Щасливчики які мають вдома басейни насправді стикаються з великими витратами для його підтримки. Роботи для чищення басейнів чудово справляються зі своїм завданням, дозволяючи суттєво економити. Ця докладна стаття є посібником з вибору робот для прибирання басейну...

Зміст:

  1. Що таке пилосос для басейну
  2. Щітки та валики для чищення
  3. Живлення та управління
  4. Як відбувається чищення басейну
  5. Як вибрати роботизованого прибирача для басейну
  6. Висновок

Вступ:

Уявляючи собі гарний сучасний будинок, ми в голові зазвичай малюємо картинку, де обов'язково є рівний зелений газон і, звичайно ж, великий, глибокий басейн з кришталево чистою, прозорою водою на задньому дворі. Такий пейзаж часто можна зустріти у голлівудських фільмах. Але це Америка, і там домашні басейни, втім, як і ідеально рівний газон - це звичне звичайне явище або навіть частина життя американців. Для нашої країни поняття "басейн" асоціюється зі спортивним закладом або просто рядовою сауною, де можна з головою поринути після розпеченої парильні. Як би там не було, людина, яка має таке місце для відпочинку у своєму будинку, безсумнівно, знає про те, як важко і дорого стежити за його чистотою і зовнішнім виглядом.

Як вибрати робот для чищення басейну?

Потрібно розуміти, що вода в басейні – справжній живий організм, що потребує постійного систематичного догляду. Джерелами забруднення можуть бути як навколишнє середовище (пісок, пил, бруд, трава і листя), так і люди, що купаються в ній. Брудна вода, яка не пройшла необхідне очищення, швидко каламутніє, створює слизький наліт на поверхні та неприємний запах. При неналежному догляді вода піниться, утворює вздовж ватерлінії вапняний або іржавий наліт і стає ідеальним місцем для розмноження бактерій. Звичайне очищення має на увазі фізичний вплив (фільтрація та рециркуляція, або ж звичайна заміна води на нову). Другий вплив це хімія (дезінфекція хімічними препаратами на основі хлору, активного кисню, брому, обробка альгіцидами, коагулювання), що є не дуже корисним засобом для шкіри людей, які згодом використовують цей басейн.

Існує величезна кількість засобів та інструментів як для ручного чищення басейнів, наприклад, спеціальні пилососи, щітки, підхвати та сачки, насосні фільтрувальні станції та багато іншого, а також автоматизовані пристрої, а саме роботи для прибирання басейнів, про які і йтиметься у цій статті .

 

Що таке пилососи для басейну?

Для позбавлення від проблеми періодичного догляду за басейнами компанії, що займаються розробками домашньої робототехніки, створили спеціальний робот пилосос для басейну. Пилососи для басейнів мають різне призначення і підходять як домашніх, так і суспільних басейнів, різних розмірів і форм. Передовими розробниками стали такі бренди, як Zodiac, Maytronics, Aquabot, Aquaproducts, Smartpool та інші. Автоматичний пилосос для басейну працює за принципом вакуумного пилососа, тільки у воді, а також не вимагають людського контролю, оскільки мають бортовий комп'ютер або блок керування для автономної та правильної роботи.

Що таке пилососи для басейну?

Корпус робота для чищення басейну зазвичай виконаний із міцного водостійкого пластику. Для зручності переміщення, транспортування, опускання або підйому з води у верхній частині в багатьох пристроях передбачена рукоятка, яка в деяких моделях також є поплавцем для рівноваги. Циркуляція води через водний робот пилосос проводиться за допомогою одного або декількох нижніх отворів, що всмоктують, вакуумного насоса, що приводиться в рух потужним електромотором в герметичному корпусі. Для відведення фільтрованої води передбачені отвори, що випускають, які розташовані зверху на корпусі і оснащені неповоротними клапанами.

 

Щітки та чистячі валики робота

Переміщується робот для чищення басейну завдяки чотирьом колесам або спеціальним валикам і гусеницям, що працюють відповідно від електромоторів, залежно від моделі та виробника. Валики служать не тільки засобом пересування, але і прекрасним інструментом для очищення нальоту і бруду, що в'ївся, з поверхні басейну. Вони бувають кількох видів:

Щітки та чистячі валики робота пилососи для басейну

Комбі-щітки для чищення плівки та плитки;

Щітки та чистячі валики робота пилососи для басейну

ПВХ-щітки для плівки та збірно-каркасних басейнів;

Щітки та чистячі валики робота пилососи для басейну

Супер-щітки для плитки, плівки, нержавіючої сталі та композитних матеріалів.

Існують також спеціальні турбо-щітки для реактивного очищення, що розташовуються безпосередньо перед каналом або всмоктування. У деяких колісних роботах передбачені скребки, що зчищають бруд і наліт зі стінок та дна басейну. Для збору сміття, бруду, водоростей і піску розмірами до 2 мікрон у роботах є сітчасті мішки-фільтри або пластикові контейнери, які легко виймаються і миються під проточною водою.

 

Живлення та управління роботом для басейну

Живлення автоматизованих прибиральників проводиться за допомогою герметичного кабелю плаваючого (бувають як з поплавцями, так і без), який підключається до стаціонарного трансформатора (блоку живлення). Слід зазначити, що при підключенні пристрою до мережі слід завжди перевіряти заземлення розетки та цілісність кабелю, щоб уникнути ураження електричним струмом.

Кабель робота пилососи для басейну

На трансформаторі найчастіше розташовані кнопки керування роботом. У простих - це кнопки Пуск і Стоп, а в більш дорогих та складних - кнопки пуску та зупинки, а також клавіші програмування режимів та часу прибирання, дисплей та таймер. Наприклад, у деяких моделях роботів, трансформатор розміщений на зручному колісному візку для транспортування та зберігання пристрою.

Курування робота пилососи для басейну

Серед інших зручних функцій слід відзначити наявність пульта дистанційного керування, датчика заповнення сміттєзбірника, датчика сканування басейну і вибору оптимального маршруту пересування. Додаткові функції безсумнівно допомагають автономному прибирачеві зробити більш якісне прибирання, а й відповідно підвищують його вартість.

 

Як відбувається чищення басейну роботом?

Щоб розпочати очищення вашого басейну, необхідно правильно встановити трансформатор (в сухому місці і не менше 3,5 метрів від басейну). Підключити до нього герметичний кабель, попередньо перевіривши на механічні пошкодження, розплутавши та помістивши його на поверхню води. Опустити робота у воду, похитуючи, щоб повністю стравити повітря. Підключити блок живлення (трансформатор) до розетки, а потім увімкнути кнопкою Пуск.

Робот рухається басейном хаотично, що дозволяє йому за кілька проходів повністю очистити всю поверхню басейну. Завдяки притягувальній силі, що створюється вакуумним насосом, прибиральник чудово пересувається по вертикальних стінах, дну та сходах сходів, вздовж ватерлінії, очищуючи всі важкодоступні місця. До речі, при виборі такого робота, будьте уважні - є моделі, які призначені виключно для очищення дна. Спеціальні щітки, що обертаються, і скребки ретельно очищають поверхню від нальоту, бруду, водоростей і мікроорганізмів, потім разом з водою все це всмоктується в робота, проходить і осідає в контейнері зі спеціальними фільтрами або пористому мішку, а назовні випускається абсолютно чиста вода.

Робота робота пилососи для басейну

У процесі роботи автоматизований прибиральник може наїхати на кабель живлення або перевернутися під час з'їзду зі стінки. Не лякайтеся, розробники передбачили це, тому робот ніколи не заплутається і завжди повернеться у вихідне положення під час перевертання. При експлуатації не рекомендується використовувати робота, коли у басейні знаходяться люди. Радимо не використовувати робота при температурі води вище 35-38 градусів, не зберігати його у воді, а також не залишати трансформатор на відкритому повітрі та включеним у мережу, якщо ви не використовуєте автоматизованого помічника.

Виймання робота пилососи для басейну

Як вибрати робот пилосос для басейну?

Перше - необхідно визначити тип басейну: стаціонарний, каркасний чи надувний. Останній не зовсім підходить для очищення роботом-прибирачем.

Друге - визначити тип покриття басейну: плитка, плівка, нержавіюча сталь або композитні матеріали. Поверхня впливає вибір щітки робота. Як ми пам'ятаємо, бувають ПВХ-щітки для плівки та збірно-каркасних басейнів, комбі-щітки для плівки та плитки та супер-щітки для всіх видів покриттів.

Третє - потрібно знати розміри басейну, включаючи глибину. Звідси, вибираємо робота з підходящою продуктивністю (обсяг води за годину) та довжиною герметичного дроту. Зауважимо, що для спортивних басейнів, включаючи олімпійські, є спеціальні роботи або комплекси з кількох роботів, які зібрані в єдину конструкцію.

Перераховані вище критерії є основними. Звичайно ж, необхідно враховувати кількість і тип сміття, оскільки цей фактор впливає на об'єм і тип сміттєзбірника, що вибирається, а також на потужність вакуумного насоса. Хоча рідко зустрінеш у продавців дані саме з цих характеристик. Інші функції та елементи, як пульт ДК, візок для зберігання та транспортування, таймер та програмування, реактивне чищення та антиплутанина, інші додаткові датчики, безумовно, стануть у нагоді при очищенні басейну, але вони суттєво збільшують вартість помічника. Ну і комплектація, будь-яка додаткова щітка або запасний мішок-фільтр значно збільшить термін експлуатації вашого пристрою без додаткових вкладень.

 

Висновок

Звичайно, хочеться вірити, що робот для збирання басейну ідеально очистить будь-яку поверхню і зробить кришталево чисту воду. Все можливо, за умови, що ви не зовсім критично запустили своє водоймище. Цілком знешкодити органічні забруднення у вигляді водоростей і видалити каламут йому не під силу, тут допоможе лише повна заміна води і ручне ретельне зачищення стінок і дна із застосуванням хімічних засобів. А ось не допустити такий стан – це цілком здійсненне завдання для робота. Якщо частіше його використовувати, ви на довгий час будете захищені від зайвої роботи та багатьох фінансових витрат, що стосуються очищення басейну. Тим більше, хто ж хоче купатися та купати своїх дітей у хлорній воді. Це реальна економія коштів, часу, а головне сил у підтримці чистоти вашого басейну, навіть через його немалу вартість.

Радимо вибирати лише перевірений сертифікований товар, такий, який представлений у нашому магазині. На будь-яку модель з каталогу ми надаємо гарантію та сервісне обслуговування. Тобто, вам не потрібно буде шукати, де відремонтувати свій робот (якщо він зламався), або просто замовити для нього запасні частини або витратні матеріали. Вас завжди проконсультують досвідчені фахівці та нададуть вам необхідну та точну інформацію про будь-яку модель робота.

Залишились питання? Звертайтесь за консультацією

Гаряча лінія для консультацій ROBOTICS +38 (097) 707-47-44