на насадку прямого всмоктування, де розвивається максимальна сила всмоктування в 5000 Па., а потім залишки сміття потрапляють на нижню турбощітку і остаточно зачищаються.

За прибиральним блоком стоять відразу 4 форсунки, які за допомогою помпи подають та розпорошують воду на поверхню. Ви можете контролювати силу подачі води у п'яти рівнях, залежно від типу поверхні, на якій працює робот. До речі, це один із небагатьох роботів, який може працювати з миючими рідинами, але тільки рекомендованими виробником.

На завершальному етапі миття приступає задній миючий блок з мікрофіброю. Він має ліфт для заїзду на килимки та може піднімати миючу насадку на 7 мм, для роботи на різних покриттях. І головне він має систему вібрації, приблизно так само, як це влаштовано у моделі Hobot Legee 7, про яке ми теж писали.

Нижня частина корпусу Hobot Legee D8

Усі роботи Hobot комплектуються гумовим приводом спарених коліс. Так званий гусеничний привід. Він необхідний, щоб робот мав надійне зчеплення і не прослизав під час роботи на мокрій підлозі.

Для безпечної роботи на сходах або на балконі робот комплектується як передніми, так і задніми датчиками обриву. Задні датчики необхідні для захисту від падіння під час маневру (розвороту або обходу перешкоди поблизу небезпечної зони) і не дадуть звалитися роботу, коли він задкує назад.

Комбінована нижня щітка має ряд силіконових та ворсових ламелей. Вона не розбірна, але система збору сміття у пилососа така, що якщо не виключає, то мінімізує забивання щітки вовною або волоссям. Напевно саме тому виробник залишив не розбірну щітку і не придумав додаткову гребінку в прибиральному блоці для зняття волосся, що намотилося.

Основна щітка Hobot Legee D8

У передній частині знаходяться контактні пластини для зарядки зі звичайної бази, датчик розпізнавання килимових покриттів і та сама система попереднього всмоктування сміття "Tangless Suction".

Прибиральний блок Hobot Legee D8

Офіційний товар Як перевірити?

До речі, тут біля колеса знаходиться тавро, що підтверджує оригінальність робота та належність його до Вашого регіону. Літери перед числами позначають країну, для якої призначений робот. У нашому випадку це UA – Україна. На що це впливає?

Хочете всім нагадати, що Hobot не підтримує міжнародну гарантію. Відповідно, у разі поломки сірий робот не приймуть у сервіс навіть за гроші, і його доведеться везти для ремонту туди, в якій країні він призначався для продажу. Радимо не нариватися на такі роботи.

Серійний номер Hobot Legee D8

Легке обслуговування

За переднім бампером є більшість датчиків і для легкого доступу до них виробник зробив швидкознімний передній бампер. Ви можете самі прочистити в разі потреби датчики та не витрачати час та гроші на сервіс.

Датчики бамперу Hobot Legee D8

Батарея та час роботи

Li-ion акумулятор з ємністю 4900 mAh здатний підтримувати роботу пилососа на площі понад 100 кв.м. У разі потреби робот може заряджатися на станції і продовжувати прибирання до її завершення.

Акумулятор Hobot Legee D8

База самообслуговування LuLu

Якщо ви купите базу, яка буде хоч і частково, але обслуговуватиме робота, то Ви отримаєте повністю автономний робопилосос. База вміє промивати миючу насадку робота під час роботи, а потім добре її просушити гарячим повітрям, щоб не було сторонніх запахів. Ще вона вміє заповнювати бак робота водою. Взагалі Ви отримаєте все, крім самоочищення сухого сміття, але система спресування сміття продовжить роботу пилососа без його очищення.

База самообслуговування LuLu Hobot Legee D8

Дивіться завжди актуальний каталог, де відібрано найкращі моделі роботів для прибирання