Етапи розвитку зарядних баз із системами самообслуговування робот пилососа

Отже, що ми маємо на 2023 рік? На ринок роботів-пилососів вийшла вже третя модель автоматичного пилососа зі станцією, яку можна підключити до водопроводу та каналізації. Ці роботи, як і їхні попередники, стирають і сушать свої ганчірки на базі, проте тепер їх власнику не потрібно самостійно міняти в цій базі воду. Давайте відстежимо прогрес у самообслуговуванні роботів-пилососів, і разом з Robotics заглянемо в майбутнє цієї технології.

Найпопулярніші моделі роботів з базами самоочищення

Все почалося з автоматичного очищення сміттєвого бака

На першому етапі роботи-пилососи, включаючи ті, що з вологим прибиранням, могли лише автоматично заряджатися на базі. Власнику такого робота необхідно самостійно вичищати зібране сміття з пилозбірника та чистити фільтр після кожного прибирання. А якщо потрібно помити підлогу, то додатково заливати воду в бак, і промивати ганчірку, кожні 10-15 хвилин роботи протягом усього прибирання.

Очищення пилозбірника робота-пилососа на станції

Історія перших баз самообслуговування почалася з самоочищення пилозбірника. Тут станція не просто заряджає робот, а й висмоктує з нього зібране сміття. Таким чином власник позбавляється необхідності витрушувати контейнер після кожного прибирання і чистити фільтр, достатньо замінити мішок в самій станції, приблизно 1 раз на місяць. Однак ця база не вирішує проблему автоматизації при вологому прибиранні.

Автоматичне прання ганчірок та заправка робота водою

Незабаром з'явилися станції, здатні промивати миючі насадки робота протягом усього прибирання. Це стало можливим разом з виходом моделей, оснащених новим типом модуля вологого прибирання. Використання двох серветок, що обертаються, замість однієї суцільної, дозволило реалізувати дану функцію. А ще трохи пізніше з'явилися станції, здатні мити та інші типи миючих насадок. Працює це за принципом циклічного повернення робота на станцію для промивання ганчірки, за заданим інтервалом часу (наприклад 8, 12 або 15 хвилин).

Прання ганчірок та заправка баку робота-пилососа на станції

Важливим доповненням стала функція автоматичного заправлення резервуара у роботі чистою водою. База наповнює бак робота щоразу, коли це буде потрібно. Це підвищує ефективність миття в цілому, і позбавляє власника обслуговування миючого бака. На цьому етапі взагалі відпадає необхідність обслуговування роботпилососа після кожного збирання. Однак обслуговувати базу все ж таки необхідно, хоч і набагато рідше. Міняти мішок приблизно раз на 30-40 днів, а зливати з бази брудну воду і заливати чисту ще частіше.

Корисні відео на тему. Види баз самообслуговування у роботів Ecovacs.

Сушіння ганчірок та дезінфекція

Наступне покоління може вже не просто прати ганчірки, а й висушувати їх після очищення, уникаючи утворення цвілі та неприємних запахів. Сушіння відбувається за принципом роботи звичайного фена для волосся. Так званий "фен" буває з потоком холодного або гарячого повітря. Власнику такого пристрою необхідно лише зрідка міняти мішок, зливати брудну воду зі станції і заливати чисту.

Сушіння ганчірок та дезінфекція робота-пилососа на станції

На наступному етапі деякі бази забезпечили іонізатором, здатним дезінфікувати воду, яка використовується для збирання. У деяких станціях також передбачено резервуар для миючої рідини, щоб станція могла додавати її у воду. Всі ці дрібниці потроху додають загалом до ефективності всього миття.

Полезные видео по теме. База самообслуживания у робота Xiaomi Dreame Bot L10s Ultra.

Підключення до водопроводу

І нарешті, на початку 2023 року, з'являються перші станції із підключенням до водопроводу та каналізації. І що ж ми маємо у результаті? Все що залишається власнику - міняти смітник приблизно раз на 30 прибирань. І це все! Робот сам заправиться чистою водою, помиє і попилососить, випрає і висушить собі ганчірки, скине сміття, і чекатиме на наступне прибирання. Воду станція набере безпосередньо із водопроводу, а брудну зіллє у водосток.

Підключення до водопроводу робота-пилососа на станції

Отже, для абсолютно автономної роботи взагалі без участі людини, навіть зрідка, залишилася одна єдина перешкода - сміття. Мішок усередині станції, в якому накопичується сміття, все одно доводиться міняти вручну, хоч і раз на 30 прибирань.

Останній рубіж

Яким чином можна повністю виключити втручання людини у процес прибирання? Зробити так, щоб єдиною турботою власника стало лише періодичне техобслуговування пристрою, наприклад, раз на 3 місяці. У редакції Robotics є кілька припущень щодо цього.

У ручних акумуляторних пилососах з технологією Wet&Dry взагалі немає пилозбірника. Його роль виконує бак для брудної води, яку потрібно зливати після збирання.

Підключення станції робота-пилососа до водопроводу робота-пилососа на станції

Так може скластися довгоочікуваний пазл. Якщо застосувати цю технологію до робіт і спорожняти пилозбірник не в мішок, а в резервуар з брудною водою (яку можна спускати безпосередньо в каналізацію), залишається лише один технічний нюанс. Робот цілком здатний засмоктувати будь-яку дрібницю типу скріпок, фантиків чи недопалків, але невже це велика проблема?

На першому етапі цю проблему може вирішити гратчастий фільтр, що затримує тільки таке от сміття, зливаючи все що дрібніше разом з брудною водою. Відсоток великого сміття невеликий щодо загальної маси (пилу, крихт, вовни), і він може вільно накопичуватися в окремому відсіку, який необхідно очищати раз на кілька місяців, або рідше. Це залежатиме від обсягу, і додаткових функцій типу трамбування, які теж цілком реальні.

Але ідеальним рішенням може стати подрібнювач з алмазним напиленням усередині станції, через який проходитиме все зібране сміття. Після подрібнення його вже точно можна буде злити у каналізацію разом із брудною водою. Чи потенційним полімерам не місце у стічних водах? Можете поділитися своїми думками у коментарях.

Дивіться завжди актуальний каталог, де відібрано найкращі моделі робота для прибирання