Mi robot Vacuum Mop 1C огляд

Модель знято з виробництва у 2021 році.

Нові моделі Xiaomi

У 2019 році компанія Xiaomi випустила свій бюджетний робот пилосос Xiaomi mi robot vacuum Mop 1C, який прийшов на зміну та очолив рейтинг недорогих роботів пилососів Xiaomi серії Xiaowa. Приблизно в цей же час компанія представила новий акумуляторний пилосос з однойменною назвою - Xiaomi MiJia 1C (handheld wireless), який як дві краплі води схожий на модель Dreame v9 Pro, але поступається їй за характеристиками. Очевидно, що причина того ж найменування була в тому, щоб користувачі купили два прилади на додаток один до одного.

Робот пилосос Xiaomi Vacuum Mop 1C має корпус висотою всього 8,1 см., що робить Mijia 1c найтоншим роботом-пилососом Xiaomi. Раніше ми бачили моделі з лідерами за прикладом Roborock S50, які за рахунок вежі на корпусі мають висоту 10-11 см.. Робот пилосос Xiaomi mop 1C не має лідара нагорі, тому пристрій досить тонкий і може підійти для прибирання під меблями, куди не підійти попередники.

Комплектація Mi Robot Vacuum Mop 1C

Ми вже звикли до якості збірки Ксіомі і Xiaomi Mop 1c не виняток. stytj01zhm добре складний і виглядає мінімалістично.

Заряджання Mi Robot Vacuum Mop 1C

Як ми вже сказали, Xiaomi 1С не має «вежі» зверху, а відповідно, у нього немає і лазерної навігації LDS. Натомість робот пилосос xiaomi 1с оснащений оптичним датчиком (камера), який не робить його простіше, але коштує значно дешевше. На відміну від більшості інших роботів з камерою, сяомі вакуум клінер 1с малює карту прибирання і його можна відстежувати в режимі реального часу через програму.

Для навігації Mop 1C використовує подвійний гіроскоп:

1. датчик TOF (датчик переміщення) у верхній частині корпуса.

2. світлодіодний датчик відстеження руху внизу, які працюють разом.

Кнопки на корпусі Mi Robot Vacuum Mop 1C

Додатково всередині Mi robot vacuum mop 1c знаходяться ще більше 15 типів різних датчиків, які допомагають йому орієнтуватися в просторі, уникати зіткнень з меблями і не падати з сходів.

Датчик руху Mi Robot Vacuum Mop 1C

Всі дані, отримані від цих датчиків, обробляються потужним 4-ядерним процесором ARM Cortex-A7 усередині робота, який використовує алгоритми VSLAM для створення карти Вашого будинку та побудови найефективнішого шляху для прибирання.

Xiaomi vacuum mop 1c легко перетинає килимові покриття із середнім ворсом та дверні пороги. Він може долати перешкоди до 2 см..

Під кришкою Mi Robot Vacuum Mop 1C

Xiaomi robot vacuum mop 1C має сміттєвий бак на 600 мл, що є відносно великим для роботизованого пилососу.

Контейнер для сміття Mi Robot Vacuum Mop 1C

У Mijia mi robot vacuum mop 1C є бічна щітка, яка разом з основною щіткою обертається і збирає пил і сміття, переміщуючи його прямо в контейнер для сміття. Це також один з потужних роботів Xiaomi, який може забезпечити всмоктування до 2500 Па.. Ми не перевіряли Mi vacuum mop 1C на збір вовни домашніх тварин, але враховуючи потужну силу всмоктування та великий сміттєзбірник, ця модель має стати хорошим вибором для власників домашніх тварин. Потужності двигуна Mi mop 1c достатньо для використання робота на килимах.

Mop 1C Xiaomi має миючий фільтр HEPA, тому Вам не потрібно замінювати його так часто, як фільтри, що не миються. Зазвичай такий фільтр промивають один раз на два місяці. Стандарти фільтрації HEPA роблять цей фільтр придатним для алергіків та астматиків.

Фільтр Mi Robot Vacuum Mop 1C

Vacuum mop xiaomi 1c має невелику зарядну док-станцію. Робот автоматично повертається на базу для зарядки. База має власний контролер заряду пилососа і постійно моніторить ситуацію, тому не рекомендується відключати її з розетки. Плануйте місце встановлення бази на порожній ділянці вздовж стіни. При поверненні роботу нічого не повинне заважати при паркуванні на зарядку.

База для заряджання Mi Robot Vacuum Mop 1C

Як реалізована і чи хороша функція миття підлоги?

Xiaomi vacuum mop 1c robot - гібридна модель, яка може одночасно підмітати і робити вологе прибирання. Щоб використовувати функцію миття підлоги, Ви повинні прикріпити до пилососу так звану швабру. Robot vacuum mop 1c використовує резервуар для води. На відміну від резервуарів для води, які ми бачили в інших подібних пристроях, є невеликий мотор, який працює як водяний насос. Робот пилосос Сяомі 1с забирає необхідну кількість води з резервуара і подає його на ганчірку для миття підлоги. Подача води регулюється у трьох рівнях.

Бак для води (швабра) Mi Robot Vacuum Mop 1C

Резервуар вміщує 200 мілілітрів води. У комплекті є ганчірочка (мікрофібра) для миття підлоги. Функція вологого прибирання відмінно підходить для щоденного протирання пилу, але xiaomi mijia 1c не зможе впоратися зі стійкими плямами. Тому майте на увазі, що Вам доведеться час від часу мити підлогу вручну. Xiaomi Mijia 1C не має окремого режиму миття. Миючі моделі роботів прибиральників, здатні практично повністю позбавити Вас миття підлоги руками, згідно з нашими тестами за 2019-2020 рік - є у виробника Hobot. Але беручи до уваги ціну на Xiaomi vacuum mop mijia 1C, цей пристрій оснащений відносно непоганою і приємною функцією протирання підлог.

Вид знизу Mi Robot Vacuum Mop 1C

Як довго Xiaomi 1C працює на одному заряді?

Як довго Xiaomi 1c vacuum mop може працювати, якщо врахувати його батарею на 2400 мАг та всмоктування до 2500 Па.? Робота не повинна тривати надто довго при налаштуванні максимальної потужності. Ми протестували Xiaomi mi robot mop 1c в режимі максимальної потужності і він зміг працювати приблизно 40 хвилин на одній зарядці. У тихому режимі це триватиме вдвічі довше. Ми б сказали, що цей робот-пилосос буде гарним вибором для маленької чи середньої квартири чи невеликого будинку.

Додаток Mi-Home

Чимало наших клієнтів запитують, чи можуть вони керувати роботом без Wi-Fi? Коротше кажучи: так, ви можете. Але якщо Ви хочете повністю розкрити функціонал пилососа, то Вам доведеться підключити його через офіційний додаток Mi-Home. Далі на своєму смартфоні Ви можете побачити карту свого будинку в додатку та подивитися, як Xiaomi mop vacuum 1C очищує Вашу квартиру, в режимі реального часу. У програмі є кнопки для запуску та зупинки робота, а також відправлення його в док-станцію для заряджання. Але якщо Ви не використовуєте програму, Ви не побачите історію очищення та створену картку, не зможете змінити потужність всмоктування та силу подачі води. Ви пропустите безліч функцій, але в цілому робот може використовуватися повноцінно і без програми.

У нас на тесті Міжнародна версія (Global Version) версія робота і у нього є керівництво користування нашою мовою. Global Version - включає всі Європейські країни, включаючи Україну.

Для підключення та сполучення пилососа з додатком Mi Home, Вам потрібно буде вибрати свій регіон. Можливо з наступними оновленнями Ви зможете вибрати інший регіон, щоб він працював. Це може бути зовсім не проблема, якщо у Вас немає інших пристроїв Xiaomi або всі вони однієї версії. Але якщо у Вас є якийсь прилад Xiaomi, пов'язаний із сервером у Китайському регіоні, то коли Ви перемкнете регіон програми на Китай, то Ваш пилосос стане недоступним.

У програмі Ви можете відстежувати, коли фільтр, бічна щітка або нижня щітка повинні бути замінені або очищені. Крім того, Ви можете перемикатися між чотирма налаштуваннями потужності всмоктування і вручну керувати роботом, як радіокерована машина, якщо це необхідно.

Планування графіка збирання значною мірою є основним. Це дозволяє налаштувати робота для роботи у певній кімнаті або змусити його працювати у певній зоні.

Картографія та навігація

Як ми вже говорили, робот без системи LDS і не може створити високоточну карту. Але ми помітили, що Mi Robot Mop 1C створює досить чітке планування Вашого будинку. Створена карта не така точна, як створена вакуумним роботом на основі лідара, але Ви можете розпізнати всі ваші кімнати і планування будинку.

Ще однією перевагою є те, що ви можете відстежувати робота в режимі реального часу. Вибрати зоноване прибирання, встановити заборонені зони для очищення. Це краще, ніж просто хаотично рухомі роботи пилососи. Також можна зберегти створену карту прибирання.

Очищення

Коли Ви отримуєте робота вартістю приблизно 250 доларів, Ви не очікуєте, що він буде дуже гарним у прибиранні і ми теж спочатку були налаштовані скептично. Ми думали, що Xiaomi mi mop 1c буде гучним і не такий гарний у чищенні килимів, як інші моделі, які ми раніше тестували. Але ми помилялися.

Xiaomi mi robot vacuum mop pro 1c не має функції посилення потужності на килимах. Тому, якщо у вас є килими, ми рекомендували б використовувати його на високих налаштуваннях всмоктування для досягнення максимальної продуктивності. За словами Xiaomi, потужність всмоктування mop 1С становить 2500 Па., що є найвищим показником. Більшість флагманських пилососів, доступних на ринку сьогодні, мають всмоктування близько 2000 Па. Незважаючи на те, що ми не можемо перевірити, чи ці цифри вірні, цей пилосос робот дуже добре очищає наш килим із середнім ворсом, особливо з урахуванням ціни пристрою.

Завдяки здатності долати 20 мм., сяомі вакуум клінер 1с підходить для товстіших килимів, у той час як його попередник, Xiaomi Mi Robot, може підніматися лише на 15 мм килимового покриття.

Виходячи з нашого особистого досвіду робота xiaomi 1c робот пилосос триває до 113 хвилин на низьких налаштуваннях потужності і до 40 хвилин на повній потужності, що робить його придатним для стандартної площі.

Одна річ, яка нам не сподобалася, то це нижня щітка. Вона така сама, як і у Roborock. На ній менше щетини, а також немає знімних бічних підшипників, що ускладнює очищення від сплутаного волосся.

Основна щітка Mi Robot Vacuum Mop 1C

Якщо у вас довге волосся, будьте готові витратити деякий час, щоб видалити волосся по краях і тому всі полюбили останні пилососи від Roborock.

Загалом ефективність очищення відповідає ціні робота. Робот гарний на килимі, він видаляє сміття та шерсть, підходить для власників домашніх тварин, але має короткий час автономної роботи.

Купувати чи не купувати?

Перше, що спадає нам на думку, коли ми думаємо про Xiaomi Mijia 1C, це його ціна. Приблизно за 250 доларів ви отримаєте відмінний робот-пилосос, який не тільки має сильне всмоктування, але й здатний до миття підлог, має досить цілеспрямований алгоритм навігації та тонкий дизайн корпусу.

Не чекайте хороших результатів миття підлог, це те саме, що є у більшості роботів 2 в 1, але все ж таки це хороша функція. Якщо ви мешкаєте у великому будинку, ксіомі міджу 1с може не підійти Вам. Але в цілому цей пилосос хороший для тих, хто страждає на алергію, має домашніх тварин і живе в досить маленькій або середній квартирі.

Стаття підготовлена редакцією Robotype у 2020 році. Нові моделі роботів пилососів Ви знайдете в цьому каталозі.

Для консультацій телефонуйте на гарячу лінію ROBOTYPE +38 (097) 707-47-44