В цій статті хотілося б повʼязати минуле і майбутнє з сьогоднішнім днем, поглянувши на нього через призму технологій, які так стрімко змінюють наше життя на краще. Це не перше, і не останнє покоління подібних приладів, тож важливі не назви моделей і брендів. Цю історію найкраще споглядати власними очима, але більш уважними. Усвідомлюючи скільки сил і часу люди попередніх поколінь витрачали на побут, можна спіймати той самий захват. Але найкраще переживати його самому вивільнившись від якоїсь справи, що нещодавно вимагала стільки енергії.

 

Роботизація у майбутньому

Схоже, що в найближчому майбутньому нас чекає поява перших гуманоїдних роботів не тільки на робочих місцях, а і в побуті. На сході їх вже починають інтегрувати з охоронними системами, системами нагляду за пацієнтами у лікарнях, та інших сферах. Samsung, LG, та сотні менших компаній постійно демонструють прототипи роботів для допомоги по дому. Правда здебільшого вони теж нагадують людей лише вище тулуба, а рухаються на колесах. Існують і більш приголомшливі досягнення, такі як реалістичні роботи для дорослих.

Теслабот

Але звичайно ж наша увага прикута до заточених під складні рухи, повністю людиноподібних роботів, від Boston Dynamics, Engineered Arts, та інших. Зараз в цю гонку також вривається Tesla, а всі ми памʼятаємо яку конкуренцію на ринку, і бум технологій у галузі викликала поява Ілона на ринку електрокарів та доставки у космос. Тим більше що Тесла ставить собі на меті випуск саме мультифункціональних роботів, яких можна навчити чому завгодно.

 

Навіщо нам це потрібно?

Але час спуститись з неба на землю, і трохи озирнутись навколо. Що ж ми маємо вже сьогодні? Якось надто природно і поступово в побут увірвались десятки пристроїв, які відразу стали невідʼємною частиною дому. Який же дім без холодильника, пральної машини, і далі по списку. Але якщо взяти останній проміжок часу, той що почався, коли ви вже звикли до посудомийки? Що на цей раз назавжди змінить вам побут, звільнивши купу часу на більш приємні справи?

Побутові прилади

О так, це роботи для прибирання! Впевнений у кожного є знайомий, або ви і є той знайомий, який колись купив одну з найперших, або найдешевшу модель робота пилососа, а потім був просто в шоці. Їздить хаотично, всмоктує від сили половину, навіть там де проїхав, і вимикається, так і не знайшовши базу. Оце так альтернатива класичному пилососу. Але часи змінюються, і останні моделі побутових роботів насправді вас приголомшать. Правда через тиждень ви просто звикните до них як до посудомийки. До роботів! Нехай вони і не гуманоїдної конфігурації. 

 

Роботизуйте прибирання підлоги

Якщо ви власник сучасного робота пилососа, то у вашому арсеналі багато варіантів взаємодії з ним. Наприклад ви кожного разу можете діставати телефон, і відправляти його прибратись усюди, або у конкретні кімнати.

Робот пилосос прибирає біля килиму

Але уявімо що ви користувач, котрий взагалі не хоче згадувати про робота, але кожного дня хоче приходити додому, і босоніж йти по вимитій підлозі до улюбленого килиму, щоб розлягтись на ньому, та перевести подих. В такому разі після першого ж прибирання ви налаштуєте карти вашого дому і графік прибирань.

Налаштування карти робота пилососа

Після цього збираючись зранку ви навіть не згадуєте про прибирання, ви йдете по своїх справах, а робот дбає про свої.

Робот пилосос пилососить і миє на кухні

Стартуючи в зазначений час, він якісно пропилососить і вимиє підлогу, заїхавши всюди, куди потрібно, не пропускаючи жодної ділянки площі, окрім місць, які ви відмітили на мапі як заборонені.

Робот пилосос обходить заборонені зони

На килимах він сам прибере насадку, змінить потужність, і буде просто пилососити.

Робот пилосос пилососить килим

Якщо в процесі роботу знадобиться підзарядитись, скинути сміття, добрати води в бак, або випрати насадки, то він зробить це самостійно на станції. А по закінченню прибирання, очиститься, висушить насадки, і буде чекати на базі наступного пуску.

Робот пилосос  і хатні улюбленці

Якщо ж вам доведеться знайти сюрприз від домашнього улюбленця, то він буде в цілісності, і там де його лишили, а не розмазаним по підлозі і щітці робота. Адже сучасний робот-пилосос оснащений камерою і штучним інтелектом, завдяки якому він виявляє дрібні обʼєкти на підлозі, віртуозно обходить їх, і наносить на мапу у вас в смартфоні. Це стосується всіх дрібниць, шкарпеток, дротів та іншого.

Робот пилосос прибирає доки ви відпочиваєте

А отже ви прийдете додому, знімете взуття, і з задоволенням пройдетесь по чистій підлозі, без натяку на пісок під ногами, і спокійно відпочинете на улюбленому килимі без жодної шерсті чи крихт.

Роботи пилососи

 

Роботизуйте миття вікон

Якщо ви власник сучасного робота-вікномийника, то коли прийде весна, ви дістанете його, налʼєте в бак трохи миючої рідини, і почепите на вікно. Все що залишиться після цього, це налити чогось і собі, та розслабитись, бо за роботом не потрібно слідкувати під час роботи.

Робот миє вікна

Коли робот закінчить з вікном, то ви отримаєте сповіщення. Відклавши напої, ви почепите його на інше вікно, за необхідності витративши 10 секунд на те, щоб змінити насадку, і знову сконцентруєтесь на більш приємних справах. І так з обох сторін, доки робота не закінчаться. Брудні насадки ви просто закинете в пральну машинку, після чого можна буде з гордістю заявити, що ви щойно цілу годину мили вікна. Якщо такою ви і бачите свою наступну мийку, то це для вас:

Робот вікномийник

 

Роботизуйте миття басейну

Всім власникам басейну відомо яка це морока - слідкувати за його чистотою. Але це головна умова, через яку басейн виконує свою функцію - дарує насолоду від купання, та споглядання. Тому в наш час і винайшли таку чудову річ як робот для миття басейну, який потрібно просто покласти біля краю, та обрати режим роботи у додатку.

Робот пилосос для басейну

Цей чудо пристрій працює як робот-пилосос, тільки для басейну. Він самостійно переміщується по дну, стінкам і ватерлінії, вичищаючи поверхню за допомогою щіток і всмоктування. А по закінченню роботи спливе, і буде очікувати виймання. Так, після цього доведеться очистити його корзину, але це все ж незрівнянно менше роботи, ніж виконати все самостійно, або наймати людину. Все як в прикладі з посудомийкою, тож обирайте:

 

Роботизація інших справ

Спускаючись нижче по рівню розвитку можна згадати роботи-газонокосарки, схоже що на величезних газонах вони на прочуд ефективні. Але все ж потрібно відмітитищо ця частина ринку завжди користується найменшим попитом, тож інновації втілюються вкрай рідко. Можливо розробники просто вперлись у межу можливостей пристрою даної конфігурації, можливо чекають на доступний штучний інтелект.

Роботи газонокосарки

Тим не менш, слід памʼятати, що теслабота можна чекати ще довго, а роботизувати прибирання будинку ви можете вже завтра, отримавши посилку від robotics.ua