Роботи пилососи, які стали кращими в 2023 році

У цій статті ми зробили добірку, щоб виділити найкращий робот пилосос 2023 року, що минає, і 2024-го, що настає. Серед кандидатів ми зібрали моделі, що комплектуються звичайними базами для заряджання. Роботи з базами самоочищення ми зібрали в іншій статті, посилання залишимо тут

Роботи-пилососи значно полегшують процес прибирання в будинку, звільняючи користувача від необхідності самостійно проводити прибирання підлоги. Достатньо придбати робота-пилососа, і більша частина рутинного прибирання буде зроблена за вас завдяки сучасним технологіям. На ринку представлено безліч моделей цих пристроїв, що відрізняються принципом роботи, функціоналом та можливостями. Рейтинг роботів пилососів було складено на основі відгуків користувачів та оглядів експертів. У нього включені найпопулярніші моделі, що завоювали довіру споживачів. Пропонуємо ознайомитися з найкращими моделями, які стануть надійними помічниками в прибиранні в будь-якому будинку чи квартирі. Далі представлений ТОП роботів-пилососів на початок 2024 року.

Hobot Legee D8

Популярна модель D8 Legee і безперечно найкращий миючий робот пилосос від компанії Hobot, 2023-го року. Компанія розробила і запатентувала кілька унікальних модулів, які Ви не зустрінете більше ні в яких інших виробників. Це унікальний прибиральний блок із системою попереднього прямого всмоктування "Tungless Suction", яка збирає основну частину сміття безпосередньо в контейнер і не дозволяє забивати нижню щітку. Це система спресування сміття в сміттєвому баку "Eco Compactor", продовжує використання робота без очищення сміттєзбірника до 10-ти прибирань. А головна перевага D8 Hobot - відразу сім встановлених із заводу режимів прибирання та повне ручне налаштування дозволяє адаптувати робота для роботи на будь-яких покриттях.

У комплект до Legee Hobot можна докупити базу самообслуговування, яка буде промивати роботу ганчірку, наповнювати його водою і т.д.. І ще одна унікальність Legee D8 полягає в можливості повноцінно працювати в режимі миття як з базою самообслуговування, так і без неї, що не може жоден робот, який комплектується такою базою спочатку. Ця перевага дуже важлива для тих, хто має кілька поверхів для прибирання. Щоб не тягати величезну базу по поверхах, достатньо підняти сам робот Hobot і він митиме підлогу, а інші роботи зможуть виконувати без бази тільки сухе прибирання.

Hobot Legee D8

Переваги та недоліки Hobot Legee D8:

+ 5000 Па Потужність всмоктування
+ Пресує сміття всередині пилозбірника
+ 8 Крутих встановлених режимів миття
+ Вибруюча швабра
+ Піднімає швабру на килимах
+ Якісно прибирає в кутах кімнат
+ Пряме розпилення води на підлогу

- Турбо-щітка намотує волосся
- Не обладнаний фронтальною камерою

 

Roborock S8

Пилосос робот S8 Roborock, випущений у 2023 році, є інноваційним пристроєм, з двома значними поліпшеннями. Це збільшена потужність всмоктування до 6000 Па та дві силіконові турбощітки, що обертаються у протилежних напрямках для більш ефективного збору сміття з підлоги. Крім того, Roborock s 8 успадкувала передові конструктивні можливості від попередніх версій, такі як система розпізнавання об'єктів на підлозі, підйом серветки під час руху по килимах та вібрація серветки під час вологого прибирання. Звичайно в поєднанні з високою потужністю всмоктування роборок s8 стає одним з кращих саме для сухого прибирання, але ефективність миття не велика і більше підходить просто для протирання пилу.

Робот може комплектуватися двома базами самоочищення. Перша буде просто чистити йому сухе сміття, а друга чистити сміття, промивати йому ганчірку, наповнювати бак робота водою, загалом повністю його обслуговувати. Між собою моделі не сумісні і Вам потрібно одразу визначитися з якою базою купити робота.

Roborock S8

Переваги та Недоліки Roborock S8

+ 6000 Па Потужність всмоктування
+ Двобарабанний прибиральний блок
+ Не намотує волосся
+ Вибруюча швабра
+ Піднімає швабру на килимах
+ Будує об'ємні карти
+ Система DToF розпізнавання предметів

- Малоефективне вологе прибирання
- Не можна докупити базу самоочищення

 

Dreame L10s Pro

Популярна модель Dreame Bot l10s Pro від виробника Dreame у середньому ціновому сегменті. Поєднання високої потужності в 5200 Па та ротаційний спосіб миття підлоги роблять Dream l10s pro дуже ефективним прибиральником. Збиральний блок з гумовим барабаном зменшує ймовірність намотування волосся і практично не потребує догляду. У режимі вологого прибирання робот може піднімати миючі диски під час заїзду на килими та регулювати подачу води з бака.

Dreame L10s Pro

Переваги та Недоліки Dreame L10sPro:

+ 5300 Па Потужність всмоктування
+ Не намотує волосся
+ Турбо-диски для миття підлоги
+ Піднімає диски на килимах
+ Будує об'ємні карти
+ Система DToF розпізнавання предметів

- Відсутні задні датчики перепаду висоти
- Проблемний датчик виявлення килимів
- Через камеру не можна дивитися у додатку

 

iRobot J7 Combo

Один з небагатьох роботів пилососів із поєднанням сухого та вологого прибирання від компанії iRobot. Окрім іншого робот Roomba Combo J7 від Американського бренду відрізняється високою надійністю та великим терміном служби. Система розпізнавання предметів на підлозі з камерою може ініціалізувати як великі, так і дрібні предмети і за потреби акуратно обходити їх. Як заявляють розробники з iRobot, система розпізнавань предметів працює настільки точно, що фікалії домашніх вихованців не стануть проблемою з цим роботом, навіть у темному приміщенні. До того ж прибиральний блок з подвійними щітками у iRobot Roomba Combo j7 є кращим рішенням для збору сухого сміття.

Робот iRobot Combo J7 може поставлятися у комплекті з базою самоочищення сухого сміття.

iRobot J7 Combo

Переваги та Недоліки Combo j7:

+ Двобарабанний прибиральний блок
+ Висока надійність та довгий термін служби
+ Не намотує волосся
+ Піднімає швабру на килимах
+ Ідентифікує дрібні предмети
+ Обладнаний підсвічуванням

- Малоефективне вологе прибирання
- Не обладнаний лазерною навігацією

 

Xiaomi Robot Vacuum S10+

Бюджетна модель Xiaomi Vacuum S10+ з ефективним миттям, з двома ротаційними дисками від компанії Xiaomi. Крім того робот пилосос має хороший двигун, здатний нагнітати потужність до 4000 Па. Але свою основну популярність Vacuum s10+ заслужила якраз через нову систему миття. Mi Robot Vacuum S10 Plus дуже нагадує попередню модель від Dreame з нашої добірки, але із заниженими характеристиками, хоча у своїй ціновій категорії не має аналогів. Нижня щітка за потреби може бути замінена на гумову, знову ж таки від моделі Дрім 10-ї серії, яка менше намотує на себе волосся.

Xiaomi Robot Vacuum S10+

Переваги та Недоліки Xiaomi Robot Vacuum S10 Plus:

+ Турбо-диски для миття підлоги
+ Хороша потужність
+Система DToF розпізнавання предметів


- Намотує волосся на турбо-щітку
- Не піднімає диски на килимах

 

Ecovacs Deebot Ozmo T10

Робот пилосос Deebot T10 має на борту усі сучасні технології. Фронтальна камера дозволяє розпізнавати предмети на підлозі та віддалено підключатися для показу чи запису відео. Система миття з віброшваброю "OZMO" вважається більш ефективним рішенням, ніж просто нерухома мікрофібра, причому вібрує повністю все полотно і з гарною амплітудою. Робот може ароматизувати повітря спеціальним картриджем, і навіть кілька видів запахів. Ще одна перевага у роботів Ecovacs це наявність двох бічних щіток, для відмітання від стін. Потужність (3000 Па) явно занижена виробником, тому що робот показує кращі результати зі збору сміття, ніж його потужніші конкуренти.

Мінусом цієї моделі є сирувате програмне забезпечення, яке може викликати неприємні глюки в роботі з картами прибирання та підключення робота до домашньої мережі. Але існує ряд моментів в експлуатації, дотримуючись яких цих глюків можна уникнути.

Ecovacs Deebot Ozmo T10

Переваги та Недоліки Ecovacs Deebot Ozmo T10:

+ Ароматизує повітря
+ Транслює відео з камери
+ Ідентифікує дрібні предмети
+ Вибруюча швабра
+ Дві бічні щітки


- Намотує волосся на турбо-щітку
- Не піднімає швабру на килимах
- Потужність нижча за середню
- Програмне забезпечення потребує доопрацювання

 

Xiaomi Roborock Q5 Pro

Дуже вдала модель для сухого прибирання у середньому ціновому сегменті від Roborock. Функція вологого протирання теж присутня, але вона реалізована за старою технологією і не відрізняється високою ефективністю. Особливість Q5 Pro Roborock в тому, що він обладнаний потужним двигуном (5500 Па) і прибиральним блоком з подвійними щітками. Це поєднання робить збір сухого сміття супер ефективним, а його величезний бак для сміття (770 мл) дозволяє збирати сміття на великих площах або кілька прибирань поспіль у невеликій квартирі. До того ж робот малює 3D карту прибирання, хоч і не має додаткового модуля розпізнавання предметів на підлозі.

Roborock Q5 Pro

Переваги та недоліки Roborock Q5 Pro:

+ 5500 Па Потужність всмоктування
+ Двобарабанний прибиральний блок
+ Не намотує волосся
+ Великий сміттєвий бак
+ Будує об'ємні карти


- Вологе прибирання найслабше серед усіх учасників
- Не обладнаний фронтальною камерою

 

Dreame D10s Pro

Найбюджетніша модель від Dreame з активною камерою та системою повного штучного інтелекту. Це один з небагатьох роботів з нашої добірки, який в змозі розпізнати сюрпризи свійських тварин і взагалі не вляпатися в халепу! Потужність Dreame Bot D10s Pro теж на висоті (5000 Па), і в поєднанні з прибиральним блоком з гумовим барабаном показує відмінний результат зі збирання пилу та сміття. Камеру робота можна використовувати для відеоспостереження, робити скріншоти, записувати відео та здійснювати відеодзвінки. Вологе прибирання тут малоефективне і підходить тільки для протирання пилу на невеликій ділянці, хоча і має електронне регулювання подачі води.

Dreame D10s Pro

Переваги та Недоліки D10s Pro:

+ Транслює відео з камери
+ Ідентифікує дрібні предмети
+ 5000 Па Потужність всмоктування
+ Не намотує волосся

- Слабке вологе прибирання
- Не піднімає швабру на килимах

 

Більше корисної інформації про вибір робота пилососа читайте в розділі "Правильный выбор"