Як доглядати за роботом пилососом? Поради та рекомендації.

Робот-пилосос - сучасний високотехнологічний гаджет. Він розроблений для того, щоб забезпечити допомогу в життєдіяльності людини та допомогти їй підтримувати щоденну чистоту в будинку, квартирі чи офісі. Незважаючи на те, що "автоматичний" пилосос придуманий як автономний прилад для очищення будинку, як і будь-який інший прилад побутової техніки, він потребує систематичного догляду та обслуговування. Будь-який захід по догляду за різними елементами робота-пилососа абсолютно не складне заняття і не займе багато часу, проте це вплине на загальну продуктивність пилососа і терміни служби. Потрібно знати, що для догляду за приладом зовсім не обов'язково мати якісь спеціальні навички, здійснювати його зможе абсолютно будь-яка домогосподарка. Для догляду потрібно виділити трохи вільного часу та приготувати пару спеціальних пристроїв, які найчастіше йдуть у комплекті з роботом. У цій статті ми відповімо на найчастіші запитання. Як почистити робот-пилосос від сміття та бруду, а також як часто необхідно проводити чищення та стежити за важливими вузлами.

Очищення пылесборника і фільтру

Спочатку розглянемо очищення найбруднішого і найважливішого елемента в пилососі - це сміттєзбірник та фільтр. Як правило, практично всі роботи-пилососи мають контейнер для збирання сміття циклонного типу. Він не має мішка і оснащений одним або двома фільтрами для очищення повітря, що виходить. Для рідкісних моделей, у яких застосовуються мішки для збору сміття, все просто. Вони просто замінюються на нові.

Для очищення пилозбірника його необхідно дістати з пилососа, найчастіше шляхом натискання відповідних кнопок на корпусі. В основному, контейнер витягується зверху, як у роботів iClebo Omega або Neato, так як даний спосіб найбільш зручний і можливість розсипання сміття дуже мала. В інших випадках він висувається збоку або ззаду, приблизно як у iRobot Roomba.

Також, від виробника та марки пилососу залежатиме можливість промивання контейнера для сміття та фільтра під водою. Наприклад, у пилозбірниках у більшості моделей роботів-пилососів Айробот Румба знаходиться електричний двигун і відповідно мочити такі сміттєзбірники, включаючи фільтр категорично заборонено. Максимум що можна зробити, це протирати його злегка вологою ганчіркою.

Це стосується й фільтрів. Є моделі, де фільтр, що миється, це стандартна опція, а в інших пилососах його потрібно чистити спеціально передбаченою щіточкою, якою комплектується робот (якщо вона, звичайно, входить в комплект поставки). Дуже часто для швидкого очищення фільтра використовують струмінь стисненого повітря, або вдаються до чищення по-старому - звичайним пилососом.

Кожен виробник рекомендує робити очищення пилозбірника після кожного збирання, але якщо об'єм контейнера великий, то допускається його обслуговувати і раз на кілька збирань. Головним залишається те, щоб стежити за наповненням контейнера, інакше забитий контейнер негативно вплине на потужність всмоктування та загальну ефективність роботи робота пилососа. Просимо не забувати, що будь-який фільтр має обмежений ресурс експлуатації. Якщо користуватися пилососом щодня, фільтр бажано замінювати кожні 2-4 місяці. А якщо експлуатація проводиться всього кілька разів на тиждень, то замінювати фільтр можна раз на шість-вісім місяців.

Зверніть увагу! На фільтрах і пилозбірниках, що миються, нанесене відповідне маркування, що дозволяє проводити миття.

Очищення нижньої (основний) щітки

Основна проблема більшості нижніх турбощіток - це швидке забивання намотаним волоссям і вовною, особливо за наявності домашніх тварин. Регулярний догляд та чищення турбощітки сприятиме кращому збору сміття та прибирання загалом. Деякі виробники сучасних роботів пилососів вирішили цю проблему (наприклад iClebo або iRobot), розробивши щітки, які не потребують догляду. При виборі розумного пилососа бажано враховувати цю особливість, але, на жаль, такі щітки можна зустріти тільки на техніці Преміум сегмента. На різних моделях може бути встановлена ​​одна або дві турбощітки. Конструктивна особливість установки нижньої щітки може відрізнятися залежно від виробника. Однак, у будь-якому випадку, спочатку необхідно зняти щітку з пилососу.

Дуже часто користувачі роблять поширені помилки, проводять лише поверхневе обслуговування основної щітки, без її зняття. Це неминуче призведе до подальших несправностей підшипників та поломки. А заміна або ремонт цієї деталі обійдеться зазвичай недешево. Часто комплектація до пилососу може містити спеціальну пластикову гребінку з невеликим ножиком, призначеним для зрізання волосся, що намоталося, і очищення турбощітки. Інтервали між чищеннями щітки можуть бути різними і зазвичай очищення потрібно робити в міру забруднення. Після того, як Ви почистите щітку та встановивши її назад, надійно закріпіть. Для фіксації щітки здебільшого використовується спеціальна накладка, яка паралельно служить захистом від намотування дротів.

Догляд за бічними щітками

Бічні щітки теж потребують періодичного огляду та догляду. Їх конструктивна особливість дозволяє їм довше залишатися чистими, ніж нижній щітці, але чистити цей модуль все одно необхідно. Деякі моделі пилососів можуть оснащуватися однією або двома бічними щітками. Основна проблема полягає в набиванні волосся і вовни на сам шток, на якому кріпиться щітка. Цього не видно, поки повністю не зняти щітку, і багато користувачів не надають значення цьому заходу. Але якщо цього не робити, це може призвести до поломки приводу або зовсім до згоряння мотора.

Для того, щоб почистити лопатеву щітку, найчастіше необхідно за допомогою хрестової викрутки відкрутити гвинт кріплення, який її фіксує, і потягнувши на себе зняти її з приводного вала. Період між чистками повністю індивідуальний, але рекомендація для огляду - приблизно один раз на два тижні в будинку з домашніми тваринами або килимами або раз на місяць за звичайної умови експлуатації.

Чищення коліс

Як правило, будь-який робот пилосос має три колеса, два з них є приводом (провідні) і одне менше напрямним. Провідні колеса ховаються в корпусі пилососа і практично не потребують догляду, на відміну від напрямного переднього колеса. Будь-який виробник залишає користувачеві доступ для зняття даного колеса та рекомендує його періодичне очищення. Якщо упустити цей момент і вчасно не прочистити переднє колесо, то це неминуче призведе до його підклинювання та збою в роботі пилососа. Догляд переднім колесом проводиться у міру забруднення. Посібник зі зняття, встановлення колеса шукайте в інструкції до приладу.

Протирання датчиків

Після того, як проведено основні заходи щодо чищення робота-пилососа, не забудьте перевірити його датчики (перепаду висоти, наближення, датчик лідара та ін.), які з часом покриваються пилом та забруднюються. Це призведе до некоректної роботи робота, глюків, хаотичної поведінки або постійної видачі помилки. Для протирання датчиків можна використовувати ватяну паличку або хб тканину.

Пам'ятайте! У разі потрапляння рідини або в'язкої сторонньої маси всередину пилососа не намагайтеся його самостійно просушити, промити, продути або користуватися порадами начитавшись форумів в інтернеті. Вода - це швидка або повільна смерть пилососа. Вона потрапляючи на материнську плату чи мотор робота, рано чи пізно призведе до поломки. Тому при виникненні подібної ситуації негайно звертайтеся до Спеціалізованого Сервісного центру, контакти якого Ви знайдете у гарантійному талоні або звернувшись до Сервісного центру ROBOTYPE

Відео, огляд чищення робота пилососу Xiaomi

Відео, огляд чищення робота пилососу iRobot Roomba

Відео, огляд чищення робота пилососу iClebo Omega