Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro, який також має назву Xiaomi Mijia Robot Vacuum-Mop Pro. Особливості цієї моделі полягають у тому, що робот оснащений лідером для навігації, потужним двигуном і повним управлінням через мобільний додаток при цьому робот не коштує дуже дорого, його вартість становить 8 000-10 000 тисяч гривень.

Повний каталог роботів пилососів Xiaomi

Фронтальна камера Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Зміст:

 1. Комплектація

 2. Зовнішній вигляд

 3. Функціональні можливості

 4. Технічні характеристики

 5. Навігація

 6. Розпізнавання предметів на підлозі

 7. Прохідність перешкод

 8. Проїзд темних покриттів

 9. Потужність всмоктування

 10. Сухе прибирання на ламінаті

 11. Сухе прибирання на килимі

 12. Вологе прибирання

 13. Рівень шуму

 14. Підсумки

 

Комплектація

У комплектацію даного робота-пилососа входить не тільки сам робот, а й:

 1. База для заряджання.
 2. Адаптер живлення.
 3. Перехідник.
 4. Насадка із серветкою для вологого прибирання.
 5. Запасна серветка.
 6. Окремий пилозбірник, який можна встановити замість суміщеного контейнера, встановленого у роботі.
 7. Запасна бічна щіточка.
 8. Інструмент для чищення робота.
 9. Інструкція з експлуатації.

Комплектація Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Комплектація досить хороша з огляду на те, що є запасні розхідники. Ось так зараз виглядає коробка, але від поставки до постачання дизайн може зазнавати змін.

Коробка Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Зовнішній вигляд

Отже, Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro виконано у чорному кольорі, висота його становить 96 мм, круглої форми. На панелі керування Ми бачимо дві механічні кнопки: старт/пауза та кнопка примусового повернення на базу для заряджання. Також, щоб Ваш робот не застряг під меблями, лідар оснащений пружною кришкою.

Вид зверху Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Вид збоку Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner ProПоєднаний бак для води на 260 мл та пилозбірник ємністю 300 мл знаходяться позаду Вашого робота.

Бак для води Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Збоку встановлена система фільтрації на базі НЕРО-фільтра та звичайного сітчастого фільтра. Усередині бака розміщується трубка, яка подає воду на серветку. Електронне регулювання подачі води також є.

Контейнер для сміття Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner ProЗнизу розміщено 6 датчиків падіння, одна трипроменева бокова щіточка та щетинисто-пелюсткова центральна щітка, що розбирається з двох сторін, для очищення намотаної вовни та волосся.

Вид знизу Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Центральна щітка Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner ProУ серветки, що миє, є як і свої плюси, так і мінуси. З мінусів те, що з боків серветки є залисини, що не дозволить Вашій роботі мити підлогу ретельно, а також після вологого прибирання залишатимуться не пройдені ділянки. А з плюсів саме те, що серветка підкріплена пружною кнопкою, яка притискає серветку до підлоги, що відповідно підвищує якість прибирання.

Вологе прибирання Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Є пилозбірник, який можна замінити замість суміщеного контейнера. Пилозбірник ємність 550 мл, сітку можна промивати водою, а ось НЕРО-фільтр можна очищати виключно щіточкою, мочити НЕРA-фільтр категорично заборонено.

Два види контейнерів Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Функціональні можливості

Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro до Wi-Fi підключається без проблем, є можливість функціонування робота через фірмовий мобільний додаток Mi Home. На головній робочій панелі Ми одразу бачимо карту приміщення, яку Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro зонував на кімнати та зберіг у пам'яті, в одній із кімнат робот-пилосос розпізнав навіть килим та виділив його на карті іншим кольором.

Керування через додаток Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Також ви можете регулювати такі функції як:

 • Регулювання змочування серветки;
 • Вибирати функцію прибирання: суху, вологу або одночасно суху і вологу;
 • Вибратися графік прибирання кімнат, критерії кімнат, яке прибирання потрібно проводити і де саме кількість проходів у кожній кімнаті.

В основних налаштуваннях ви можете переглядати історію прибирань, вибирати одну з кількох карток у пам'яті, можете встановити віртуальні стіни, та заборонені зони Вашої квартири чи будинку, куди робот заїжджати не буде.

Скріншоти додатку Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner ProПрацюючи з картами Ви можете об'єднати кілька кімнат в одну, налаштувати для них графік прибирання та вказати, яке саме прибирання там слід проводити. Не забудемо згадати, що Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro підтримує мультикартки.

Скріншоти додатку Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner ProЩе в програмі ви можете включати та вимикати такі функції як: розпізнавання дрібних предметів на підлозі та збереження їх у карті, зберігати на карті непізнані об'єкти. Врахуємо те, що робот Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro здатний розпізнавати несподівані сюрпризи Ваших домашніх улюбленців, шкарпетки, дроти та дрібні іграшки маленьких дітей.

Скріншоти додатку Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner ProОкрім вищенаведених можливостей, Ви ще можете включати та вимикати голосові оповіщення, ділитися управлінням з іншими членами сім'ї, міняти ім'я робота.

Технічні характеристики

Акумулятор Li-Ion 5200 мА*год.
Потужність всмоктування до 4000 Па.
Час роботи до 150 хв.
Площа збирання до 250 кв.м.
Об'єм пилозбірника 550 мл.
Об'єм суміщеного контейнера 300+260 мл.
Прохідність перешкод до 20 мм.
Розміри: 350*96 мм.

Навігація 

Як і завжди тестування нашого робота, ми починаємо саме з навігації.
Претензій до роботи Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro у нас немає, робот обійшов всю кімнату по периметру. А потім змійкою, обмів дуже добре все сміття навколо ніжок стільців, навколо коробки та тумбочки, ніде не застряг і не пішов у помилку.

Навігація Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner ProЩодо прибирання всієї квартири, то робот проходить всю доступну зону по периметру, а далі змійкою, кімната за кімнатою. Але є невеликий недолік, на килимах з високим ворсом робот погано розпізнає предмети, тому прибирання на килимових покриттях з високим ворсом буде навіть нижче середнього рівня. Адже робот деякі ділянки килима зовсім не пройде. Високий ворс килима робот Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro розпізнає як перешкоду. Купуючи даного робота, цей недолік слід враховувати.

Карта прибирання (скріншот) Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Розпізнавання предметів на підлозі

Ми розглянемо як робот Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro справляється з розпізнаванням предметів на підлозі або він їх тільки визначає?

Розпізнавання предметів на підлозі Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro
Сміливо можемо заявити, що робот дуже добре здатний розпізнавати предмети на підлозі. Він розпізнав і вказав на карті правильно зарядку для телефону, тапочки, шкарпетки, дитячі іграшки, коробку та навіть неприємні сюрпризи домашніх тварин. 

Предмети на підлозіСлід зазначити, що у темряві робот Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro втрачає свої можливості розпізнавання предметів, у темряві робот врізається в них і навіть з'їв Наш провід для підзарядки телефону.

Скріншоти додатку Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner ProКалюжі Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro, до речі, теж не розпізнає і просто проїжджає через них.

Прохідність перешкод

Прохідність перешкод у робота Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro – хороша, навіть при включеній системою виявлення предметів, робот проїжджає порожки заввишки 2 см.

Прохідність перешкод Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Проїзд темних покриттів

Величезний плюс робота-пилососа Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro – він не боїться темних покриттів!
Це дуже хороший показник, оскільки більшість роботів-пилососів від компанії Xiaomi бояться темних покриттів і розпізнають їх як перепади висоти.

Проїзд темних покриттів Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Потужність всмоктування

Ми нічого не можемо, адже при заявленій потужності всмоктування 4000 Па робот Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro здатний висмоктувати сміття лише зі щілини глибиною в 2 мм, хоча при таких показниках багато роботів висмоктують сміття із щілин навіть 8 мм. Це тестування Нас розчарувало.

Потужність всмоктування Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Сухе прибирання на ламінаті

Якщо говорити за сухе прибирання на гладких покриттях для підлоги, то претензій у Нас немає. Робот чудово зібрав усе сміття, трохи волосся було намотане на бічну щіточку і на центральну, все інше сміття залишилося в пилозбірнику. Нестача залишилася тільки по кутах, але це можна навіть не рахувати, оскільки це проблема всіх роботів-пилососів круглої конструкції.

Сухе прибирання на ламінаті Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Сухе прибирання на килимі

Про якість збирання на килимових покриттях з високим ворсом Ми вже говорили раніше. Що ж до інших килимових покриттів, зокрема із середнім і не високим ворсом, то робот прибирає приблизно середньому рівні. Сміття в деяких місцях все ж таки залишається і для того, щоб Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro прибрав добре килимові покриття, йому потрібно проїжджати одне і те ж місце кілька разів. Так що килимові покриття це не те, чим Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro міг би похвалитися.

Сухе прибирання на килимі Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Вологе прибирання

Вологим прибиранням Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro так само не може похвалитися. Через не зовсім доречні конструктивні здібності серветки видно, що робот не ретельно промив підлогу, залишилися недоліки і сміття не тільки вздовж плінтусів, що є проблемою всіх роботів круглої форми, а ще й у деяких місцях, де робот міг спокійно помити підлогу на достатньо. високому рівні. Зате робот Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro може мити та пилососити підлогу одночасно.

Вологе прибирання Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Рівень шуму

На мінімальній потужності всмоктування рівень шуму сягає 60-62 дБ.
У стандартному режимі рівень шуму становить 65 дБ.
У режимі Турбо рівень шуму сягає 67.5 дБ.
На максимальній потужності рівень шуму становив 69 дБ.

Рівень шуму Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro

Підсумки

Плюси Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro:

 1. Робот-пилосос справді розпізнає предмети на підлозі.
 2. Загалом гарний рівень навігації.
 3. Одночасне сухе та вологе прибирання.
 4. Весь передовий функціонал у додатку.
 5. Якісне прибирання на твердих покриттях підлоги.
 6. Гарна прохідність перешкод.
 7. Повна комплектація.
 8. Робот-пилосос не боїться темних підлогових покриттів.

Мінуси Xiaomi Mijia Vacuum Cleaner Pro:

 1. Не дуже якісне чищення килимових покриттів.
 2. У режимі вологого прибирання Y-подібної траєкторії можуть залишатися пропущені неприбрані ділянки.
 3. Система виявлення предметів може некоректно працювати на килимах.

Дивіться завжди актуальний каталог роботів пилососів