Як вибрати робот пилосос для вікон у 2023 році?

У цій статті ми розглянемо якийсь найкращий робот для миття вікон і на що звернути увагу при покупці робота для миття вікон. Для огляду ми вибрали роботи для вікон від провідного виробника роботів скломийників компанії Hobot. На початок 2023 року різноманітність вибору таких роботів досить велика і є певні моменти, які суттєво впливають на якість миття. Ця стаття присвячена найчастішим питанням:

  • Що таке робот для миття вікон?
  • Як працює робот мийник для вікон?
  • Чи можна роботом для вікон мити підлогу?
  • Який засіб використовувати для робота мийника вікон?

Почнемо з того, що роботи для миття вікон бувають двох різних типів. Перші мають квадратний тип корпусу з гусеничним приводом, а другі корпус овальної форми з ротаційним приводом двох круглих коліс і таким же способом миття. Який робот для вікон миє краще? Тут все залежить від розміру вікна, форми і навіть виробника, який виготовив це вікно.

Гаряча лінія для консультацій ROBOTYPE +38(097)707-47-44

Робот пилосос для миття вікон квадратний

Почнемо наш огляд із найпростішої моделі, яку Ви можете зустріти на просторах інтернету. У виробника Hobot теж є така модель з квадратною формою корпусу – Hobot 268. Працюючи на стандартному квадратному вікні такий робот краще промиває куточки та вздовж рами вікна. Край поверхні більшість таких роботів визначають за допомогою оптичних датчиків. На деякі моделі встановлюють механічні датчики у вигляді кульок по кутах робота. Миючі насадки тут односторонні і бувають або у Hobot двох типів - одні для миття і другі для полірування, або просто одні - універсальні. На роботі є кнопка включення та звичайний пластиковий конектор дроту живлення. Робот комплектується пультом управління і всі команди робот отримує лише з нього. Наносити миючу рідину необхідно вручну безпосередньо перед встановленням робота на вікно. Тут важливо не переборщити з рідиною, інакше робот не зможе піднятися і буксуватиме по мокрому вікну. Така особливість спостерігається у всіх роботів на гусеничному приводі.

Потужність моторів, ємність вбудованих акумуляторів, довжина страхового троса у різних виробників такого робота різна. Відповідно, вибираючи вікномийника дивіться на ці параметри.

Hobot 268

Другий тип робота для миття вікон із круглими насадками

Тут теж є моделі простіші і дорожчі і почнемо ми з простою моделі на прикладі Hobot 188. Робот повністю залежить від управління з пульта і має найпримітивніший алгоритм переміщення. Сам принцип миття таких роботів ефективніше, ніж у квадратних, тому що вони труть вікно своїми круглими насадками. Але є й мінус у тому, що він взагалі не дістає у кути і може залишати перепустки по периметру вікна. Друге компенсується повторними пусками, ну а з кутами доведеться змірятись. Пересуваючись, робот крутить своїми колами, які виконують дві функції: переміщують робота і одночасно миють поверхню. Такі роботи майже не бояться переливу рідини та можуть працювати у вологу погоду. В іншому вони чимось схожі з квадратними і мають вбудований акумулятор та страховий трос для безпечної роботи.

На відміну від квадратних роботів ці працюють практично на будь-якій плитці з шириною та глибиною шва до 10 мм. Квадратні роботи можуть сприймати таку щілину як обрив, тому що датчики визначення краю поверхні у них оптичні. Для овальних роботів не важлива форма вікна. Їх можна використовувати як робот для миття круглих або арочних вікон.

Ну і зазвичай у всіх роботів з круглими насадками гарна комплектація і їх можна використовувати з двох сторін. Після закінчення миття брудні ганчірочки можна прати в пральній машині. Перед повторним використанням добре просушити. Невеликим мінусом є верхня частина корпусу, що добре виступає, де і розташований двигун. На вікнах із ґратами такий робот часто працювати не зможе. Тому вигадали тонші моделі, про які розповімо нижче.

Hobot 188

Робот для вікон із керуванням зі смартфона

Далі йдуть аналогічні моделі, у яких є крім пульта управління, функція управління зі смартфона. Розглянемо на прикладі робота Hobot 288 та Hobot 198. Відбувається це за допомогою спеціальної мобільної програми та підключення робота до смартфону через Bluetooth. Головна корисна функція від цієї програми в тому, що вона надсилатиме повідомлення на Ваш смартфон про закінчення миття або аварійної ситуації.

Тут може додатися й окремий режим подвійного проходу. Ми називаємо цей режим – режимом полірування. Коли після першого чернового проходу треба прибрати маленькі огріхи і наполірувати поверхню.

Hobot 288 i Hobot 198

Робот для вікон з розпилювачем миючої рідини

Далі розглянемо більш просунутий варіант з прикладу Hobot 298 і Hobot 388, сучасного робота для миття вікон. У робота є автоматичний розпилювач миючої рідини. Цей розпилювач дуже добре додає ефективності миття, особливо на великих вікнах. Протягом всього миття він підтримує ганчірку у вологому стані, не даючи їй висохнути. Відповідно бруд і пил знімається краще, особливо під кінець миття.

Миючу рідину можна використовувати в принципі будь-яку. Тут доведеться поекспериментувати і зупинитися на тій, від якої залишається менше розлучень. Ми рекомендуємо використовувати рідини на спиртовій основі. Найчастіше наші клієнти використовують просто воду чи роблять саморобні суміші. Ось парочка порад:

  • Віконні стекла будуть виблискувати, якщо у воду додати трохи крохмалю
  • Щоб скла не запітніли, а взимку не замерзали, додайте у воду трохи гліцерину

Пам'ятайте, що такі заміси не варто наливати в автоматичні розпилювачі, які потрібно наносити з ручного розпилювача безпосередньо на миючі насадки.

Ще одна зручна фітча у вигляді кнопки запуску мийки або навпаки зупинки з'явилася на корпусі. Дуже зручно робити все однією рукою, коли Ви встановили мийника на вікно та одразу натиснули пуск.

Hobot 298 i Hobot 388

Робот для вікна відразу з двома розпилювачами миючої рідини

Далі в нашому огляді розповідь піде про найпросунутіші моделі роботів для скла. Розглянемо на прикладі робота для вікна та плитки Hobot 2S та Hobot R3. Перша перевага Хобот 2С – це робот, який добре промиває кути вікна. Для цього у нього датчики визначення краю перенесені трохи глибше і вони не заважають діставати мікрофібр в самий кут. Крім цього в алгоритм пересування заклали промивання кутів, це коли віконний робот кілька разів атакує кут, намагаючись добре його почистити.

Друга перевага - це відразу подвійний розпилювач миючого розчину. Незалежно в який бік переміщається робот, він завжди має можливість наносити рідину. Змочування ганчірки відбувається інтенсивніше і миття загалом проходить ефективніше. Є маленький грішок у роботів з розпилювачами і полягає він у тому, що вітер може здувати частину або взагалі весь струмінь з розпилювача. Доводиться вибирати завітряні дні для миття, а з таким роботом вітер менш страшний.

Два розпилювачі поставили і на робот іменований Хобот Р3. Це перший кандидат на кращий робот для миття вікон 2023 року. Тільки з миттям кутів у нього так упорається і не вийшло. Але подвійний розпилювач сильно підвищує якість миття.

Далі йдуть не менш важливі доопрацювання. Роботи мають можливість оновити програмне забезпечення робота прямо по повітрю. Завод виробник дав можливість робити це безпосередньо з програми. Роботи мають голосові підказки, як його правильно використовувати і для новачка буде простіше юзати прилад. Роботи мають металевий та більш надійний конектор підключення дроту. Мийники вікон роботи мають окрему кнопку пуску на корпусі, але про це ми вже писали вище.

Hobot 2s i Hobot R3

Роботи для вікон із тонким корпусом

Сучасні моделі роботів для вікон випускають із тонким корпусом з товщиною до 9 см., як на прикладі з Hobot 368. Ці роботи працюють практично на всіх вікнах із ґратами. Та й використовувати такий прилад набагато зручніше та приємніше. Знову ж таки металевий конектор і управління на корпусі додають до зручності.

Hobot 368

Далі про застосування робота для вікон, наприклад для миття підлоги або стелі або наприклад сонячних панелей. Ці роботи не призначені для роботи на горизонтальній поверхні. Точніше намагатимуться працювати вони будуть, але осудного результату Ви не отримаєте. Те саме стосується миття дзеркал або подібних деталей інтер'єру. В інтер'єрі дзеркало повинно бути ідеально вимито, а зробити це можна тільки руками. Жодний робот не миє ідеально і в будь-якому разі хоч і мінімально, але залишаються сліди присутності робота. Тому перш, ніж ви задумаєтесь купити робота для миття вікон, Ви повинні розуміти, що крім вікон і плитки або кахлю цей прилад мити нічого не буде.

Сподіваємося, що наша стаття допоможе багатьом визначитися з вибором. Насамкінець порада: для роботи вище другого поверху не купуйте супер дешеві китайські або роботи підробки на дорогі моделі. Пам'ятайте, що його дешевизна говорить про неякісний прилад, і ці роботи можуть обриватися та падати. А обрив такого приладу може спричинити розбите вікно у нижнього сусіда. Всім вдалих покупок!

Більше роликів, оглядів та тестів роботів пилососів дивіться на нашому каналі YouTube . Далі буде...