Роботи пилососи з передньою камерою. Чим краще? Чому саме вони? І багато іншого в сьогоднішній статті.

Отже! Ми живемо у 21 столітті – це століття інноваційних технологій, і як же нам обійтися тепер без роботів-помічників? А роботи-пилососи з передньою камерою взагалі потрібна річ! Завдяки цьому у Нас залишається багато часу на інші справи, адже Нам більше не потрібно прибирати самостійно, а вихідні дні Ми можемо провести з користю для себе та сім'ї, а не займатися домашнім прибиранням.

Чим краще пилосос із фронтальною камерою?

Більше не виникає проблеми з тим, що робот стикається з предметами побуту і йде в помилку, що допомагає не обмежувати робот-пилосос в прибиранні, робот-пилосос з фронтальною камерою робить це самостійно!

Що таке фронтальна камера і для чого вона нам потрібна?

За допомогою фронтальної камери робот здатний чітко розпізнавати предмети побуту, об'їжджати їх, розпізнавати дрібні деталі на підлозі та не застрягати на них. Деякі найновіші пилососи здатні розрізняти перешкоди на небезпечні та безпечні.

Розпізнавання об'єктів і для чого воно потрібне?

Розпізнавання об'єктів відбувається через 3D-датчик або камеру, а іноді через те, і інше.

Почнемо ми із 3D-датчика. Він потрібен для того, щоб визначати розміри, кількість і наявність перешкод, вираховуючи траєкторію об'їзду даних перешкод.

Щодо камери, то вона є трохи покращеною конструктивною версією для робота-пилососа. Камера фотографує об'єкт та відправляє його на обробку за базою даних, для визначення виду та типу перешкод, з якими стикається Наш робот.

Робот-пилосос з розпізнаванням об'єктів на своєму шляху - одна з НАЙКРАЩИХ ідей виробників. Адже він може розпізнавати дрібні іграшки Ваших дітей і об'їжджати їх. Він не намагається з'їсти Ваші шкарпетки, не заплутуватиметься у проводах, і якщо Ви є власником домашньго улюбленеця, а він у свою чергу захотів помститися Вам за щось тим, що справив свої потреби не в належному місці, то робот зарахує це за перешкоду і не розмазуватиме це по Вашому підлоговому покриттю, робот просто об'їде дану перешкоду.

 

ТОП-5 найкращих роботів-пилососів з фронтальною камерою

 

5 місце: Xiaomi Mijia 1T

Отже, Xiaomi Mijia 1T. Почнемо з того, що даний робот призначений для китайського ринку продажів, тому українською Наш робот не розмовляє, але при цьому він дуже спритно маневрує між перешкодами. У його конструкцію вбудований 3D-датчик TOF-типу, даний датчик розпізнає об'єкти за швидкістю відображення світлового променя, але на жаль розпізнавати Xiaomi Mijia 1T здатний лише великі предмети, свою коробку, щітку для волосся, носок, але такі дрібні предмети як конструктор Лего вашого маленька дитина Xiaomi Mijia 1T не здатна розпізнавати.

Робот може будувати віртуальні стіни, будувати карту приміщення самостійно. Це все Mijia 1T робить за допомогою панорамної камери, він зчитує контур стель, а також йому допомагають розпізнавати об'єкти і вибудовувати карту приміщення датчики підлоги.

Ще з приємних плюсів у даного пилососа є одночасне сухе і вологе прибирання, місткість бака для води 250 мл, рясність змочування серветки залишає бажати кращого, але для делікатного вологого прибирання підійде відмінно.

З додаткових аксесуарів можемо виділити трипроменеву бічну щітку та центральну щітку із захистами від намотування та зачепами довгого волосся. Потужність всмоктування даного пилососу 3000 Па, Mijia 1T дуже добре демонструє прибирання на килимових покриттях підлоги з низьким ворсом.

Mijia 1T – це досить бюджетна версія робота-пилососа з огляду на те, що його вартість становить приблизно від 8000 до 10 000 тисяч гривень.

4 місце: Dreame Bot L10 PRO

У моделі Dreame Bot L10 PRO також встановлені 3D-датчики, але вони працюють набагато краще, ніж у попереднього пилососа завдяки додатковим лазерним випромінювачам, які здатні розпізнавати навіть найдрібніші об'єкти, такі як корм тварини та конструктор Лего.

Робот Dreame Bot L10 PRO оснащений лідаром, що сприяє вибудову карти приміщення причому з незвичайною точністю, даний пилосос ідеально підійде якщо ж у вас багатоповерховий будинок, адже Dreame Bot L10 PRO здатний зберігати і запам'ятовувати в пам'яті відразу кілька карт приміщення і не знайомитися щоразу при прибирання з приміщенням заново, так само вибір кількості проходів у кожній кімнаті був доданий зовсім недавно, але є одним із найкращих рішень виробника.

Якщо говорити про саме прибирання, варто виділити потужність всмоктування даного робота. Вона становить 4000 Па. Що є досить високим показником взагалі на ринку продажу серед роботів-пилососів. Dreame Bot L10 PRO добре прибирає килимові покриття з ворсом різної довжини і відмінно всмоктує дрібне сміття з плиткових щілин. Вологе прибирання Dreame Bot L10 PRO така ж як і попередньої моделі, які ми розглядали в нашій статті, ідеально Dreame Bot L10 PRO Ваша підлога не вимиє, але вологою серветкою пройдеться і збере пил з поверхні підлоги.

Ціна цього робота відповідає стандарту ціна-якість. Складає її ціна приблизно 10 000-12 000 тисяч гривень.

3 місце: Samsung JetBot 90 AI+

Samsung JetBot 90 AI+ - це Корейський представник робототехніки, оснащений повноцінною панорамною камерою, що дозволяє бачити чітко обриси предметів домашнього побуту і розпізнавати навіть найневпізнаніші деталі, а також якщо Ви з'являєтеся вдома вкрай рідко, будь це через щоденний повний робочий день. - Samsung JetBot 90 AI+ Вам ідеально підійде, адже він здатний запам'ятовувати та зберігати в пам'яті перешкоди та відмічати їх на карті, тому якщо ви щось втратили, наприклад зарядний пристрій, то робот Вам допоможе знайти його на карті як перешкоду. Картку Samsung JetBot 90 AI+ малює за допомогою лідара. Сухе прибирання на килимі дуже хороше, робот ретельно висмоктує сміття з килимових покриттів і досить добре намотує волосся і шерсть, але обсяг пилозбірника всього 200 мл, хоча це не є мінусом, адже робот самостійно відправляється на базу для самоочищення як тільки бак заповнений. А сміття далі залишається у спеціальному пакеті, якого вистачає приблизно на 2-3 місяці. Вологого прибирання цього робота зовсім немає.

Так само слід сказати про розміри та конструктивні якості даного робота. Samsung JetBot 90 AI+ досить габаритний робот-пилосос, його висота становить 14 см, що може не влаштовувати багатьох.

Ціна його доволі преміальної якості – 30 000-33 000 тисяч гривень.

2 місце: Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxV – досить компактний робот, його висота становить 97 мм, має круглу форму, що допомагає йому набагато краще проїжджати повз перешкод, ніж його попередньому супернику.

Карту приміщення Roborock S6 MaxV будує дуже чітко, вміння розпізнавати перешкоди
вищому рівні, робот здатний навіть розпізнати вашу домашню тварину, і не переплутати його з коробкою або дитячою м'якою іграшкою, якщо в телефонному додатку на головній робочій панелі поставити галочку навпроти пункту «вихованець», тоді робот не буде ворогом вашому вихованцю. А допомагає роботу впоратися із цим завданням лідар та стереоскопічна камера.

Потужність всмоктування Roborock S6 MaxV - 2500 Па, що дозволяє роботу добре прибирати килими з дрібним та середнім ворсом. Також у робота є 5-променева бічна щітка. Дана щітка буде більш ефективною, ніж звичайна щіточка з м'якими кінцями, і зношування цієї щітки не таке швидкоплинне як у звичайних 3-променевих щіток з м'якими кінцями.

Roborock S6 MaxV здатний одночасно прибирати та мити підлогу, що є відмінним рішенням виробників, адже за статистикою купівлі роботів-пилососів з можливостями мити підлогу та пилососити  купують набагато більше.

Місткість бака для води становить 300 мл. Якість вологого прибирання щось між середнім і хорошим, він ідеально вимиває плями і сліди на підлогах, але важко йому даються засохлі плями бруду.

З особливостей даного пилососа можна виділити те, що Roborock S6 MaxV фотографує об'єкти, що не розпізнаються, і зберігає їх в пам'яті, а так само згадаємо про можливість настроювання окремого типу прибирання в кожній кімнаті.

Коштує ця модель у районі 15 000-17 000 тисяч гривень.

1 місце: Ecovacs Deebot Ozmo T9/T8 AIVI

Поставили ми цей робот-пилосос на перше місце тому що якість прибирання в ньому практично ідеальна, кращого робота ми ще не зустрічали.

Потужність всмоктування даного робота 3000 Па, що дозволяє йому чудово всмоктувати пил та сміття з килимових покриттів із будь-якою довжиною ворсу.

Є ще й два валики, які були скопійовані виробником з робота-пилососа Roomba i7, ці валики прибирають набагато ефективніше і краще, ніж турбощітки і дуже добре борються з волоссям і шерстю, тим, що вони не забиваються, але при цьому прибирають волосся і шерсть.

Також Deebot Ozmo T9 AIVI має дві бічні щітки, що дозволяє швидше та ретельніше прибирати гладке підлогове покриття.

Щодо вологого прибирання, то воно також на найвищому рівні, вбудована віброшвабра відтирає навіть найусохліші плями завдяки руху взад-вперед.