Оглядова стаття Xiaomi Roborock E5

Доброї доби всім читачам! Ми розглянемо робот-пилосос від компанії Xiaomi, а саме Roborock E5. На відміну від свого попередника Roborock E5 набув таких удосконалених якостей: збільшив потужність всмоктування і з'явився пульт дистанційного керування, з тією метою, щоб літні люди, які не оволоділи смартфонами, могли теж придбати робот-пилосос. Модель вийшла у червні 2021 року, його вартість становить приблизно 8000-10000 тисяч гривень, що є середньою ціновою категорією. Далі ми докладно розглянемо функції даного робота та протестуємо його.

Кнопка дивитись товар

Зміст:

 1. Комплектація

 2. Зовнішній вигляд

 3. Функціональні можливості

 4. Технічні характеристики

 5. Навігація

 6. Потужність всмоктування

 7. Сухе прибирання на ламінаті

 8. Сухе прибирання на килимі

 9. Вологе прибирання

 10. Прохідність перешкод

 11. Проїзд темних покриттів

 12. Рівень шуму

 13. Підсумки

 

Комплектація Xiaomi RoboRock E5

Крім самого робота-пилососа в коробці Ми бачимо також:

 1. Базу для заряджання;
 2. Пластикову підкладку під основу;
 3. Адаптер живлення;
 4. Насадка для вологого прибирання;
 5. Комплект запасних клапанів-дозаторів;
 6. Пульт дистанційного управління;
 7. Батарейки для пульта;
 8. Інструкцію з експлуатації.

Комплектація Xiaomi RoboRock E5

 

Зовнішній вигляд Xiaomi RoboRock E5

Робот-пилосос Roborock E5 виконаний у білій та чорній кольоровій гамі. На панелі керування встановлені дві механічні кнопки: старт/пауза та примусове повернення на базу.

Зовнішній вигляд Roborock E5Зверху на корпусі Ми бачимо ІЧ-датчик, через який висота самого робота-пилососа збільшилася. Висота самого корпусу становить 82 мм, і з ІЧ-датчиками висота сягає 90 мм.

Вид Зверху на Roborock E5

Попереду встановлений механічний бампер м'якого торкання. Під верхньою кришкою розміщено пилозбірник ємністю 640 мл.

Під верхньою кришкою Roborock E5 розміщено пилозбірник ємністю 640 мл.

Система фільтрації НЕРA-фільтр, додаткової сітки немає. Виробник дозволяє промивати НЕРО-фільтр водою, але не часто. Кришки у пилозбірника немає, контейнер спустошується через віконце, в яке встановлюється фільтр.

Пилозбірник і фільтр Roborock E5

Знизу встановлені 4 датчики падіння, одна бічна п'ятипроменева щітка, силіконова, центральна щетинисто-пелюсткова щітка, розбирається з одного боку.

Дно Roborock E5

Основна щітка Roborock E5

Серветка для вологого прибирання вміщує до 180 мл води, механічне регулювання подачі води присутнє.

Модуль вологого прибирання Roborock E5

Вид знизу на Roborock E5

 

Функціональні можливості Xiaomi RoboRock E5

Робот підтримує керування як і з пульта дистанційного керування, так і через мобільний додаток Mi Home.

Функціональні можливості Roborock E5Робот Пилосос Roborock E5 не будує карту приміщення в режимі реального часу, хоча знайти її Ви можете у звітах та подивитися чи всю площу пройшов Ваш робот. На головній робочій панелі внизу розташовані кнопки: примусове повернення на базу для заряджання, запуск автоматичного режиму прибирання, регулювання потужності всмоктування.

Скріншоти додатку Roborock E5В основних налаштуваннях можна налаштовувати такі функції як: автоматичне збільшення потужності всмоктування при заїздах на килимові покриття, включати дбайливий режим і налаштовувати час, коли робот не повинен Вас турбувати. Також є налаштування прибирання за графіком, Ви можете вибрати час, день тижня і потужність всмоктування для кожної кімнати окремо. Додатково Ви також можете переглядати журнал прибирань, стан розхідників, міняти ім'я роботу, включати та вимикати функцію пошуку робота-пилососа за звуковим сигналом, ділитися керуванням з іншими членами Вашої родини та за необхідності оновлювати версію прошивки.

Пульт дистанційного управління Roborock E5На пульті дистанційного керування Ви побачите кнопки: старт/пауза, точковий режим збирання, регулювання потужності всмоктування та примусове повернення робота на базу для заряджання. Так що без програми Ви можете цілком експлуатувати робота і не відмовляти собі ні в чому.

 

Технічні характеристики Xiaomi RoboRock E5

Акумулятор Li-Ion 5200 мА*год.
Потужність всмоктування до 2500 Па.
Час роботи до 150 хв.
Площа збирання до 100 кв.м.
Об'єм пилозбірника 640 мл.
Об'єм бака для води 180 мл.
Прохідність перешкод до 20 мм.
Розміри: 350*90 мм.

Технічні характеристики звичайні, такі ж як і у попередника Roborock E4, хіба що у цієї моделі збільшилася потужність всмоктування.

 

Навігація Xiaomi RoboRock E5

Тестування робота-пилососа Ми, як завжди, починаємо з навігації. Насамперед робот Roborock E5 проходить всю доступну площу змійкою, а далі переключається на обхід периметра. При прибиранні робот-пилосос Roborock E5 застряг у ніжках сушарки, після довгої муки робот все ж таки вибрався сам, правда після цього видавши помилку він зупинився на місці.

Навігація Roborock E5Ми перезапустили робот і він продовжив прибирання. Досить добре прибравши всю доступну площу Roborock E5, обмів ніжки стільця, коробку та тумбочку. У цьому робота вад немає.

Скріншот карти Roborock E5

Враховуючи те, що Roborock E5 немає ні камери, ні лідара робот все одно прибрав дуже добре в межах всього будинку, спочатку пройшовши площу змійкою, а далі по периметру.

 

Потужність всмоктування Xiaomi RoboRock E5

Потужність всмоктування цього робота Нас приємно здивувала. Робот Roborock E5 здатний всмоктувати сміття зі щілин до 6 мм, тоді як його попередник міг всмоктувати сміття лише з щілин глибиною не більше 2 мм. Загалом те, що виробники вирішили підвищити потужність всмоктування, дуже добре позначилося на роботі робота.

Потужність всмоктування Roborock E5

 

Сухе прибирання на ламінаті Xiaomi RoboRock E5

До якості прибирання на твердих покриттях претензій немає, робот дуже добре зібрав сміття, волосся і шерсть, все сміття було зібрано в пилозбірник, центральна щітка намотала частину волосся. Не прибраними залишилися лише кути, але це через конструктивні особливості всіх круглих роботів - вони не здатні виметати в кутах.

Сухе прибирання на ламінаті Roborock E5

 

Сухе прибирання на килимі Xiaomi RoboRock E5

До прибирання на килимових покриттях у нас напрочуд так само немає претензій, робот чистить килими і збирає сміття всіх видів.

Сухе прибирання на килимі Roborock E5

 

Вологе прибирання Xiaomi RoboRock E5

Вологе прибирання вище середнього, робот добре миє підлоги, відтирати засохлий бруд робот здатний, але не на найвищому рівні. В принципі, прибирання проводиться дуже добре, робот не заливає підлогу водою, не залишає розлучень, після прибирання залишається лише смуга вздовж плінтуса, але її роботи круглої форми завжди залишають.

Вологе прибирання Xiaomi RoboRock E5

 

Прохідність перешкод Xiaomi RoboRock E5

Прохідність перешкод хороша, робот-пилосос Roborock E5 здатний проходити порожки до 2 см заввишки, так що прохідність перешкод дуже хороша.

Прохідність перешкод Xiaomi RoboRock E5

 

Проїзд темних покриттів Xiaomi RoboRock E5

Темних покриттів Roborock E5 боїться, як і більшість роботів-пилососів даної лінійки, темні покриття робот розпізнає як перепади висоти.

Проїзд темних покриттів Xiaomi RoboRock E5

 

Рівень шуму Xiaomi RoboRock E5

Рівень шуму в режимі дбайливого догляду становить 58 дБ.
Рівень шуму мінімальної потужності становить 62 дБ.
У середньому режимі збирання рівень шуму 65 дБ.
У режимі Турбо рівень шуму сягає 68 дБ.
Рівень шуму на максимальній потужності сягав 73 дБ.

Рівень шуму Xiaomi RoboRock E5

 

Переваги та недоліки Xiaomi RoboRock E5

Плюси робота-пилососа Xiaomi Roborock E5:

 1. Підвищена потужність всмоктування.
 2. Управління не лише через програму, а й пульт.
 3. Одночасне сухе та вологе прибирання.
 4. Якість прибирання вища за середню.
 5. Хороша навігація як для гіроскопного робота.
 6. Автоматичне збільшення потужності на килимі.
 7. Продовження збирання після дозарядки.


Мінуси робота-пилососа Xiaomi Roborock E5:

 1. Боїться темних покриттів.
 2. Немає електронного регулювання подачі води.
 3. Висота корпусу більша, ніж у аналогів.
 4. Чи не підтримує віртуальні стіни.
 5. Не зберігає карту і, відповідно, немає просунутих можливостей, таких як зонування на кімнати та вибір кімнат для прибирання.

 

Актуальний каталог роботів пилососів Roborock