Правильне обслуговування робота пилососа

iRobot Roomba працює вже 9 років і це не межа!

Якийсь час тому до нас прийшов відвідувач і приніс на чищення свого робота, купленого ще в 2011 році. Цей невеликий, круглий борець із брудом і пилом протягом багатьох років протистояв небезпекам кожної квартири - взуття, дроти, килими та інше. Він благополучно подолав усі перешкоди і досі чудово працює! Настав час розповісти про правильне обслуговування робота, яке дозволить прослужити Вам максимально довго.

iRobot – надійний бренд, але навіть ці пилососи необхідно обслуговувати

У 2002 році компанія iRobot випустила свій перший робот пилосос для сухого прибирання і з цього моменту розпочалася історія серії пилососів – Roomba. Робот може змінювати напрямок при зіткненні з перешкодою, виявляти забруднені зони на підлозі і запобігати падінню зі сходів. Фірма iRobot була заснована в 1990 році трьома робототехніками на ім'я Колін Енгл, Хелен Грейнер і Родні Брукс. А спочатку вони займалися виробництвом роботів для використання у військових цілях.

iRobot 710 озброєний, це не просто пилосос!

На щастя в наші дні iRobot повністю присвячені споживчим роботам для прибирання будинку. Але все ж таки приємно усвідомлювати, що в твоєму пилососі є військова точність і надійність.

iRobot Roomba 555 (2011 рік випуску)

Клієнт розповідав, що втомився від рутинної домашньої роботи, він знайшов магазин у якому продавався один з перших на той час iRobot Roomba 555.

На відміну від більшості виробників конкурентів, iRobot Roomba - це надійна і довговічна техніка, але за умови що Ви про неї піклуєтеся. Вчасно змінюєте витратні аксесуари та проводите технічне обслуговування. Наш робот, який ми отримали від клієнта, регулярно обслуговувався з 2011 року.

І ось настав час чергового обслуговування.

Працюючи з 2011 року, Roomba заробив свої бойові шрами - цікаво, що він робить, коли нікого немає в квартирі?

Обслуговування iRobot Roomba

Щоб робот залишався у робочому стані, Вам необхідно переконатися, що у роботі немає сторонніх предметів. Рекомендується періодичний догляд та очищення. Ми покажемо Вам, як це зробити, використовуючи покрокові інструкції. Вам знадобиться:

  • Хрестова викрутка
  • Плоска викрутка (або мініатюрний ніж)
  • Звичайний пилосос
  • Трохи часу та терпіння

Відмова від відповідальності: ми не несемо відповідальності за збитки, завдані Вашій роботі-помічнику, якщо ваша спроба обслуговування не вдалася. При цьому Ви можете анулювати гарантію на техніку, якщо вона все ще діє, але в такому випадку краще просто віднести робота в сервісний центр.

Переверніть робот пилосос вгору дном - зверніть увагу на пил всюди

Зніміть пилозбірник та щітки

Видаліть весь пил, що накинувся, звичайним пилососом

Це має бути вашим стандартом обслуговування: видаліть пил з нижньої частини вашого робота за допомогою іншого пилососа. До пилозбірника, фільтру та щіток дійдемо трохи пізніше.

Очистіть всі датчики робота - сенсорні отвори біля країв

Робот орієнтується за допомогою інфрачервоних датчиків. Вони розташовані за темною накладкою переднього бампера і знизу на корпусі робота. Ви повинні ретельно очистити їх, щоб вони працювали з максимальною ефективністю і робот не ударявся про Ваші меблі та не падав зі сходів.

Переднє колесо із чорно-білим малюнком

Переднє колесо робота має чорно-білий візерунок. Можливо, ви не знаєте, що під колесом знаходиться датчик, який зчитує цей шаблон «чорний/білий», щоб стежити за ходом руху робота.

Видаліть пил із датчика під захистом колеса

Зазвичай після багатогодинного збирання на ньому залишається багато пилу. Очистіть його, витягнувши захист колеса. За бажання можна зняти колесо та почистити шків та підшипники.

Очищення підшипників переднього колеса

Після перших кількох років експлуатації Roomba втратив оригінальне переднє колесо на нерівностях. Його вісь зношена. На даний момент у ньому використовується не "рідне" колесо, в якому для кріплення використовується гвинт.

Заміна переднього колеса за допомогою гвинтового кріплення

Наступним кроком буде видалення волосся та бруду зі щіток. Уважно подивіться на обидва кінці кожної щітки. Зніміть ковпачки та перевірте під ними. Використовуйте викрутку (або невеликий ніж), щоб зрізати волосся.

Щітки виглядають не так, як хотілося б...

Перевірте під ковпачками щіток

Викруткою зніміть волосся

Вуаля, чисто!

Для зняття іншої щітки, що обертається, необхідно послабити гвинт. Використовуйте невелику викрутку, щоб звільнити її від центральної осі. Ви здивуєтеся, скільки бруду може ховатися під нею.

Відкрутіть бічну щітку

Зніміть її

Видаліть бруд з осі

Під час збирання робот збирає дрібний пил усередині. Іноді потрібно знімати нижню кришку, щоб ретельно очистити внутрішню частину. Roomba – це робот, зручний в обслуговуванні, гвинти, необхідні для зняття нижньої кришки, чітко позначені трикутником.

Зніміть нижню захисну кришку, щоб дістатися внутрішньої частини робота

Гвинти чітко позначені трикутником

Дістаньте їх усі і постарайтеся не втратити або засмоктати звичайним пилососом під час чищення

Нижню кришку знято, тепер просуваємося далі

Знявши нижню кришку, Ви виявите ще більше пилу та бруду. Залежно від того, як довго ваш Roomba знаходиться в експлуатації, рівень забруднення може бути досить великим! Перевірте кути та біля колісних приводів.

Виглядає як ганчірка, але це пил, зібраний за довгі роки

Видаліть пил з кутів та щілин

Обов'язково перевірте модулі коліс на наявність грудок пилу.

Після багатьох років бездоганної служби очікується, що батарея втратить свою ємність. Зрештою, це призводить до того, що у робота дуже швидко закінчується заряд. Заміна батареї варте того. Сюди встановлений новий оригінальний акумулятор iRobot XLife із збільшеним терміном служби.

Акумулятор підвищеної ємності

Ще одна деталь, що вимагає часткового обслуговування - це модуль, що чистить. Ви можете отримати доступ до нього, знявши весь блок зі щітками. Поруч із двигуном може накопичуватися пил, викликаючи можливі проблеми з нагріванням. Після зняття переверніть його та очистіть від скупчень пилу, з якими Ви зіткнетеся.

Видалення щіткового блоку

На звороті знаходиться двигун

Зверніть увагу на кількість пилу навколо двигуна.

І останнє, але не менш важливе - це пилозбірник та фільтр. Фільтр бажано міняти кожні 6 міс., а чистити після кожного прибирання. У разі потреби змінні аксесуари Ви знайдете за цим посиланням.

Видаліть пил із контейнера, діставши фільтр

Очистіть фільтр звичайним пилососом

Виглядає як новий

А тепер - зберіть все разом і перевірте чи не заблоковані колеса та щітки. Переверніть і ваш румба знову готовий до роботи!

Усі деталі очищені та зібрані разом

Підсумок обслуговування

Хоча це може забрати деякий час, обслуговувати робота-пилососа не так вже й складно. Після того, як ви зробили це вперше, дуже легко робити це знову. Ваш домашній помічник буде Вам вдячний! Якщо у Вас все ж таки не вистачає досвіду та часу, сервісний центр Robotype з радістю прийме Вашого робота для професійного обслуговування.