Моюча модель робота пилососа від Roborock (2019) - Xiaomi Roborock S5 Max

Перш ніж перейти до нової моделі, розкажемо невелику історію появи бренду Roborock. Як Ви вже знаєте з наших оглядових статей про моделі Xiaomi Roborock, компанія випускає роботи пилососи під своїм власним ім'ям, але всі права на даний бренд належать Xiaomi. Почалося все після того, як генеральний директор компанії Xiaomi Річард Чанг взяв для тестування більше 20 роботів пилососів від провідних компаній на ринку робототехніки. Жоден із цих роботів не вразив Чанга. Це спонукало його розробити свій власний продукт.

Офіс Roborock

У 2014 році він заснував підрозділ Roborock, у якому сьогодні працюють понад 500 людей. Перший продукт, випущений у 2016 році Чангом – роботизований пилосос Xiaomi Mi став першим роботом прибиральником, який на його думку зможе замінити звичайний ручний пилосос. З того часу напрям робототехніки став одним із пріоритетних у компанії та моделі автоматичних прибиральників стають все більш просунутими та потужними. Продаючи свою продукцію, Roborock завоював європейський ринок збуту, роботи продаються у 28 країнах.

Повний каталог роботів пилососів Roborock

Відео, Огляд, Тест Roborock S5 Max

Комплектація Roborock S5 Max:

Як це часто буває, про упаковку нічого незвичайного сказати не можна. Все акуратно та безпечно упаковано у велику коробку. Всередині коробки, крім пилососа робота Ви знайдете:

 1. Зарядна станція із проводом живлення
 2. Бак для води 0,29 л
 3. Насадка для швабри
 4. Чистячі насадки (Мікрофібра)
 5. Поліуретанова підкладка для бази
 6. Чистячий інструмент під кришкою робота
 7. Інструкція з експлуатації та підключення до програми

Комплектація Roborock S5 Max

Комплект поставки, як завжди, у всіх моделей Roborock мінімальний і містить тільки найнеобхідніше.

Дизайн корпусу

Візуально у Вас може скластися враження, що всі роботи від Xiaomi схожі. Але це не так і відмінності все ж таки є. Наприклад, у даного робота зверху на один елемент управління менше, ніж у більшості моделей. Кнопка «Локальне прибирання» більше не доступна. У компанії Roborock явно усвідомили, що для моделей якими можна керувати через додаток, Вам потрібні лише кнопки «Вкл/Вимк/Пуск/Стоп» та «Повернутися до зарядної станції».

Дизайн корпусу Roborock S5 Max

Порівняно зі своїм попередником, S5 Max з розмірами 35,3 x 35,0 x 9,65 см, трохи зменшив у габаритах. Проте перед покупкою бажано заміряти предмети меблів, щоб робот міг вільно переміщатися під ними. До таких меблів відносяться: Комоди, диван або столи.

Резервуар для води убудований безпосередньо в задню частину вакуумного робота, як ми вже бачили на моделях Deebot Ozmo від Ecovacs. Це означає, що для того, щоб використовувати функцію вологого прибирання, Вам потрібно лише прикріпити насадку з ганчіркою на нижній стороні і робот може починати прибирання.

Дизайн корпусу вид збоку Roborock S5 Max

Дизайн, звичайно, залежить від смаку, але з точки зору якості виготовлення Roborock питань немає. Пластикові та металеві деталі, що використовуються при складанні робота досить високої якості.

Принцип роботи, навігація та датчики

Як у випадку з практично будь-яким роботом від Roborock, знизу у робота знаходиться основна, комбінована турбощітка, що відповідає за збирання. До речі, дуже багато моделей, які випускає Xiaomi, мають взаємозамінні аксесуари. Нижня щітка потребує періодичного очищення від волосся, що намоталося. Інструмент для очищення щітки Ви знайдете під кришкою робота пилососа.
Більш ніж 13 вбудованих датчиків робота-пилососа Roborock легко допомагають розпізнавати меблі та інші перешкоди.

Принцип роботи, навігація Roborock S5 Max

Проблемні місця та предмети, такі як поріжки, дроти чи шкарпетки, досі були головною проблемою майже кожного робота. В цілому, робот дуже добре поводиться з меблями, обережно переміщаючись поруч так, що навіть тендітніші і нестійкі до подряпин меблі не наражаються на ризик бути зіпсованими. Робот не розпізнає скляні двері, тому він зачіпатиме їх переднім бампером. Але його інтелект навчається і намагатиметься ігнорувати їх при наступному прибиранні.

S5 Max під час тестів набрав багато плюсових балів за орієнтацію. Він дуже грамотно планує маршрут та цілеспрямовано працює по кімнатах. Не дарма лазерне сканування в приміщенні за допомогою LDS (лазерного датчика відстані) вважається найкращим способом для навігації вакуумних роботів для дому або квартири. Як і його попередники, робот після запуску автоматичного очищення робить наступне:

 • Сканує приміщення за допомогою LDS на 360° для орієнтації
 • Вмикає двигун та збільшує потужність всмоктування до запрограмованого рівня.
 • Вивчає області небажаного прибирання, які Ви заздалегідь позначили за допомогою смартфона.
 • Починає рух запланованим маршрутом прямими, Z-подібними лініями.

Автономна робота та подолання перешкод

Робот практично повністю автономен і потребує тільки очищення контейнера і періодичного очищення нижньої щітки. Він справляється з важкими та складними ділянками збирання без проблем, навіть ніжки стільців не виводять його з рівноваги. Сьогодні існують моделі автоматичних пилососів з повною автономією до 30 днів. Наприклад модель Xiaomi Dreame Bot Z10 Pro або Xiaomi Roidmi Eve Plus, комплектується базою для зарядки з автовивантаженням сміття. Але ці роботи вимагають додаткового місця у домі та лякають своїми високими цінниками.

Автономна робота та подолання перешкод Roborock S5 Max

Робот може легко долати перешкоди до 2 см (2,5 см із закругленою перешкодою). Якщо порівнювати його знову ж таки з Ozmo 950, який важко долає 1,5 см.

Потужність всмоктування та рівень шуму Roborock S5 Max

Питання, яке Ви часто задаєте про вакуумні роботи, є рівень шуму. Відповідно до вимірювання рівня звуку, максимальний рівень при повному навантаженні досягає 65 дБ, що не дуже високо навіть для вакуумних роботів з меншою потужністю. У «тихому режимі» (налаштовується через програму) він становить лише 47 дБ., що справді "тихо". Ось окремі рівні всмоктування з відповідним обсягом:

 1. Тихий (50 дБ, 1200 Па)
 2. Баланс (55 дБ, 1400 Па)
 3. Турбо (60 дБ, 1800 Па)
 4. Макс (65 дБ, 2000 Па)

Для порівняння: ми, люди, говоримо на гучності 60 дБ, тому, крім управління роботом, Ви також можете здійснювати дзвінки або дивитися телевізор, не турбуючись про гучність.

Зв'язок робота з додатком "Mi Home"

Багато хто з Вас вже купили гаджети розумного будинку від Xiaomi і керують ним через програму Mi Home для Android або IOS. S5 Max Roborock додатково пропонує власну програму, яка носить ім'я виробника - Roborock (Android, iOS) і пропонує практично ідентичний інтерфейс з додатком від Xiaomi. За винятком кількох китайських ієрогліфів, програма повністю доступна російською мовою.

Зв'язок робота Roborock S5 Max з додатком "Mi Home"

Після завантаження програми та успішної реєстрації на адресу електронної пошти Ви включаєте Bluetooth та WiFi на своєму смартфоні. Ви також повинні ввести правильний пароль WiFi, і робот повинен знаходитися в тій самій мережі, що смартфон. За допомогою команди «Додати новий пристрій» програма автоматично знаходить робота протягом секунди.

Одночасне натискання обох кнопок зверху на корпусі робота дозволяє пилососу налаштувати нову мережу.
Якщо пристрій не знайдено, перевірте, чи достатньо потужність сигналу бездротової локальної мережі та вимкнути мережу 5 ГГц маршрутизатора. За деякими винятками, більшість роботів можуть бути підключені лише до мереж 2,4 ГГц.

Російська мова в додатку дуже тішить, навіть коли переклад не зовсім коректний. Робот також «говорить» російською, якщо ви завантажили та активували відповідний мовний пакет у налаштуваннях.

Функції та налаштування у програмі Roborock

Перш ніж надсилати робота на прибирання вперше, варто виконати деякі налаштування. Увімкнути режим збереження картки збирання. Після збереження карти Ви можете коригувати зони та включати віртуальні обмежувачі при наступних прибираннях. За потреби можна ввімкнути режим «Килим» (робот автоматично підвищує потужність всмоктування на килимах).

Найбільш важливі функції та параметри, перелічені у додатку:

 1. Картографування: Відображається картка прибирання.
 2. Зберігання картки: можна вмикати та вимикати. Збереження кількох карток.
 3. Намалюйте заборонені зони та віртуальні стіни на карті.
 4. Поділ площі на кілька зон: можна відправити робота до певної зони.
 5. Розташування кімнат: налаштування параметрів пилососу для кожної кімнати окремо.
 6. Режим килимів: виявляє килими та збільшує на них потужність всмоктування.
 7. Зміна мови (російська, англійська і т.д.).
 8. Зміна рівня гучності голосу робота (10-100%).
 9. Настроювання рівня потужності: Тихо, Баланс, Турбо, Макс.
 10. Режим «Не турбувати» (режим «Не турбувати»): встановіть час, коли роботу заборонено працювати.
 11. Контролює стан окремих частин робота: фільтр, основна щітка, резервуар для води, датчики.
 12. Пульт дистанційного керування у вигляді кнопок або джойстик у програмі.
 13. Виявлення робота: повідомляє про його місцезнаходження своїм голосом.
 14. Завантажуйте та встановлюйте оновлення прошивки повітрям.

Карта прибирання Roborock S5 Max

Мало що можна сказати про живе відображення у додатку. Ми вже знаємо цей тип відображення карти як у Roborock S6 або Xiaomi MiJia Vacuum Cleaner 1S, у яких карти виглядають приблизно так само. Відображення дуже точне. Справді вражає, як Roborock S5 розпізнає розмір приміщення протягом декількох хвилин.

У нижній частині інтерфейсу розташовані елементи управління, які можна використовувати для запуску та зупинки очищення, а також для відправлення робота назад на зарядну станцію. Якщо вам потрібна повна карта, ви не повинні переривати S5 під час першого запуску. Карта оновлюється роботом при зміні навколишнього середовища (переміщення крісла тощо) та постійно доповнюється.

Якщо S5 Max запускається зі своєї зарядної станції, він знайде її знову через кілька секунд після завершення очищення. Він просто їде прямо до неї та «паркується». Якщо Ви запустили прибирання не з бази, до привіру піднявши робот на другий поверх, то після прибирання робот повернеться на те місце, де Ви його спочатку поставили.

Карта прибирання Roborock S5 Max

Заплануйте прибирання по кімнатах - спочатку кухня, потім вітальня

Редагування областей/кімнат у додатку – це функція, яку ми вже знаємо за моделями Ecovacs. Зі створеною карткою ви можете тепер робити різні речі:

 1. Прибирання кімнат проводиться за індивідуальними налаштуваннями.
 2. Визначте порядок кімнат, у яких S5 Max працюватиме.
 3. Вкажіть потужність всмоктування або інтенсивність подачі води на швабру, індивідуально для кожної кімнати.
 4. Вкажіть час збирання для кожної кімнати.

Коли Роборок щось робить, він робить це правильно. Дуже цікаво подивитися, як він змінює силу всмоктування та кількість подачі води у дії, як тільки перетинає кордон до іншої кімнати. Це корисно, наприклад, якщо у вас вдома кілька типів підлоги і ви не хочете мочити промаслений паркет. Також Ви маєте можливість задати області, в які робот не повинен заходити. Малюйте на карті заборонені зони та віртуальні стіни.

Чи покращена функція очищення порівняно з Roborock S50?

Основні переваги нового пилососу:

 1. Регулювання подачі кількості води під час миття
 2. Резервуар для води, ємністю більш ніж удвічі в порівнянні з його попередником (0,29 л проти 0,14 л)
 3. Тонка настройка зон очищення та запам'ятовування кількох планів збирання
 4. Резервуар для води вбудований у задню частину робота, як ми знаємо за моделями Deebot Ozmo від Ecovacs.

Віртуальні стіни Roborock S5 Max

Збільшений резервуар для води, порівняно з його попередником, це великий плюс, тому що робот може мити трохи більшу площу на одній заправці. Але все одно 290 мл, не є ідеальною ємністю і її мало для прибирання. Для повноцінного і якісного миття краще купити Миючий робот пилосос, наприклад модель Xiaomi Dreame W10, яка має унікальну систему рухомих нижніх миючих насадок і всілякі регулювання для якісного миття. Функції очищення робота пилососа хороші, але не повністю замінюють ручне очищення. Роботи з функцією вологого прибирання роблять очищення трохи якіснішим. Адже мити підлогу вручну це найважча робота у домі.

Де придбати Roborock S5 Max?

Купити Миючий робот пилосос Roborock S5 Max з офіційною гарантією та захистом виробника, Ви можете в нашому спеціалізованому магазині робототехніки «ROBOTICS». Запрошуємо Вас відвідати спеціалізований (Шоурум) робототехніки

Дивіться завжди актуальний каталог роботів для прибирання!