Виробник роботів-пилососів лінійки Roomba, американський концерн iRobot має дуже серйозну репутацію на ринку. З початку 90-х років минулого століття компанія займається створенням робототехніки для науки, космосу, для військових цілей і нарешті для побутового використання.

Прогрес розвитку роботів для збирання стрімко йде вгору

Дивіться повний актуальний каталог роботів iRobot

На замовлення NASA концерн iRobot розробив навігаційні датчики та ходову частину для марсоходів Curiosity та Spirit. Запущено в серію найконструктивніше вдала у світі гусенична платформа PackBot, яка застосовувалася для розвідки на полі бою, евакуації поранених, деактивації вибухових пристроїв, а також при рятувальних роботах на завалах після 11 вересня та вимірах радіації всередині реактора на Фукусімі.

Робот на Марсе

Але, незважаючи на очевидні успіхи та постійні перемоги у всіляких всесвітніх конкурсах, у 2016 році концерн iRobot продав відділ військових розробок та вибрав виключно побутовий напрямок робототехніки. Тепер компанія асоціюється з мирними автоматичними мийниками підлоги, полотерами та роботами-пилососами, але споживачеві має бути приємно усвідомлювати те, що технології, які застосовуються в пилоботах лінійки iRobot Roomba використовувалися для вивчення Марса. Саме з цієї причини Румба чудово орієнтується в просторі, краще за інших обходить перешкоди, а остання 900 серія має навігаційний модуль з побудовою карти, плану і не повторює прибирання двічі в одному місці.

Принцип роботи роботів-пилососів iRobot Roomba:

Насамперед власнику необхідно встановити Home Base (базу для зарядки). Це місце, звідки робот завжди починатиме прибирання і повертатиметься для заряджання або перезаряджання. Після старту пилосос рухається по підлоговому покриттю та бічною щіткою подає сміття та забруднення на основний прибиральний блок. Далі вступає в роботу сопло на нижній панелі (у процесі беруть участь спеціальна бічна щітка та пара турбощіток, які в залежності від моделі можуть бути різними).

Вовна, волосся та інші забруднення потрапляють на щітки, що обертаються, а потім всмоктуються в контейнер разом з дрібнофракційним пилом. Тяжкі засмічення залишаються в контейнері, а частинки пилу та алергенів забирає антибактеріальний або НЕРА-фільтр (залежно від моделі). Система спочатку була розроблена для регенерації повітря при радіоактивному зараженні, тому невисока потужність деяких моделей не відбивається на якості прибирання, в тому числі завдяки ретельності очищення повітря на виході.

Робот-пилосос iRobot Roomba

При заповненні контейнера або витраті батареї більш ніж на 90% робот-пилосос iRobot Roomba автоматично повертається на базу, де поповнює заряд. Після підзарядки при необхідності робот може продовжити прибирання з місця, де вона була перервана (функція перезарядки доступна тільки для моделей 9-ї серії, які мають модуль навігації.)

Всі роботи-пилососи лінійки iRobot Roomba призначені тільки для сухого прибирання, тому не слід експлуатувати їх на вологих підлогах або приміщеннях з підвищеною вологістю.

Цей огляд допоможе розібратися в різних моделях і визначитися з вибором.

Робот-пилосос iRobot Roomba 616

Ця модель має найнижчу вартість з усієї серії пилососів Румба. Робот-пилосос Румба 616 не оснащений НЕРА-фільтром, не має опції прибирання за розкладом та навігаційного модуля, але має два цілком практичні режими прибирання (всього приміщення або певної ділянки) та можливість керування з ДУ пульта (придбається окремо). Так як принцип роботи побудований на кшталт електровіника (збір сміття щітками), упор в очищенні зроблений і відповідно проводиться двома основними щітками (силіконової та ворсистої), а бічна щітка та турбіна невисокої потужності лише допомагають їм у цьому.

Фільтрування здійснюється системою AeroVac з антибактеріальним фільтром. Для пересування iRobot Roomba 616 використовує два основних колеса та мале переднє колесо для маневру. Орієнтація пилобота у просторі відбувається завдяки системі iAdapt та ряду датчиків. Більшість датчиків приховані, крім ІЧ контролера для зв'язку із зарядною базою, що виступає над верхньою панеллю у вигляді ковпачка. Цей апарат не може самостійно в автоматичному режимі проводити очищення у приміщеннях зі складним плануванням або на великих площах. Він відмінно підійде для невеликих квартир із площею прибирання до 35-40 кв.м., та переважно з твердими покриттями.

Робот-пилосос iRobot Roomba 616

Додаткові технічні дані:

 • фільтрація проводиться системою AeroVac, яку відрізняють рівномірне заповнення контейнера та фільтр тонкого очищення;
 • датчики перепаду рівня поверхні забезпечують захист від падіння зі сходів;
 • акумулятор дозволяє безперебійно працювати апарату до двох годин (час може скоротитися залежно від якості покриття);
 • дистанційне керування здійснюється інфрачервоним ПДУ пультом (Опція);
 • місткий сміттєзбірник (контейнер) із простим очищенням;
 • Просте керування.

Робот-пилосос iRobot Roomba 681

Цей робот-пилосос вже має ємний Li-ion акумулятор на 2130 mAh, який дозволяє прибирати на площі до 60 м². Автоматичний пилосос як і попередник Румба 616, рекомендований для збирання переважно твердої підлоги, але завдяки трохи збільшеній потужності вакуумного двигуна, може впоратися і з збиранням килимових покриттів з коротким ворсом. Бот має повністю оновлену прошивку, можливість використовувати таймер та віртуальну стіну у комплекті. Пара щіток, що обертаються, і додаткова лопатева щітка забезпечують якісний забір сміття, а посилений двигун фіксує його в контейнері.

Roomba 681 оснащений все тією ж системою фільтрації AeroVac, завдяки якій частинки пилу та алергени міцно утримуються в контейнері і з повітрям, що виходить, не потрапляють назад в простір приміщення. Низькопрофільна конструкція та компактний розмір дозволяють пилоботу проникати у важкодоступні місця (кути, плінтуси) та не застрягати під меблями, що робить його придатним для експлуатації у будь-яких приміщеннях – вітальні, кабінеті, спальні, кухні.

Робот-пилосос iRobot Roomba 681

Нові можливості Roomba 681:

 • дві години (120 хв.) роботи на одному заряді літієвої батареї;
 • формування графіка та розкладу прибирання;
 • функція Dirt Detect – виявлення місць накопичення засмічень;
 • технологія iAdapt – безпечне маневрування та страхування від падіння зі висоти (зі сходів) та порогів;
 • функція Virtual Wall Dual Mod (віртуальна стіна) – не дозволяє пилососу забирати на несанкціонованих ділянках;
 • захист від намотування проводів та технічних шнурів (кабелів).

Робот-пилосос iRobot Roomba 696

Ця модель оснащена інтелектом і представляє нове покоління роботів-пилососів концерну iRobot. По суті, це модель Румба 616, з додатковими можливостями. Для зручності контролю створено мобільний додаток iRobot Home. Апарат Roomba 696 один з перших та бюджетних пилоботів, який створений з можливістю віддаленого керування з будь-якої точки світу, завдяки вбудованому Wi-Fi модулю. Є можливість скласти розклад прибирання кожного дня тижня (з коригуванням на будь-який час старту). Робот в автоматичному режимі прибиратиме за обраною схемою і коли велено. Прогресивна система орієнтації iAdapt дозволяє девайсу безпомилково орієнтуватися в просторі, а Li-ion батарея на 1800 mAh здатна обробити площу до 50 кв.м., на одному заряді.

Робот-пилосос iRobot Roomba 696

Додаткові характеристики робота-пилососа Roomba 696:

 • триступенева система збирання не пропускає мікрочастинки пилу назад у приміщення з виходом повітря (за це відповідає запатентований виробником AeroVac фільтр);
 • адаптація до будь-якого типу покриття для підлоги (плитка, паркет, ламінат, килими з коротким ворсом);
 • оновлені датчики перепаду висоти поверхні страхують робота від падіння зі щаблів;
 • в процесі обробки приміщення та виявлення вогнищ забруднень пилосос повідомляє, скільки часу займе повноцінне прибирання (дуже зручна функція для людей із щільним життєвим графіком).

Робот-пилосос iRobot Roomba 896

Ця модель робота-пилососа має розумніший інтелект у порівнянні з девайсами серії 600. У Roomba 896 ще поки відсутній окремий модуль навігації, але використовується одна з найпрогресивніших систем орієнтації в просторі iAdapt NRT, яка здатна на багато, включаючи і виявлення всіх важкодоступних місць скупчення сміття (під і за меблями, в районі плінтусів, у щілинах). Новий прибиральний блок з двома прогумованими щітками барабанами, які не потребують очищення. Система Hepa фільтрації відповідає дорожчій дев'ятій серії. Додатково система включає датчики перепадів поверхні, яка розпізнає нерівності покриття, веде робота від зіткнень з меблями і страхує від падіння зі сходів. Li-ion батарея з ємністю 1850 mAh, підтримує автоматичну роботу пилососа протягом 75 хвилин, а час заряджання становить до 3-х годин.

Робот-пилосос iRobot Roomba 896

Додаткові характеристики iRobot Roomba 896:

 • віддалене керування за допомогою мобільного додатку iRobot HOME тепер можливе з будь-якої точки планети. Робот програмується на будь-який зручний для власника режим прибирання та автоматично виконує поставлене завдання;
 • моніторинг дій пилоботу Ви можете здійснювати на смартфоні, за допомогою програми встановленої програми iRobot HOME. Підтримка, встановлення режимів, рекомендації та вся інформація про роботу-пилосос відображаються на дисплеї смартфона або планшеті власника;
 • система антинамотування, завдяки екстракторам (спеціальним щіткам) не дає намотатися на активні елементи пилососу волоссю та вовни будь-якої довжини, не дозволяє їм перекрутитися та змішатися з іншим сміттям, що полегшує життєдіяльність девайсу та спрощує власнику його обслуговування;
 • індикатор наповненості повідомляє про необхідність очищення контейнера (також контролюється через мобільний додаток);
 • як і всі роботи-пилососи iRobot модель Roomba 896 працює з будь-яким видом покриття для підлоги (ламінат, паркет, плитка, килими з коротким ворсом, лінолеум);
 • інноваційна триступенева система очищення (запатентована виробником) дозволяє збільшити ефективність та якість прибирання вдвічі;
 • високоефективна система фільтрації AeroForce здатна не пропускати частинки пилу (до 10 мкр.), що гарантує обсяг очищення повітря на 99%.

Робот-пилососи iRobot Roomba 960 та Roomba 966

Почнемо з того, що нова Румба 966 практично не має відмінностей від свого побратима Румба 960. Трохи змінено дизайн і новішу прошивку. Обидві моделі Roomba – це менш дорогі версії флагмана роботів-пилососів серії 900, Roomba 980. Зниження ціни не надто позначилося на якості очищення, просто ця модель дещо урізали у функціоналі та потужності. Наприклад, на Roomba 960 встановлено менш потужний двигун, скорочено час збирання в автоматичному режимі (до 75 хв. на одному заряді акумулятора) та скасовано систему віртуальної стіни (Virtual Wall).

Характеристики iRobot roomba 966 аналогічні. В результаті модель є досить практичним апаратом без особливих технічних нагромаджень адаптований до будь-яких поверхонь (паркет, плитка, ковролін), призначений для якісної та тривалої експлуатації. Навігаційна система iAdapt 2.0 ретельно координує дії пилоботу, завдяки чому площа очищення становить до 95% площі апартаментів, включаючи важкодоступні кути та зони плінтусів.

Робот-пилосос iRobot Roomba 896

Додаткові характеристики Roomba 960 та 966:

 • керування через додаток iRobot Home – маючи підключення до мережі Wi – Fi, власник може запрограмувати пилосос із будь-якої точки планети;
 • Обмежувачі пересування – замість функції звичайної віртуальної стіни (Virtual Wall) є можливість використовувати Обмежувач руху Dual Mode Virtual Wall Barrier – два в одному, і віртуальна стіна та круговий обмежувач, який перегородить шлях роботу та не допустять його купання у мисках з водою для домашніх тварин або польоту зі сходів;
 • інноваційний НЕРА-фільтр перегороджує зворотний шлях у повітря приміщення залишковим частинкам пилу та алергенам;
 • робот-пилосос Roomba 960 має низький рівень шуму (58Db);
 • апарат дуже простий в управлінні і вмикається однією кнопкою Clean.

Робот-пилосос iRobot Roomba 980

Справжній флагман дев'ятисотої серії, робот-пилосос Roomba 980 оснащений високоточною системою навігації з візуальною локалізацією iAdapt 2.0, вбудованим Wi-fi модулем, який дозволяє керувати девайсом віддалено за допомогою мобільного додатка iRobot HOME через будь-який смарт гаджет. Оновлений посилений двигун у парі з Li-ion батареєю на 3300 mAh та вдосконаленою системою фільтрації Hepa. При очищенні обробляється до 98% площі приміщення, тому що навігаційна система виявляє всі таємні куточки, де знаходяться забруднення та вносить їх до карти прибирання.

Особливістю моделі iRobot Roomba 980 є автоматичне збільшення потужності двигуна при зростаючому навантаженні, тобто при збільшенні ретельності очищення (необхідність збільшення потужності всмоктування робот визначає за ступенем необхідності). Потужність може збільшитись до десяти разів і, як правило, це трапляється при очищенні сильно забруднених килимових покриттів з довгим ворсом. Система антинамотування не дозволяє вовни та волоссю будь-якої довжини намотатися на чистячі елементи пилососа.

Робот-пилосос iRobot Roomba 980

Додаткові характеристики Roomba 980

 • НЕРА-фільтр не допускає залишковий викид у приміщення мікрочастинок пилу та алергенів;
 • як і всі роботи-пилососи iRobot Roomba призначений для сухого прибирання на будь-яких поверхнях - паркет, лінолеум, плитка килими та килимові покриття з будь-якою довжиною ворсу;
 • обмеження руху робота для захисту від його вторгнення на несанкціоновані ділянки досягається за допомогою системи інфрачервоного сканування Dual Mode Virtual Wall Barrier – це оберігає апарат від зіткнень з мисками для води домашніх тварин, контакту з меблями та падіння з висоти;
 • простота експлуатації - робот активується однією кнопкою Clean;
 • база для підзарядки (Home Base™) не оснащена зайвими проводами та має вбудований блок живлення.

 

Загальна концепція та циліндричний форм-фактор роботів-пилососів iRobot Roomba не змінювалися з 2002 року. Змінювалися і вдосконалювалися лише технології. Бажаємо зробити правильний вибір!

Модель Roomba 616 Roomba 681 Roomba 696 Roomba 896 Roomba 966 Roomba 980 Roomba E5

 

 

Изображение

                                                            

iRobot Roomba 616 iRobot Roomba 681 iRobot Roomba 696 iRobot Roomba 696 iRobot Roomba 960 iRobot Roomba 980 iRobot Roomba 980
Площа прибирання на одній зарядці (м²) до 40 до 60 до 60 до 60 до 150 до 185 до 60
Час роботи на одній зарядці (хв.) до 60 до 60 до 60 до 60 до 75 до 120 до 90
Орієнтація у просторі iAdapt iAdapt iAdapt iAdapt NRT iAdapt 2.0 iAdapt 2.0 iAdapt 2.0
Модуль навігації vSLAM vSLAM
Прибирання за розкладом
Датчик забруднення поверхні
Індикатор заповнення контейнера
Підвищення потужності на килимах
Фільтр AeroVac AeroVac AeroVac HEPA HEPA HEPA HEPA
Акумулятор 2200 mAh (NiMH) 2130 mAh (Li-ion) 1800 mAh (Li-ion) 1800 mAh (Li-ion) 2400 mAh (Li-ion) 3300 mAh (Li-ion) 1800 mAh (Li-ion)
Управління за допомогою смартфону
               

Гаряча лінія для консультацій ROBOTICS +38 097 707-47-44

Дивіться завжди актуальний каталог, де відібрано найкращі моделі роботів для прибирання