Роботи для прибирання будинку. Майбутнє стає сьогоденням!

Як часто люди стикаються з тим, що речі, вигадані фантастами, стають частиною нашого повсякденного життя! Техніка прагне прогресу, спираючись на людські мрії. І ось посуд миє посудомийна машина, білизну стирає пральна машина, і лише прибирання підлоги займає величезну кількість часу та сил.

Однак і цю проблему вже вирішено! Величезна кількість сучасних, розумних та корисних роботів-пилососів готові зняти з вас стомлюючі обов'язки прибирання. Як вибрати ідеального і вірного помічника? Де його знайти? І що вміє цей загадковий робот-пилосос? Давайте спробуємо розібратися...

Насамперед, роботи-пилососи бувають призначені тільки для сухого прибирання або універсальні, здатні здійснити і вологе прибирання приміщення. Всі вони оснащені сенсорними датчиками, що повідомляють роботу-пилосос про наближення перешкоди у вигляді меблів або стін, що допомагають переміщатися максимально корисно. Навіть є спроби створити робота-прибирача, який буде спускатися або підніматися сходами, що дуже актуально для дворівневих квартир і будинків. Усі сучасні моделі комплектуються модулем навігації для того, щоб робот міг створювати карту прибирання та дозволяти Вам повноцінно керувати ходом очищення. У додатку, через який Ви керуєте роботом зі свого смартфона (за наявності такої опції), є опція, що дозволяє заздалегідь позначити межі площі, що підлягає прибиранню, - віртуальний обмежувач. А якщо такої опції немає, то іноді в комплекті поставки йде додатковий блок «віртуальна стіна» або спеціальна магнітна стрічка, яка працює за тим же принципом, що і віртуальна стіна, тільки Ви її використовуєте встановивши в потрібному місці фізично.

Працюють роботи-пилососи від акумулятора, причому час роботи варіюється від 45 до 120 хвилин. Особливо просунуті моделі самостійно повертаються на базу не тільки для підзарядки, а й для того, щоб скинути зібране сміття (функція самоочищення) і заразом підзарядитися. Інші роботи при досить серйозних забрудненнях вимагають звільняти контейнер зі сміттям вручну, після кожного прибирання. Керувати роботом-пилососом можна як за допомогою пульта, так і за допомогою смартфона, задавши необхідні Вам вказівки для прибирання. Електронний розум цих роботів, залежно від можливостей моделі, дозволяє встановити конкретні параметри прибирання. Такі як напрямок руху (по спіралі, по діагоналі, вздовж стін), режим роботи (максимальний, швидкий, зональний) і навіть скоригувати час роботи як на сьогодні, так і на весь тиждень. Тобто в будні робот може прибирати перед вашим приходом, а на вихідних - до вашого пробудження! Також, залежно від технічної оснащеності конкретних моделей, існують спеціальні датчики виявлення сміття, розпізнавання рівня забрудненості, розпізнавання типу поверхні підлоги.

Деякі виробники пропонують моделі, призначені для вужчих категорій покупців. Наприклад, такі як модель «Roomba» від американського виробника iRobot, призначена тільки для сухого прибирання. Найбільш популярні на сьогоднішній день гібридні роботи, що поєднують у собі 2 в 1, сухе та вологе прибирання. Фаворитами у виробництві таких роботів стали Xiaomi та Ecovacs. Моделі Legee від виробника з Тайвані Hobot, призначені тільки для миття підлоги або той же Hobot, що пропонує роботів для миття вікон.

Основними виробниками роботів-пилососів є "iRobot" (США), "Neato Robotics" (США), "Yujin robot" (Корея), "Hobot" (Тайвань), Ecovacs (Китай), Xiaomi (Китай). Однак багато інших фірм також пропонують цю продукцію. І навіть такі великі гравці на полі «роботобудування», як Karcher, Samsung, Lg, Roventa також пропонують у цьому сегменті ринку свої моделі.

Знайомлячись з можливостями роботів пилососів, може здатися, що їхня вартість не по кишені звичайним обивателям. Але це дуже помилково. Існує бюджетний сегмент вартістю від 120 і до 250 доларів, сегмент моделей середнього класу від 300 до 500 доларів і, звичайно, преміум сегмент, від 600 доларів і вище. Тож кожен зможе підібрати собі помічника, виходячи з необхідних характеристик та доступного бюджету.

Звичайно, ніхто не скасовує перевірений спосіб ходіння по квартирі зі стандартним пилососом. Однак люди, які вже випробували цю новинку, погоджуються з тим, що робот-пилосос зручно. Економляться сили, час, вони прості у користуванні і добре показують себе в процесі експлуатації. Так що цілком можливо, що незабаром ці кумедні девайси із зовнішністю космічних літаючих тарілок житимуть у кожному будинку. Адже вони дуже корисні у побуті, звільняючи час для інших, приємніших справ!