Як правильно вибрати робот для вікон Поради експерта

Технічний прогрес – це не лише космічні кораблі, марсоходи, надпотужні комп'ютери чи високотехнологічні медичні прилади. Людство насамперед прагне зробити свій побут комфортним та зручним для проживання. Будинки та квартири наповнюються сучасними роботизованими прибиральниками, наприклад такими, як роботи для миття вікон.

Робот миє вікно

Ручне миття вікон не лише рутиною, а й іноді фізично непосильним справою. Особливо тоді, коли потрібно вимити вікна на великій висоті. Якщо ви вирішили полегшити собі життя покупкою автоматизованого помічника, ця стаття допоможе, як вибрати найкращий робот для миття вікон. Отже, поїхали...

Зміст:

 

Кому потрібний робот для миття вікон?

 • Для людей, які живуть у промислових районах міста, поблизу трас, де вікна часто покриваються брудним нальотом та плямами;
 • Для людей, які бояться мити зовнішню частину вікна через страх перед великою висотою або просто недаремно відчувати дискомфорт від процесу миття вікон;
 • Для власників придорожніх магазинів та кафе, торгових центрів, офісів, адміністративних будівель та інших закладів, де потрібно підтримувати чистоту та гарний зовнішній вигляд скляних панелей та фасадних вікон;
 • Для власників магазинів з високими вітринами, догляд за якими дуже трудомісткий та дорогий процес;
 • Для любителів сучасних гаджетів, розумних пристроїв для дому, що полегшують життя та економлять час;
 • Для людей похилого віку, яким вже складно самостійно і регулярно проводити прибирання;
 • Для людей із обмеженими можливостями.

 

Трохи історії. З чого починалися розробки роботів для чищення вікон:

Першими моделями на ринку автономних мийників вікон стали магнітні пристрої, які надалі не змогли конкурувати з вакуумними роботами через складність конструкції та незручність при монтажі на поверхню, що очищається. Починаючи з 2018 року і до цього дня моделі на магнітах повністю поступилися місцем вакуумним.

Миття вікон вручну

Наведемо невеликий порівняльний аналіз магнітних та вакуумних роботів мийників вікон:

Переваги робота для вікон на магнітній присосці дуже скромні:

 • Миє одразу дві сторони вікна
 • Не падає при вимкненні електроенергії

А ось недоліків хоч греблю гати:

 • Труднощі при одночасному монтажі 2-х частин робота на поверхню, що очищається
 • Працює на склопакетах від 15 до 28 мм завтовшки (занадто товсті склопакети не забезпечують необхідної сили тяжіння, а тонкі забезпечують надмірне тяжіння 2-х половин робота).
 • Не підходить для очищення поверхонь, де немає доступу до зворотної сторони (плитка. кахель, дзеркала)

запускаємо робот для вікон

А тепер переваги робота на вакуумному присоску:

 • Робот має невеликі габарити та вагу
 • Дозволяє швидко встановити і зняти його з поверхні, що очищається однією рукою
 • Працює на будь-яких вікнах, плитці, кахлі, дзеркалах
 • Деякі моделі мають автоматичний розпилювач миючої рідини.
 • Система захисту від падінь практично досконала

Але є і недолік, хоча він по суті лише один:

 • При вимиканні електроенергії робот може підтримувати роботу протягом 15-25 хвилин від вбудованої АКБ. Якщо Ви його не знімете з вікна за цей час, то станеться його падіння.

 

З чого складається робот мийник вікон? Конструкція та деталі:

Робот для миття вікон є невеликим пристроєм з ручкою та шнуром живлення для підключення до електричної мережі. Вікномийник має пластиковий корпус стійкий до ударів та подряпин. Запитуючи, який робот мийник вікон вибрати, необхідно розуміти конструкцію та функціональні особливості автоматизованого помічника.

Корпус буває двох типів

 • Овальний з круглими дисками, що обертаються, на які одягаються миючі насадки з мікрофібри
 • Квадратний із знімною квадратною серветкою з мікрофібри

Квадратний та овальний робот для вікон

Робот із квадратним корпусом ідеально підходить для віконних конструкцій, що мають в основному прямі кути. Форма корпусу дозволяє максимально проникати у куточки та очищати периметр уздовж рами. Максимальна ефективність роботи таких роботів досягається на середніх та великих вікнах із несильними забрудненнями.

Робот мийник вікон з овальним корпусом і дисками, що обертаються, має більш високу ефективність миття, але гірше промиває кути.

Вакуумний двигун

Принцип роботи вакуумного насоса схожий на роботу звичайного пилососа. За рахунок видуваного повітря забезпечується впевнене притискання до поверхні, що очищається. Навіть тендітна жінка здатна легко підняти та притулити робота до вікна, натиснути кнопку включення, після чого пристрій впевнено триматиметься на поверхні.

Двигун всмоктування тримає робота

Серветки з мікрофібри (миючі насадки)

Насадки, що чистять, забезпечують якісне очищення поверхні. Серветки можуть експлуатуватися як сухими (наприклад, у режимі полірування), так і зволоженими спеціальними миючими засобами (в режимі миття). Виробники рекомендують спиртовмісні рідини. Сучасні роботи для вікон мають бак або навіть два баки та систему автоматичної подачі миючої рідини. Це сильно підвищує ефективність миття, особливо у великих вікнах.

ганчірочки мікрофібра для миття

Деякі моделі мають гумові скребки, що дозволяють знімати з поверхні зайву вологу зробити грубе очищення поверхні від бруду, що засох, і працюють за принципом двірника в автомобілі. Але таких моделей трохи через їхню малу ефективність.

Кнопки керування, індикатори на корпусі, конектор для дроту живлення

Дозволяють швидко запустити або зупинити роботизований прибиральник. Деякі роботи мийники вікон забезпечені інформаційними індикаторами та звуковими сигналами для відстеження стану пристрою.

кнопки керування та сигнали на корпусі

Кабель та блок живлення

При виборі робота для миття вікон слід звернути увагу на довжину живлення. Зазвичай він становить 4-5 метрів. Проблему можна вирішити підключенням звичайного побутового подовжувача.

шнур живлення для робота

Розпилювач миючої рідини

Як серед квадратних, так і серед овальних роботів є моделі з функцією авторозпилення миючої рідини на поверхню перед собою. Таким чином забезпечується миття великих площ за один підхід, без необхідності додатково наносити миючу рідину на серветку.

розпилювач рідини на роботі

Акумуляторна батарея (АКБ)

Сучасні функціональні моделі оснащуються акумуляторною батареєю для резерву у разі несподіваного відключення електроенергії для автономної роботи тривалістю до 15-25 хвилин. За цей час господар пристрою цілком встигне відключити робота мийника вікон і зняти його з поверхні, що очищається. Це перший етап безпеки та захисту від падіння у разі відключення електроенергії.

Страхувальні елементи

Крім вбудованої АКБ, як страховка від падіння використовується трос або мотузка, яка з одного боку в'яжеться за робота для миття вікон, а з іншого боку кріпиться за спеціальну присоску на склі або за батарею за допомогою карабіна. Коли відключається харчування робота, він повисне на цьому тросі.

страхувальний трос на роботі

Управління роботом

Здійснюється за допомогою кнопки на корпусі, пульта дистанційного керування чи смартфона. Можна запустити робота мийника вікон як в автоматичному, так і в ручному режимі управління. Є й різні режими роботи, що дозволяють роботу грамотніше підлаштовуватися під умови очищення.

керування роботом для вікон

Датчики та бортовий комп'ютер

Роботи для вікон з дисками, що обертаються, реагує на край поверхні за рахунок підсмоктування повітря і неможливості створення вакууму на поверхні. Таким чином визначається край скла (у разі відсутності рами).

датчики на роботі

Квадратні моделі мають оптичні датчики падіння в кутах корпусу і виконують ту саму функцію.

 

Різниця між роботами для вікон різної цінової категорії:

Наведемо невеликий порівняльний аналіз роботів для миття вікон різної цінової категорії, хоча це більше не аналіз, а рекомендація. Адже іноді Ви можете зіткнутися із ситуацією, коли Ваш робот замість користі може завдати шкоди та матеріальних збитків, падаючи та розбиваючи вікно сусідові знизу.
Особливо ретельно обирайте бюджетні роботи для вікон, читайте відгуки, а покупки в сліпу на відомих Китайських майданчиках ми взагалі не рекомендуємо. Пам'ятайте, що робот для вікон мабуть єдиний прилад, який може зашкодити не тільки Вам.

дешеві роботи для вікон

То що ж поганого в таких роботах? Перше це звичайно погане програмне забезпечення, друге це слабкі і не надійні мотори і третє це вкрай ненадійні акумулятори. Всі ці три параметри безпосередньо впливають на безпеку та надійність роботи. Стань збій з одним з них і Ви отримаєте падіння робота, а в результаті як мінімум побитий корпус. Зважаючи на те, що зазвичай використовується неякісна пластмаса в петлі кріплення страхувального троса, та в цілому і корпусу, страхувальний трос не завжди може утримати робота, що відлітає. Далі наслідки може бути сумні.

дорогі роботи для вікон

 

Як працює робот мийник вікон:

Щоб вибрати робот для миття вікон, слід розуміти його принцип роботи. Як ми вже писали, на сьогоднішній день ринок пропонує два типи роботів. Про них ми й розповімо. Отже основні відмінності двох різних моделей

Квадратний:

 • Робот має односторонню миючу насадку (мікрофібру), яка кріпиться на нижню частину робота на липучці.
 • Переміщення по поверхні, що очищається відбувається за рахунок гумових коліс або приводу гусеничного типу
 • Після очищення поверхні мийник самостійно повертається до точки початку роботи
 • У деяких моделей повертається не весь корпус, а тільки центральна частина робота мийника вікон, що покращує маневреність
 • Комплектація мікрофіброю як правило мізерна і вимагає покупки додаткових розхідників

квадратний робот для вікон

Овальний:

 • Робот має двосторонні миючі насадки (мікрофібру), які одягаються на колеса.
 • Колеса служать як переміщення і миючі насадки одночасно
 • Після очищення поверхні мийник завжди зупиняється внизу рами вікна
 • Комплектація мікрофіброю завжди багата і не вимагає покупки додаткових витратних матеріалів

овальний робот для вікон

В усьому іншому принцип роботи вони приблизно однаковий. Обидва робота необхідно підготувати, трохи змочити мікрофібру і встановити на миючу поверхню. Роботів з автоматичним розпилювачем необхідно заправити, а після миття злити залишки рідини. Вікна миються зазвичай у 2 етапи. Перший – це чорновий прохід, при якому робот прибирає основні забруднення, а на другому етапі змінюються насадки на чисті та запускають режим полірування. На бюджетних роботах може бути такого режиму роботи, але з нормальних він зазвичай є. Причому зовсім не обов'язково робити обидва проходи по черзі і можна зробити чорновий прохід на 3-х 4-х вікнах, а потім їх по черзі відполірувати. Після миття ганчірочки можна випрати в пральній машині.

Декілька відео демонстрації роботи приладу.

 

На що слід звернути увагу при виборі робота для миття вікон:

Корпус та конструкція робота для миття вікон

Вибір роботи мийника вікон з квадратним корпусом або овального з дисками, що обертаються, залежить від конструкції вікон і частоти їх забруднення. Для людей, що живуть у промисловій зоні або поблизу транспортних розв'язок, рекомендуємо звернути увагу на роботів з дисками, що обертаються, які ретельніше очистять вкраплення і плями бруду на вікнах. У випадку, коли важлива швидкість очищення або вікна дуже великі, рекомендуємо придивитися до робіт з квадратним корпусом.

принцип миття у робота

Слід зазначити, що якісний пластик та змінні деталі дозволять пристрою функціонувати тривалий час та не ламатися. Чим більше конструктивних «фішок», тим функціональнішим буде ваш робот, що обов'язково вплине на якість прибирання.

Якісний акумулятор

Наявність надійного акумулятора убезпечить Ваш робот мийником вікон від непередбачених падінь. А час утримання робота на вікні без харчування в 25 хвилин достатньо для того, щоб встигнути зняти робота.

Швидкість роботи

Вибір робота для вікон має на увазі облік ще одного важливого показника, як швидкість роботи. Роботи для миття вікон з дисками, що обертаються, мають меншу швидкість роботи в порівнянні з квадратними роботами. Але за рахунок обертання ганчірки часто таким роботам не потрібно повторного проходження по поверхні, що очищається.

швидкість миття у робота

Робота на кахлі чи плитці у ванній чи туалетній кімнаті

Квадратні роботи для миття вікон іноді не справляються із цим завданням, тому що ямки на швах можуть сприйматися датчиками як обрив і робот не зможе нормально функціонувати.

робот миє плитку

Овальні роботи з дисками, що обертаються, мають інший принцип визначення краю поверхні і працюють практично на будь-якій плитці з шириною і глибиною шва до 10 мм.

Автоматичний розпилювач рідини

Ця функція значно підвищує якість миття. Зменшує час миття, скорочуючи кількість проходів. Особливо ефект помітний на вікнах вище та ширше 150 см., Автоматичний розпилювач не замінює нанесення миючого засобу на мікрофібру вручну і служить для підтримки миючих насадок у вологому стані.

подвійний розпилювач миючої рідини

Висновок:

Після нашої докладної статті, ми сподіваємося, у Вас не виникне сумнівів, який робот для миття вікон вибрати, або який мійник вікон краще. Робот для вікон є ще одним високотехнологічним пристроєм для безпечного і комфортного способу мати завжди чисті вікна, не витрачаючи на це багато часу.

Наша мета була показати, як влаштовані роботи для кон, яким функціоналом вони мають і як вибрати робота саме для Ваших потреб. Наприкінці ми хочемо показати приклади різних роботів для вікон, які продаються у нас в магазині. Перенести теорію на практику.

Залишились питання? Звертайтесь за консультацією

Гаряча лінія для консультацій ROBOTICS +38 (097) 707-47-44