Корисні функції робота пилососа

Доброї доби всім читачам! У сьогоднішній статті Ми розповімо Вам про найкорисніші функції роботів-пилососів, їх відмінності та навички. Справа в тому, що при виборі робота-пилососа багато хто не враховує той факт, що всі пилососи різні, відповідно і підходити під будь-яку квартиру (будинок) всі пилососи не можуть. Переплачувати за ті функції робота-пилососа, які Вам не потрібні для прибирання квартири, немає сенсу, тим більше просунуті функції є лише у дорогих моделей і не факт, що вони підійдуть для прибирання вашого будинку. Далі ми розглянемо 10 найкорисніших функцій у роботах-пилососах, які необхідні особисто для ваших житлових умов.

 Содержание:

1. Зонування приміщення

2. Обмеження зон збирання

3. Автоматичне збільшення потужності всмоктування на килимі

4. Одночасне сухе та вологе прибирання

5. Електронне регулювання подачі води

6. Самоочищення на базі

7. Розпізнавання предметів на підлозі

8. Збереження кількох карт прибирання

9. Управління з пульта

10. Продовження збирання після дозарядки

Зонування приміщення

Зонування приміщення є однією з найновіших і найпотрібніших функцій у роботах-пилососах. Ідея полягає в тому, що робот здатний вибудовувати карту приміщення самостійно за своєю логікою. За допомогою цієї функції ви можете вибудовувати віртуальні стіни, та змінювати графік збирання так, як вам це зручно. Наприклад: Коридор потрібно прибирати двічі на тиждень, а дитячу кімнату щодня, ви спокійно можете налаштувати такий графік прибирання, ну чи такий, як потрібно Вам. Другий приклад полягає в прибиранні кухні о 8 годині ранку, а спальні або вбиральні наприклад в обід. Робот-пилосос можна запрограмувати як завгодно. Дана функція актуальна, якщо у вас значно більша площа квартири або будинку, а якщо у вас однокімнатна квартира - сенсу ця функція не має.

Зонування приміщення

Обмеження зон прибирання

Ця надзвичайно важлива функція є як в бюджетних моделях роботів-пилососів, так і в преміальних версіях. А тепер поговоримо про те, чим ця функція важлива.

Якщо ж у Вас в квартирі (будинку) є маленькі діти, зони, де велике скупчення проводів або тендітні предмети інтер'єру, тоді вам слід вибирати саме ті моделі, в яких є функція вибудовування віртуальних стін, ви обмежуєте ці зони і робот не буде туди заїжджати. Існують навіть такі моделі роботів-пилососів, які підтримують заборонені зони або віртуальні стіни під час вологого прибирання, це допоможе захистити Ваші килимові покриття від намокання.

Висновок: якщо є що захищати від робота-пилососа, то ця функція для Вас є актуальною.

Обмеження зон прибирання

Автоматичне збільшення потужності всмоктування на килимі

Якщо у вас вдома присутні килимові покриття, тоді ця функція відмінно підійде Вам під час прибирання, адже у ворсинках килимових покриттів може сховатися безліч дрібного сміття та пилу, а автоматичне збільшення потужності всмоктування не залишить у ворсинках килима ніякого сміття. Сенс полягає в тому, що робот сам вибудовує потужність всмоктування: при заїзді на килимові покриття пилосос збільшує цю потужність до максимуму і відповідно знижує її до потрібного рівня при з'їзді з килимового покриття.

Автоматичне збільшення потужності всмоктування на килимі

Одночасне сухе та вологе прибирання

Ніхто не посперечається з Нами, що набагато швидше протікає процес прибирання і менше витрачається заряд самого робота пилососа якщо в ньому є така функція як одночасне вологе і сухе прибирання.

Якщо ж робот-пилосос оснащений баком для води і баком для сміття одночасно, то робот здатний за одне прибирання прибрати все сміття так ще й помити підлогу, і для цього вам не доведеться запускати робот-пилосос на друге прибирання, а також міняти пилозбірник на бак для води, адже зі своїм завданням він може впоратися і за один раз. А якщо робот-пилосос оснащений ще й електронною подачею води, це взагалі супер! Він повернеться після прибирання на свою базу і чекатиме, поки знімуть серветку, при цьому вода не витікатиме на підлогу або на саму базу.

Одночасне сухе та вологе прибирання

Електронне регулювання подачі Води

Найчастіше роботи-пилососи змочують серветку крапельним шляхом, а є і роботи-пилососи в яких немає даної функції і Ми повинні змочувати серветку для вологого прибирання самостійно, що є утрудненням для багатьох, адже перебуваючи на роботі, у нас немає можливості змочувати серветку самостійно, а як ми вже переконалися змочування серветки крапельним шляхом не особливо ефективно. Тому виробники ввели нову функцію для пилососів – це електронне регулювання подачі води на серветку. У додатку Ви можете встановлювати ступені змочування серветки як для Вас необхідно і в яких конкретно місцях вашої квартири (будинку) буде важливо змочування серветки більшою мірою або меншою. Наприклад у спальні, де підлога представлена ​​ламінатом, щоб не зіпсувати дерев'яне покриття Ви виставляєте низький рівень подачі води, а ось у кухні, де підлога устелена плиткою буде актуальним високий рівень подачі води. Електронне регулювання подачі води є навіть у багатьох бюджетних моделях робота-пилососа наприклад візьмемо Xiaomi Mijia 1C.

Електронне регулювання подачі Води

Самоочищення на базі

Роботи-пилососи, що самоочищаються, - це дійсно зручно, Просимо помітити, що ця функція потрібна багатьом, якщо можливості чистити самим пилозбірник раз в кілька циклів прибирання немає, та це й досить клопітка робота. І все ж таки при виборі робота-пилососа краще орієнтувати на ті моделі, в яких самоочищення на базі присутнє. Відмінним прикладом буде миючий робот-пилосос Deebot X1. У ного в базі є і зпустошення контейнера, і полоскання серветок між циклами прибирання, що дуже корисно та гарантує автономність на найвищому рівні.

Самоочищення на базі

Розпізнавання предметів на підлозі

Відмінна функція для робота-пилососа особливо якщо у вас є маленькі діти. Але на жаль, цей пріоритет на момент написання статті мають лише три моделі роботів-пилососів. Це моделі: Roborock S6 MaxV, Conga 7090 IA та Deebot OZMO T8 AIVI. Робот розпізнає об'єкти, які можуть перешкоджати прибиранню завдяки передній камері. Проводи, тапки, дрібні дитячі іграшки або якщо Ваш вихованець не привчений до лотка тепер не будуть перешкоджати прибиранню, адже робот-пилосос здатний обходити такі перешкоди стороною. Сподіватимемося, що моделей роботів-пилососів з цією функцією буде з'являтися все більше на ринку продажів. А ми переходимо до наступної важливої ​​функції.

Розпізнавання предметів на підлозі

Збереження кількох карт прибирання

Якщо ж у вас двох або триповерховий будинок, то без цієї функції вам не обійтися, адже якщо ви придбаєте пилосос без цієї функції, то Ваш робот просто забуде як прибирати в різних місцях Вашого будинку і якість прибирання буде не такою вже й позитивною. Завдяки такій функції пилососу не знадобиться час на знайомство та будівництво карти приміщення вдруге. Ця функція ще має назву підтримка мультикарт, але на превеликий жаль є ця функція тільки на роботах-пилососах преміальної якості.

Збереження кількох карт прибирання

Управління з пульта

Зараз всі женуться за покупкою робота-пилососа з керуванням через фірмовий мобільний додаток, але дана функція є не доречною у випадках покупки робота-пилососа людям похилого віку/родичам або для прибирання приміщень, де просто немає доступу до бездротової мережі Wi-Fi. У такому випадку моделі, які мають керування тільки зі смартфона, відпадають і позбавляються права на покупку саме Вами, на заміну таким приходять роботи-пилососи з керуванням через пульт. До речі, такі моделі, на відміну від попередньої функції, є і в бюджетному варіанті.

Управління з пульта

Продовження прибирання після дозарядки

Якщо у вас велика площа житла, то рекомендуємо Вам вибирати пилососи з функцією повернення на останнє місце прибирання після дозарядки на базі. Справа в тому, що робот не здатний здолати прибирання більше двох годин без підзарядки, це за тих умов, що є килимові покриття і складне планування площі. Тобто площа 120 кв.м і більше робот не подужає за одну підзарядку. Щоб не направляти потім після підзарядки робот-пилосос на локальне прибирання, при покупці зверніть увагу саме на ті моделі, в яких є запам'ятовування і повернення на останнє місце прибирання. У середньому такі моделі лише в преміальних сегментах, тому що бюджетні моделі в принципі не можуть прибирати на великих площах і тим більше повертатися на місце після дозарядки, де закінчив збирання.

Продовження прибирання після дозарядки

Сьогодні ми розглянули Топ-10 корисних функцій у роботах-пилососах, за які вигідно і навіть потрібно переплачувати. Вибір лише за Вами.

Звернутись за консультацією