Розпакування та детальне дослідження на практиці всіх функцій Ecovacs X2 Omni

Робот-пилосос Deebot X2 OMNI – це флагман компанії Ecovacs що вийшов наприкінці 2023 року. Основна фішка робота – D-подібна форма корпусу, завдяки якій він краще вимітає сміття у кутах. Крім цього, інженерам вдалося зменшити висоту корпусу, збільшити ємність акумулятора, подовжити центральну щітку, підвищити силу всмоктування та збільшити висоту підйому серветок під час заїзду на килими. Також виробник попрацював над конструкцією відсіку для чищення щіток на станції. Загалом проведено низку вдосконалень, які в сумі підвищують ефективність та автономність робота. В цій статті ми детально оглянемо, та протестуємо Ековакс Х2 Омні, після чого зможемо висловити власну думку з приводу його ефективності. Результати тестів в кінці, а почнемо із розпаковки. Поїхали!


Комплектація Ecovacs Deebot X2 Omni

Дана модель трапляється у різній комплектації. Проте модуль для підключення станції до каналізації та водопроводу у будь-якому випадку докупається окремо. На китайських платформах Х2 OMNI можна купити з величезним запасом розхідників у комплекті, а у більшість українських магазинів дана модель поставляється в мінімальній комплектації. В деяких європейських та американських магазинах в мінімальний комплект входить друга, силіконова турбощітка.

Комплектація Ecovacs Deebot X2 Omni

Мінімальна комплектація:

Робот-пилосос
Станція самообслуговування
Адаптер живлення
Мішок для пилу (встановлений у станції)
Бокова щітка  (встановлена у роботі)
Щетинисто-пелюсткова щітка (встановлена у роботі)
Силіконова турбощітка (здебільшого не входить в комплект)
Документація до робота

 

Детальний огляд Ecovacs Deebot X2 Omni

Тепер розглянемо, як влаштований Ecovacs Deebot X2 Omni. Почнемо із самого робота-пилососа. Він випускається у чорному та білому кольорі. У нас на огляді найпоширеніший - варіант у темному кольорі. У бічній частині з кожної із сторін розташовано по 2 датчики стіни. Ті, які ближче до центру, відповідають за акуратне обмітання роботом навколо ніжок стільців, що зазвичай є проблемою D-подібних роботів.

Вид збоку Ecovacs Deebot X2 Omni

Спереду встановлена система камер для визначення та акуратного об'їзду перешкод. Технологія отримала назву AIVI 3D і раніше вже була інтегрована у попередника - Ecovacs Deebot X1 Omni. Окрім об'їзду перешкод цей робот здатний ще й транслювати зображення з камери на смартфон, і для багатьох це дуже важливо.

Передня панель Ecovacs Deebot X2 Omni

Як бачите - лідара на корпусі немає. Його сховали всередині та розмістили у лівому куті бамперу. Таким чином вдалося трохи скоротити висоту корпусу - зі 103 до 95 мм, якщо порівнювати з попередниками лінійки Ecovacs. Досягнення не надто вагоме, оскільки звичайна висота інших лідарних роботів з так званою вежею на корпусі становить 96-98 мм.

Панель керування та камера Ecovacs Deebot X2 Omni

Зверху на корпусі розміщена Y-подібна панель із сенсорною кнопкою запуску/зупинки процесу прибирання, а також мікрофони, завдяки яким працює вбудований фірмовий асистент YIKO. Верхня кришка знімається легко, бо утримується на магнітах. Під нею розташований перемикач живлення, кнопка скидання Wi-Fi мережі, а також пилозбірник.

Під кришкою Ecovacs Deebot X2 Omni

Система фільтрації потрійна: сіточка, поролон, та HEPA фільтр. Завдяки цьому хепа фільтрує лиш мікроскопічний пил, в той час як всі більші часточки взагалі не покидають сміттєзбірник. Контейнер тут доволі місткий, обʼємом 420 мл. З боку розміщена шторка для самоочищення. Бак для води розташований всередині робота. Він не знімний, вміщує 180 мл води, яка автоматично подається зі станції через спеціальну форсунку.

Датчики на дні Ecovacs Deebot X2 Omni

Знизу на роботі встановлено 6 датчиків захисту від падіння з висоти. Поруч із переднім колесом розташований датчик килимового покриття. Бокова щітка трипроменева, швидкозмінна. Блок центральної щітки плаваючий. З коробки в роботі встановлена щетинисто-пелюсткова щітка, яка з одного боку розбирається для очищення від намотаного волосся і хутра.

Прибиральний блок з щетинистою щіткою Ecovacs Deebot X2 Omni

Щітка у даній моделі подовжена. Її довжина становить близько 200 мм, тоді як зазвичай у роботів Ековакс довжина щітки становить близько 168 мм.

Щітка Ecovacs Deebot X2 Omni 200 мм

Щітка Ecovacs Deebot 168 мм

Замість звичайної турбощітки можна встановити силіконову, яка йде у більш розширеній комплектації. Вона легше чиститься, від волосся та хутра, та зазвичай до цього навіть не доходить, бо вона майже нічого на себе не намотує, тож підійде для власників домашніх тварин.

Прибиральний блок з силіконовою щіткою Ecovacs Deebot X2 Omni

Вологе прибирання виконується двома круглими насадками, що обертаються. Ці турбодиски здатні автоматично підніматися на 15 мм вгору при заїзді на килими. І це рекордний показник на ринку на даний момент. До країв корпусу серветки, як і раніше, не доходять, тому робот залишає непромитими ділянки вздовж стін шириною в декілька сантиметрів. Це перший недолік.

Диски для вологого прибирання Ecovacs Deebot X2 Omni

Говорячи про станцію, на ній Ecovacs Deebot X2 Omni самоочищає пилозбірник, заправляє бак, пере насадки гарячою водою та сушить їх гарячим повітрям. Трап для заїзду настанцію та відсік для прання серветок знімні, це дуже зручно для обслуговування станції. Вище розміщений відсік із мішком для сміття, зі зручним механізмом відкриття. Натискаєте на кришку зверху, і вона відчиняється.

Станція самообслуговування Ecovacs Deebot X2 Omni

Обʼєм мішку для сухого сміття становить 3 літри. Сам мішок чотиришаровий, всередині розташований шар мембрани з іонами срібла та шар чорного кольору з активованого вугілля, для антибактеріального захисту вихідного повітря. Під верхньою кришкою розміщені баки для чистої та брудної води. У баку для чистої води встановлено знезаражуючий модуль. Виробником обсяг баків не заявлений, але вони досить місткі, приблизно по 4-4,5 літри кожен.

Баки для води в станції Ecovacs Deebot X2 Omni

Ємності для миючого засобу з коробки немає, та в цілому даній моделі доступна ця функція. Станцію можна підключити до каналізації та водопроводу лише докупивши відповідний модуль. Так ось у цьому самому модулі і є відсік для миючого засобу, який буде автоматично дозуватись у чисту воду. На нашу думку це ще один недолік моделі.

*Важливо! Цей модуль у даній моделі оновлений і не сумісний з попередніми моделями, відповідно і Ecovacs Deebot X2 Omni не підійде модуль від інших роботів лінійки Ecovacs.

 

Характеристики Ecovacs Deebot X2 Omni:

Акумулятор Li-Ion 6400 мА*год
Потужність всмоктування до 8000 Па
Час роботи до 210 хв
Пилозбірник 420 мл
Бак для води 180 мл
Баки у станції ≈ 4 + 4 л
Мішок у станції: 3 л
Прохідність перешкод до 22 мм
Розміри робота: 320*95 мм
Розміри станції: 394*528*444 мм

Відразу кидається в очі висока потужність всмоктування та збільшена ємність акумулятора. Об'єм баку для води також збільшено порівняно з попередніми моделями. Саме такі технічні характеристики заявлені виробником. Однак слід зазначити що під час нашого тестування робота проводився тест на висмоктування піску із щілин різної глибини, який ставить під сумнів заявлену потужність. Пилосос добре вичистив пісок лише із щілин глибиною до 4 мм, і це навіть трохи гірший результат ніж у T20 OMNI, потужність всмоктування якого менша на 2000 Па. Зазвичай виробники не вказують неправдивих даних, тож на нашу думку це зумовлено розширеною турбощіткою, відповідно і збільшеною площею розрядження тиску, в той час як виміри потужності виробник проводив безпосередньо у соплі прибирального блоку. 

 

Функціональні можливості Ecovacs Deebot X2 Omni:

Самоочищення пилозбірника.
Прання серветок гарячою водою на станції.
Сушіння серветок гарячим повітрям.
Визначення предметів на підлозі.
Віддалене стеження за будинком через камеру.
Збереження кількох карт прибирання у пам'яті.
3D-карти приміщення.
Автоматичне зонування приміщення на кімнати.
Вибір зон та кімнат для прибирання.
Віртуальні стіни та заборонені зони.
Заборонені зони для вологого прибирання.
Регулювання потужності всмоктування.
Налаштування періодичності прання насадок (за часом та за зонами).
Журнал прибирань.
Налаштування прибирань за графіком.
Режим керування від першої особи.
Автоматичне збільшення потужності на килимі.
Об'їзд килимів у режимі вологого прибирання.
Автоматичний підйом дисків при заїзді на килими.

Це не повний список, функцій дуже багато, і вони дозволяють гнучко налаштовувати параметри прибирання. Є функція віддаленого стеження за будинком, і нова технологія розумного прибирання за допомогою штучного інтелекту, при якій робот-пилосос автоматично визначає параметри прибирання в залежності від типу кімнат та виду покриття підлоги.

 

Недоліки виявлені в результаті тестів Ecovacs Deebot X2 Omni

Відразу зазначимо, що не дивлячись на всі зазначені далі недоліки, робот в цілому чудово впорався з усіма аспектами прибирання в реальних умовах. Отож до тестів!

Вид з камери Ecovacs Deebot X2 Omni

Виявлення перешкод, навігація і камера

На перегляд через камеру жодних нарікань, все працює чудово, якість зображення гарна. З орієнтацією у просторі та побудовою карт в цілому теж все чудово. Карти детальні та точні, зі стінами та меблями X2 Omni не стикається. Робот прибирає квартиру покімнатно, починаючи з прибирання кімнати по периметру, а потім покриває змійкою всю площу, після чого переходить до іншої кімнати. Виявлення, та обхід дрібних предметів при гарному освітленні працює чудов, та був один нюанс: робот наїхав на білий кабель від зарядного пристрою, розташований на світлому ламінаті. При цьому пристрій не впав у помилку, а просто пилососив далі, лишивши кабель позаду. При поганому освітленні робот обʼїхав все окрім головного - імітації сюрпризу від домашньої тварини. Виробник і не заявляє що дана функція працює у темряві, та все ж відсутність підсвітки теж можна записати у недоліки. І головне - дана модель обходить, та не розпізнає ці перешкоди, і не наносить їх на карту, так як це роблять пристрої від Dreaame та Roborock. Тож після прибирання ви зможете проаналізувати що саме треба прибрати з підлоги для покращення прибирання, хіба що роздивитесь на мапі місця де не розташовано жодних меблів, але їх обʼїздив робот. Це точно варто зазначити як недолік.

Сухе прибирання

Не дивлячись на зазначений раніше тест із щілинами, на реальній площі пристрій впорався з прибиранням чудово, і килими і тверда підлога виглядали ідеально прибраними. Підйом дисків на килимах теж працював на відмінно. Але і тут не обійшлося без неприємного нюансу. Головна перевага цього роботу над круглими, в тому що він вимітає сміття із кутів кімнат, та майже у половині кутів в трикімнатній квартирі залишилось трохи сміття, насипаного туди заздалегідь, щоб перевіоити цю функцію. І справа не в тому що пристрій не здатен цього робити, в тих кутах які він вимітав не залишилось геть нічого. Справа в тому що в деяких кутах робот починав розвертатися трохи заздалегідь, і просто не заходив до самого краю. На нашу думку це теж є суттєвим недоліком, та поперше - якщо сміття у великій кількості не сипати заздалегідь, то цього майже неможливо помітити, а подруге у нас є надія що цей недолік алгоритму прибирання можуть пофіксити у подальших оновленнях, бо він виключно програмний.

Вологе прибирання

Схоже що X2 Omni набагато краще притискає диски до підлоги, ніж його попередники, та взагалі більшість роботів що ми тестували. Робот відмінно вимив і від плитки, і від ламінату різноманітні соуси, та навіть засохлі плями від кави. Тому на вологе прибирання немає жодних нарікань окрім уже зазначених раніше. Диски не дістають до краю корпусу трохи менше 3 см, через що вздовж стін та меблів залишається непромита лінія даної ширини, а безпосередньо в кутах кімнат навіть трохи більше. У попередніх моделях X1 Omni і T20 Pro можна було увімкнути режим Corner Deep Cleaning для миття вздовж плінтуса шляхом розвороту робота задньою частиною при обході периметра. Таке прибирання хоч і займає більше часу, та все ж вирішує дану проблему. У даній моделі даного режиму у додатку немає, та у нас є надія що його додадуть у нових версіях програмного забезпечення.

Самообслуговування

Як ми вже зазначали раніше, самообслуговування не передбачає додавання миючої рідини у воду, якщо не підключати базу до водопроводу і каналізації. Та ми тестували робот у звичайній комплектації, тож в нашому випадку цієї функції не було, і це мабуть єдине нарікання на пристрій у цьому плані. Очищення пилозбірника працює відмінно, контейнер завжди залишається абсолютно порожнім. Серветки після прання гарячою водою теж завжди чисті, і коли настає час сушки, то база робить це бездоганно. Після прибирання робот залишається з порожнім баком, чистими, та абсолютно сухими насадками, і повним баком для води. 

Зручність експлуатації

Як з роботом, так і зі станцією дуже просто взаємодіяти все легко відкривається одним дотиком, і змінюється за лічені секунди, а не хвилини, особливо якщо робити це не вперше. Відсік для прання серветок також промивається дуже швидко, завдяки можливості швидко дістати його зі станції, і промити під краном. Додаток дуже зручний, та інтуїтивно зрозумілий. Із поганого можна зазначити лише чорний колір пристрою. І хоч він і не глянцевий, та все ж як базу, так і робот дуже легко забруднити, та цього можна запобігти просто придбавши пристрій білого кольору.

 

Недоліки та переваги Ecovacs Deebot X2 Omni:

Недоліки:

 1. Обходить, проте не розпізнає перешкоди
 2. Погано висмоктує сміття із глибоких щілин
 3. Не завжди вимітає сміття з кутів
 4. Лишає непромиту смугу (≈ 3 см) вздовж плінтусів
 5. Відсутня автоподача миючої рідини (у стандартній комплектації)
 6. Корпус легко брудниться

Переваги:

Все інше. Повний перелік зробити складно, тож лише трохи:

 1. Процес прибирання загалом проходить на відмінно.
 2. Миття підлоги дуже якісне
 3. Килими лишаються чистими
 4. Самообслуговування бездоганне
 5. Автопідйом дисків працює як треба
 6. Дуже зручний в керуванні та експлуатації

 

Чи варто купувати Ecovacs Deebot X2 Omni?

Резюмуючи можна сказати що саме ті функції, які зазначаються найсильнішими сторонами моделі можна назвати сирими, або недосконалими. Подовжена щітка просто супер, та частково зменшує потужність. Прибирання в кутах працює, але не завжди. Без модуля навігації пристрій нижчий, та не вирішально. Камера працює чудово, і робот обходить майже всі предмети. Зрозуміло що це не всі 100%, та поки що жодна з протестованих нами подібних систем не видавала ідеального результату. Тим не менш реальна якість прибирання, самообслуговування, та зручність експлуатації тут на висоті. Тож купивши даний пристрій ви точно не залишитесь розчаровані.

 

botton