Як вибрати робот пилосос за параметрами? На що звернути увагу?

Доброго часу доби всім читачам! Сьогодні ми не будемо розбирати певну модель робота-пилососа. Ми будемо розглядати, чим вони відрізняються один від одного, які вони бувають. Знаючи всі їх відмінності, плюси і мінуси - ви зможете підібрати особисто для себе і для свого будинку відмінного помічника. Зібрано було 10 основних параметрів, які відрізняються один від одного в роботах-пилососах. Поїхали!

Дивіться наш повний каталог Роботів для прибирання

Як вибрати робот пилосос за параметрами? На що звернути увагу?

1. Яка повинна бути навігація?

2. Який Вам потрібен тип прибирання?

3. Який прибиральний блок краще?

4. Які центральні щітки краще?

5. Одна або дві бічні щітки?

6. Який тип сміттєвого бака вибрати?

7. Які бувають баки для води?

8. Габарити і форма робота пилососа

9. Управління роботом пилососом

10. Додаткові функції 

11. Допомога у виборі робота пилососа

Навигація

Тип навігації мабуть є основниою якістю, яке впливає на ціну і умови застосування. Існує 5 типів навігації в роботах-пилососах.

Отже 1 тип: Без навігації, орієнтуються за рахунок датчиків.

Такі пилососи пересуваються в хаотичному порядку і підходять лише для прибирання на невеликих площах до 40 кв.м. в межах 2-3 кімнат. Таких роботів ви вже практично не знайдете на ринку, але все ж вони існують. Ціна їх приблизно до 5000 грн.

Навігація робота-пилососа Без навігації, орієнтуються за рахунок датчиків.

Отже 2 тип: з гіроскопом для навігації.

Побачити гіроскоп на самому робота-пилососі вам не вдасться, тому що він захований в корпусі робота. Його наявність підтверджується лише тим фактором, що Робот здатний на відміну від попереднього свого покоління пересуватися змійкою, а не хаотично. А іноді такі роботи-помічники навіть здатні малювати карту приміщення, хоча будьте готові до того, що вона може бути не точною. Але плюсом є те, що роботи з гіроскопом закінчують збирання автоматично як тільки пройдуть всю карту приміщення, а не катаються до того моменту поки не сяде батарея. Такі моделі ідеально підходять для прибирань квартир не більше 60 кв.м., або ж такі моделі вигідно купувати якщо у вас невеликий бюджет. Ціна таких роботів-пилососів становить приблизно від 5000 до 9000 грн.

Навігація робота-пилососа з гіроскопом для навігації

Отже 3 тип: На лазерних датчиках.

Лазерні датчики встановлюються в бампер, вони дозволяють ефективно справлятися з орієнтуванням на площі приблизно 70 кв.м. Цей тип навігації зустрічається вкрай рідко і коштує він близько 10000 - 12000 грн.

Навігація робота-пилососа На лазерних датчиках.

Отже 4 тип: На базі лідару або камери.

У таких типів роботів-пилососів є свої переваги і недоліки, але при цьому перевага у вигляді лідара будує карту приміщення набагато точніше.

Навігація робота-пилососа На базі лідару

Лідар або камера дозволяє роботу переміщатися і добре прибирати по периметру площу 100 кв.м. і вище. Також добре функціонують такі роботи з мобільним додатком і дозволяють налаштувати в цьому додатку безліч корисних фішок (назвемо це так). Наприклад: Вибудовування віртуальних стін, куди робот не буде заїжджати. Вартість такого задоволення від 7500 грн, а хороший варіант в середньому ціновому діапазоні буде коштувати приблизно 13000 грн.

Навігація робота-пилососа На базі камери

І останній, 5 тип: Лідар і камера.

Тандем лідару і камери поки що зустрічається рідко. Такі пилососи є, але їх мало, такі пилососи вибудовують на даний момент найточнішу карту приміщення за рахунок фронтальної камери, яка здатна розпізнавати дрібні предмети на підлозі. Найбільш відомими є: Roborock S6 MaxV та Ecovacs Deebot OZMO T8 AIVI. Їх ціна стартує від 16000 грн.

Навігація робота-пилососа Лідар і камера.

Тип прибирання

Друге, чим відрізняються роботи-пилососи - це тип прибирання. Моделі бувають різні, наприклад:

1. Роботи пилососи для сухого прибирання. Такий робот прибиральник відмінно підійде для килимових покриттів, якщо такі переважають у Вашому домі.

2. Моделі для сухого та вологого прибирання (Гібридні роботи пилососи), вони пилососять і протирають підлогу серветкою, це так зване Делікатне прибирання. Такі роботи підходять для будинків, кількість килимів в яких менше, ніж в попередніх (1 килим).

1. Роботи пилососи для сухого прибирання. 2. Моделі для сухого та вологого прибирання

3. Є моделі, які здатні добре мити підлогу і пилососити одночасно. Їх представники - лінійка HOBOT Legee (Миючі Роботи пилососи). Вони чудово набагато краще миють підлогу, але взагалі не здатні прибирати килими. Такі підходять, якщо ж у вас вдома зовсім немає килимів.

4. І останні роботи-підлогонатирачі. Такі роботи призначені тільки для миття підлог, не для того, щоб пилососити.

3. Є моделі, які здатні добре мити підлогу і пилососити одночасно. 4. роботи-підлогонатирачі призначені тільки для миття підлог, не для того, щоб пилососити.

Прибиральний блок

Третя не менше важлива відмінність - це тип центрального миючого блоку. Він може бути просто всмоктуючим отвором, однією або двома турбощітками або ж універсальним роботом, в якому турбощітку можна замінити на всмоктуючий отвір. приклад Ecovacs Deebot Ozmo 950.

Прибиральний блок робота-пилососа

Роботи з турбощіткою ефективно працюють на килимових покриттях, саме вони добре збирають волосся і шерсть домашніх улюбленців з килиму.

Роботи без турбощітки ідеально підходять для гладких підлогових покриттів, стоять вони менше, але є стереотип, що такі роботи підходять краще для прибирання волосся з підлоги. Вирішувати Вам, але не дарма ж виробники кожен раз намагаються зробити центральну щітку все більш зручною і найефективнішою, використовуючи нові конструктивні рішення.

Центральні щітки

Розмову ми продовжуємо про турбощітку, варто дотошно їх розглянути так як конструкції бувають різні.

1. Щетинисто-пелюсткові щітки, такі щітки мають між собою відмінність в щільності ворсу, чим щільніше, тим краще!

2. Силіконові центральні щітки, поступаються ефективності на твердих поверхнях, але зате чудово збирають шерсть і волосся (не намотуючи їх на себе) та досить добре чистять килими.

Центральні щітки робота-пилососа

3. Основною є комбінована щітка силікон-ворс.

4. Ну і ніхто не сперечатиметься з нами, якщо ми дозволимо собі сказати, що найкращі в використанні запатентовані валики-скребки, виготовлені з силікону і мають протектор, від компанії iRobot. Вони обертаються назустріч один одному, дозволяючи збирати шерсть, волосся при цьому чистити килими на високому рівні. Центральні щітки бувають різних розмірів.

Центральні щітки робота-пилососа

ВАЖЛИВА ВІДМІНННІСТЬ центральних щіток !!!

Можливість їх розібрати для очищення від намотаного волосся і вовни, розбираються вони з двох сторін, такі випускає зараз тільки компанія Roborock.

Одна бокова щітка чи дві?

Насправді одна бічна щітка або дві не має значення, але тільки в тому випадку якщо навігація хороша, пилосос буде пересуватися змійкою по периметру і прекрасно збере все сміття. А якщо ж навігація погана, не точна або її зовсім немає, тоді друга бічна щітка під час хаотичного руху допоможе вам зібрати значно більшу частину сміття.

Давайте розглянемо конструкцію цих щіток. Дуже добре, коли самі промені бічних щіток становлять не всю довжину ворсу, а хоча б половину. Від цьго залежить те, що довгі ворсові промінчики менш пружні, дуже швидко втрачають форму і збирають сміття звичайно ж гірше, так що цей варіант ми не рекомендуємо. Щітки  в яких ворс займає не всю довжину - кращі.

Одна бокова щітка  робота-пилососа чи дві?

Не менш важливий момент - це кріплення наших бічних щіток, справа в тому, що кріплення буває на гвинтах і в разі чого під рукою завжди повинен бути інструмент для їх зняття і заміни, а другий варіант-це швидкознімний механізм на защіпці. Цей варіант більш надійний.

кріплення  бічних щіток буває на гвинтах або механізм на защіпці робота-пилососа

Не забудемо сказати про те, що останнім часом компанія Roborock стали випускати моделі з силіконовими п'ятипроменевими бічними щітками, ці щітки дуже стійкі до зносу, відмінно збирають сміття, але не на килимових покриттях на жаль.

Бічні щітки Роборок робота-пилососа

Пилосбірник

Контейнери для збору сміття або ж як їх називають пилозбірники мають відмінності в обсягах, що не маловажливо тому що в процесі збирання ваш робот може попросити вас спустошити контейнер, це буде залежати від того, підберете ви правильно собі пилосос згідно характеристик, які підходять саме по параметрам вашого будинку. Обсяги можуть бути від 50 мл і до 1 літра. Середній обсяг 450 мл.

Контейнери для збору сміття або ж як їх називають пилозбірники робота пилососа

Деякі пилозбірники можуть бути оснащені шторкою, яка запобігає висипання сміття. Це величезний плюс, тому що при вийманні контейнера сміття має властивість висипатися. Відзначимо, що пилозбірники можуть встановлюватися спільно з баком для води з різних сторін або ж змінюються на бак для води, а є поєднаний контейнер з відсіком для води і для сміття. Роботи, в яких контейнер змінюється на бак для води не здатні одночасно мити підлогу і пилососити.

Роботи, в яких контейнер змінюється на бак для води не здатні одночасно мити підлогу і пилососити.

Резервуар для води

Що тут відносно відмінностей між роботами-пилососами давайте розглянемо. Є роботи-пилососи з насадкою для вологого прибирання, яка кріпиться знизу корпусу на дно. Місткість резервуарів для води теж різна: 110-550 мл.

Резервуара для води об'ємом 110 мл не вистачить на вологе прибирання навіть на площі приблизно 40 кв.м. , Потім вам доведеться заливати воду заново. Бак для води на 180-200 мл розрахований на прибирання по площі близько 60 кв.м. А ось бака для води об'ємом на 300 мл вистачить на прибирання площі 100 кв.м.

Ще одна важлива відмінність між резервуарами - це те, як і ступінь змочування серветки, а також наявність насоса для електронного регулювання подачі води на серветку.

Резервуар для води робота-пилососа

Регулювання подачі води на серветку насправді корисна річ. Вона дозволяє налаштувати потрібний рівень подачі води в залежності від вашого підлогового покриття. Існує ще механічний регулятор, але він менш зручний. В інших випадках вода самопливом надходить на серветку через дозатори.

Ну і останній нюанс полягає в тому, що деякі роботи-пилососи оснащені баками з вібруючою платформою, таке конструктивне рішення допомагає краще відтирати забруднення. Модель такого виду - це Ecovacs Deebot Ozmo T9 та Xiaomi Roborock S7.

роботи-пилососи оснащені баками з вібруючою платформою робота-пилососа

Форма та висота корпусу

Як ви вже могли зрозуміти роботи-пилососи відрізняються висотою і формою один від одного. Середня висота роботів-пилососів становить 9.5 см., Моделі без лідару мають висоту 8-8.5 см, а ось моделі з лазерним далекоміром мають висоту 9.5 - 10.6 см, що викликано висотою самого датчика.

Форма та висота корпусу робота-пилососа

Є ще і ультратонкі роботи-пилососи висотою від 3 до 6 см, така висота дана їм для того, щоб вони змогли заїжджати під низькі меблі і прибирати там. Такі роботи-пилососи не мають навігації, ну або в деяких моделях встановлений гіроскоп. Ось наприклад Вам такий пилосос - Tefal Explorer Serie 60. Висота його становить 6 см від підлоги. Має якісну турбощітку і прибирає в принципі добре, якщо не брати до уваги того, що навігація не особливо точна.

Що відносно форми роботів-пилососів, то в основному виробники роботів-пилососів виготовляють їх саме в круглій формі, що заважає їм добре прибирати в кутах. Але і цю проблему вдалося вирішити тим, що ще виготовляють квадратні і D-подібні моделі роботів-пилососів.

Круглі і D-подібні моделі роботів-пилососів

Не забудемо згадати, що є і роботи краплевидної форми, ось вам наприклад iClebo O5. Такий робот-помічник по типу прибирання в кутах знаходиться навіть вище D-подібних, у тому числі за рахунок довгих і пружних бокових щіток.

прибирання в кутах знаходиться навіть вище D-подібних за рахунок довгих і пружних бокових щіток.

Тип керування

Зараз час інформаційних технологій і практично у всіх є смартфон, а знайти людину, у якої вдома немає бездротової мережі Wi-Fi взагалі вкрай важко. В даний момент майже всіма пилососами можна управляти через мобільний додаток, що дуже зручно у використанні, але давайте ж поговоримо і про інші типи управління роботом-пилососом.

Тип керування робота-пилососа

Управління з пульта: є ручне управління, один з 3 режимів прибирання, настройки графіка прибирання, потужність всмоктування і примусове повернення робота-пилососа на базу після збирання. Але найзручніша версія управління і з пульта і з мобільного додатка одночасно.

Додаткові функції

Виробники кожен раз додають щось нове в конструкції пилососів. Так була розроблена база для самоочищення, яка дозволяє роботу-пилососу самостійно очищати пилозбірник між прибиранням. Штучний інтелект для навігації, який розпізнає дрібні об'єкти на підлозі і мають властивість стежити за будинком під час відсутності мешканців.

Додаткові функції: база для самоочищення, Штучний інтелект для навігації робота-пилососа

Є ще такі функції як вібро-швабро, освіжувач поітря, іонізація і УФ-лампа. Наша думка полягає в тому, що перші дві функції можуть бути досить корисні, а ось останні Ми вважаємо абсолютно марним, але вибирати звичайно ж Вам. Існує ще безліч різних функцій, але говорити про всі ми не будемо так як це занадто багато і кому цікаво, Ви зможете про це прочитати в окремій статті.

Додаткові функції освіжувач поітря робота-пилососа

Неупереджена допомога у виборі робота-пилососа

Звертаючись в наш спеціалізований магазин робототехніки, Ви отримаєте кваліфіковану консультацію і Наші фахівці допоможуть вибрати оптимальну модель робота пилососа, яка підходить саме під Ваші умови експлуатації. Таким чином робот буде працювати і приносити користь, а Ви уникнете необґрунтованих переплат за непотрібні для Вас функції. Скористайтеся безкоштовною послугою доставки, підключення і налаштування робота прибиральника "Під ключ" у Вас вдома. Дана послуга позбавить Вас від болісного вивчення проблем підключення, від пошуків інформації про правила використання роботів прибиральників, або навіть вбереже Ваш прилад від передчасної кончини на перших етапах використання і вивчення пилососа.

Звернутися за допомогою