Оглядова стаття про робот пилосос Xiaomi Roborock S8

У сьогоднішньому огляді йтиметься про робот пилосос 2023-го модельного року від суббренду Roborock. Ми вже розповідали про роботи від Роборок в наших оглядах, і сьогодні на нас чекає чергова топова модель, яка поставляється відразу в трьох варіантах:

  1. Зі звичайною базою для заряджання, яка тільки заряджає робота.
  2. З базою, яка заряджає та чистить сміттєвий бак робота за потреби.
  3. З базою повного самообслуговування, яка заряджає пилосос, чистить йому сміттєзбірник, промиває і сушить миючу насадку і наповнює бак робота водою.

У третьому випадку Ви отримуєте повністю автономну систему для прибирання будинку.

Повний каталог роботів пилососів Roborock

Дивіться повний відеоогляд моделей Roborock s8 series

Самі роботи мало чим відрізняються за технічними характеристиками, переважно відмінності стосувалися саме станцій самообслуговування. Виходячи з Ваших вимог, Ви можете вибрати робота Роборок восьмої серії, щоб він максимально виконував усі функції. Управління роботом відбувається за допомогою програми Mi Home або фірмового Roborock, яке потрібно завантажити на ваш смартфон. Тут потрібно враховувати, що робот підключається до домашнього роутера, тільки на чистоті 2.4 Hz.

У цій статті ми розглянемо варіант робота на прикладі робота прибиральника зі звичайною зарядною станцією.

Roborock S8 поряд з базою для заряджання

Комплектація Roborock S8 (базова версія зі звичайною базою для зарядки)

Робот поставляється в стандартній ламінованій упаковці, де перераховані всі його переваги. Це, в принципі, вже стандарт для всіх роботів від Xiaomi. Зверху Вас зустрічає посібник з експлуатації (не потрапив на фото). Спочатку на робот вже встановлена трипроменева бічна щітка, батарея з ємністю 5200 mAh., і сміттєвий бак з фільтром Hepa, що миється. До речі після довгих експериментів з бічною щіткою на п'ять променів, які широко використовувалися на моделях сьомої серії, вирішили повернутися до старого і перевіреного варіанту з трьома променями.

Далі в комплект входить миюча насадка з мікрофіброю "швабра", станція для зарядки, кабель живлення та поліуритановий мат для захисту підлоги.

Комплектація Roborock S8 (базова версія зі звичайною базою для зарядки)

Верхня частина корпусу

Габарити робота стандартні і найважливіший параметр, це висота корпусу, яка у верхній точці кришки лідара дорівнює 97 мм. На верхній кришці знаходиться блок кнопок для ручного керування. Кнопка пуск/пауза, повернення на базу, та локальне прибирання. Тут же Ви маєте можливість заблокувати випадкове натискання кнопок, активувавши дитячий замок.

Верхня частина корпусу Roborock S8

Система розпізнавання предметів на підлозі

Один з найважливіших модулів, який аналізуватиме зустрічні предмети по ходу руху робота, отримав назву Reactive 3D. За допомогою камери робот розпізнає будь-які великі предмети, від 15 см, і намагається вибрати оптимальний маршрут для їхнього обходу. Це мінімізує фізичний контакт із ними. А 3D лазерні сканери пилососа дозволять малювати карту прибирання як у 3D форматі, так і у форматі матриця, з повним відмальовуванням меблів та інтер'єру. З такою картинкою простіше керувати та налаштовувати хід очищення.

Система розпізнавання предметів на підлозі Roborock S8

Бак для збору сміття

У цій версії робота чистити сміттєзбірник доведеться вручну. Чищення потрібно після кожного або двох прибирань, залежно від площі, що прибирається. Фільтр перекочував сюди з попередньої сьомої моделі і це добре, тому що взаємозамінність витратних матеріалів завжди добре! Hepa фільтр, втім як і сам бак можна промивати водою, але не забувайте добре просушити їх перед установкою. Об'єм контейнера для сміття становить 350 мл.

Бак для збору сміття Roborock S8

Комплект для вологого прибирання

Важко назвати функцію вологого прибирання – миттям. Швидше це вологе протирання, незважаючи на здатність миючої насадки вібрувати і трохи підвищувати ефективність цього процесу. Бак для води у цієї версії робота має об'єм 300 мл, а зі станцією повного самообслуговування 200 мл. У другому випадку обсяг менше, але він не важливий, оскільки робот може сам наповнювати його водою за необхідності.

Найголовніше, що у будь-якій версії робота швабра має ліфт і здатна піднімати миючу насадку на 5 мм, при заїзді на килимки. Це додає автономності в роботі на комбінованих поритіях, у кого є килимові доріжки або килими з висотою ворсу до 7 мм. На килимах з високим ворсом доведеться діяти по-старому, спочатку запускаючи сухе прибирання, а потім встановлювати швабру і запускати вологе прибирання по периметру килима уникаючи заїзду на нього. Регулювання рівня вологості мікрофібри доступне у додатку.

Комплект для вологого прибирання Roborock S8

Низ корпусу робота пилососа

Розташування модулів, які відповідають за якість збору сміття, досить продумане. У задній частині знаходиться місце для установки миючої насадки, а перед нею розташовується широкий збиральний блок із двома щітками. Таке рішення у Roborock зустрічається вперше. За словами виробника, подвійні щітки збирають сміття на 30% ефективніше, ніж роботи з однією щіткою.

Низ корпусу робота пилососа Roborock S8

Обидві щітки виконані у формі валиків із силікону і максимально захищені від намотування волосся. У всьому іншому низ пилососу S8 Roborock є копією попередніх версій своїх побратимів. У передній частині знаходиться одна трипроменева бічна щітка та передні датчики перепаду висоти.

Прибиральний блок Roborock S8

Дивіться завжди актуальний каталог роботів для прибирання!