Нові модулі та функції у роботах пилососах у 2023 році.

Зміст:

  1. Система розпізнавання педметів на підлозі

  2. Мийка з круглими дисками

  3. Збільшення показників

  4. Рухома вібро-швабра

  5. Прибиральний блок із подвійною турбо-щіткою

  6. Підключення до водопроводу та каналізації

Система розпізнавання предметів із використанням зовнішньої активної камери

Головним трендом виробників домашньої робототехніки для прибирання став розвиток системи штучного інтелекту у своїх роботах, вона ж система виявлення та розпізнавання зустрічних предметів на підлозі. Такі гіганти, як компанії Ecovacs, Dreame або Roborock, починаючи з 2021 року, стали широко використовувати даний вид модуля, який ефективно допомагає в навігації пилососа. Головне його завдання максимально зменшити або повністю виключити фізичний контакт робота з меблями, стінами та різними предметами, які можуть зустрітися під час прибирання на підлозі. Система може розпізнавати як великі предмети, так і дрібні, аж до гральних кісток. Відповідно вона може вберегти ваш робот від заїзду в найстрашніше, фекалії свійських тварин і не розмазати їх по всьому будинку.

Дивіться добірку найкращих роботів із системою ІІ

Додатково камера дозволяє підключитися до неї віддалено та спостерігати за тим, що відбувається в будинку, робити скріншоти і навіть записувати короткі ролики. За допомогою динаміка робота пилососа можна говорити, а за допомогою вбудованого мікрофона отримувати відповідь. Виходить щось на кшталт Скайпу для переговору з оточуючими. Деякі моделі роботів можна запускати для періодичного перегляду периметра будинку, своєрідна функція охоронця.

Dreame D10S

Ротаційний спосіб миття

Цей тренд у технології вологого прибирання роботів пилососів теж простежується ще з кінця 2021 року. Принципова різниця даного способу миття в тому, що вплив на поверхню миючих насадок, що крутяться, набагато ефективніше, ніж просто нерухома швабра. До того ж, всі роботи мають притискний механізм миючих кіл для підвищення якості миття, а деякі моделі мають і підйомний механізм для заїзду на килимки. На сьогоднішній день максимальна висота підйому ганчірок становить 8 мм., відповідно висота килима на якому працюватиме даний механізм не повинна перевищувати 10 мм..

Дивіться добірку найкращих роботів з ротаційними дисками

Деякі моделі, які комплектуються базами самообслуговування, можуть автоматично промивати свої насадки з мікрофібри через певні проміжки часу, роблячи миття повністю автономним. Останнім часом стали з'являтися основи з системами сушіння ганчірки після промивання, а також заповнення бака робота водою.

Dreame F9

Збільшення показників

Вже багато років на ринку утвердився єдиний стандарт акумулятора – 5200 mAh. Цього цілком достатньо для збирання площі до 100 м², на середньому режимі потужності. В принципі, більшості користувачів цього достатньо, адже навіть якщо площа під прибирання у них більша, то не важливо, що робот зарядився пару годин на базі, і продовжив прибирання з того ж місця. Однак нові роботи стають щораз потужнішими, і за найближчий час потужність всмоктування деяких моделей зросла з 2000 до 8000 Па.. Відповідно виробники почали піднімати і ємність акумулятора, щоб забезпечити безперебійну роботу приладу. Наразі ємність акумуляторів на деяких моделях підняли до 6400 mAh. Це вже не перша ластівка, а саме модель, яка знаменує новий тренд на автономність потужніших роботів. А це, у свою чергу, не може не позначитися на зростанні цінника, оскільки акумулятор досі є найдорожчим елементом робота.

Дивіться добірку потужних роботів пилососів

Dreame X10 Ultra

Рухома вібро-швабра

Альтернативним вектором розвитку вологого прибирання є модуль з ганчіркою стандартної форми, але під час миття, що вібрує. Перевагою такого способу миття, на відміну від ротаційних дисків, є практично відсутність розлучень, а мінусом ефективність відтирання. Цей тренд, що знаменує, виступає виробник Hobot, моделі якого укомплектовані топовим модулем з вібрацією, підйомом швабри на килимах, автоматичним промиванням миючої насадки і висушуванням її на базі. Він не є першим у своєму роді, проте явно демонструє, що найкращі технології приживаються на ринку і розквітають новими втіленнями. Конкуруючі виробники здешевлюють та відточують цю технологію, поступово доводячи її до досконалості.

Дивіться добірку найкращих роботів з вібро-шваброю

До речі Hobot є єдиним виробником на 2023 рік, який у своїх моделях має відразу сім режимів під мийку і систему прямого розпилення миючої рідини на поверхню. Це компенсує недостатню ефективність відтирання в порівнянні з круглими дисками.

Viomi Alpha 3

Прибиральний блок із подвійною турбо-щіткою

Ця технологія теж винайдена давно. Але проблема в тому, що подвійна барабанна щітка була запатентована компанією iRobot, і тільки ця компанія могла використовувати цей тип збирального блоку. Але часи змінюються, а разом із ними закінчуються терміни старих патентів. І вже традиційно першим виробником, що підхопив естафету, став Roborock, зі своїм новим флагманом Roborock S8. Тепер немає причин сумніватися, що подвійна плаваюча турбо-щітка стане надбанням усіх бажаючих, особливо після того, як її застосували в роботах Роборок, яких вже прийнято успадковувати з невеликим запізненням. За словами та тестами виробника ефективність такого прибирального блоку на 30% вища, ніж будь-яка інша з однією щіткою.

Найкращі моделі роботів з подвійними щітками

Roborock S8 Pro Ultra

Стаціонарне підключення бази до водопроводу. Повна автономія

І звичайно ж найкраще наостанок. Топова технологія, яку вже давно зачекалися багато футурологів. База самообслуговування, яка може підключатися безпосередньо до водопроводу та каналізації будинку. Це означає, що робот взагалі більше не потребує обслуговування миючого блоку. База сама зливає брудну воду і набирає чисту, сама чистить і сушить ганчірки, і навіть дезінфікує воду. Це новий етап у розвитку робототехніки, ми сподіваємося набуде масового характеру.

Дивіться добірку найкращих роботів з базами самоочищення

Нагадаємо, що бази із системами самообслуговування здатні повністю автоматизувати процес прибирання на тривалий період. База може промивати роботу миючі насадки, чистити сміттєвий бак робота, сушити миючі насадки після роботи та наповнювати бачок робота водою. Більш просунуті моделі мають ще функцію дезінфекції як води в баку, так і насадок та автоматичної установки або скидання миючих дисків, залежно від типу заданого очищення.

Dreame Bot W10s

У цій статті ми постаралися розібратися з новими технологіями роботизованого прибирання. Майже всі вони вже реалізовані в різних моделях від різних виробників. Дуже сподіваємося, що ця стаття допоможе багатьом визначитися з вибором правильного робота пилососу.

Залишились питання? Наші менеджери завжди на зв'язку.

Гаряча лінія Robotics +38(097)707- 47- 44