Зустрічайте нове покоління Roborock: Q Revo MaxV, Q Revo Pro, S8 MaxV UltraS8 Max Ultra, та їхні версії з підключенням до водопроводу.

Компанія Roborock останні роки генерує тренди розвитку технологій для цілої галузі. Кожна нова презентація пристроїв обов'язково включає низку інноваційних рішень, яких більше не має ніхто у світі, і покоління 2024 року не стало винятком.

Покоління роботів пилососів Roborock 2024 року

Нові функції включають просунутий багатозадачний штучний інтелект, здатність розпізнавати голосові команди навіть без інтернету, засувати бічну щітку в кути кімнат і мити підлогу впритул уздовж стін. Бази роботів оснастили розумним датчиком для оцінки якості прання, вивівши очищення та економію ресурсів на новий рівень. Нарешті з'явилися версії з прямим підключенням до водопроводу та каналізації. Дещо дісталося всім моделям, але більшість функцій отримали флагмани своїх лінійок - Roborock S8 MaxV Ultra (який став топовою моделлю S-серії) і Roborock Q Revo MaxV (відтепер найкращий пристрій Q-серії). Нагадаємо, що ці лінійки в першу чергу відрізняються способом вологого прибирання. Роботи S-серії миють підлогу за допомогою вібруючої платформи, а лінійка Q Revo використовує для цього турбо-диски, що обертаються, проте є ще багато відмінностей, про які ми поговоримо далі:

Чим нові роботи-пилососи Roborock відрізняються від інших і між собою?

Просунутий штучний інтелект для прибирання

Обидві моделі з приставкою MaxV - S8 MaxV Ultra та Q Revo MaxV управляються фірмовим штучним інтелектом компанії під назвою Reactive AI. Він дарує безліч цікавих функцій, але в цій статті ми сконцентруємося виключно на нових здібностях. Нейронна мережа створена і навчена спеціально для управління прибиранням, тому здатна розпізнавати особливо забруднені ділянки підлоги, визначати чим вона забруднена, і діяти виходячи з цього.

Виявивши присохлі плями, S8 MaxV Ultra та Q Revo MaxV сильніше зволожить ганчірку і збільшить інтенсивність вібрації або тертя

Виявивши присохлі плями, пристрій сильніше зволожить ганчірку і збільшить інтенсивність вібрації або тертя (залежно від того про який робот йдеться), а там де розсипано багато сухого сміття - включить максимальну потужність всмоктування. На таких місцях робот може сповільнитися і пройтися по них повторно, поки не переконається, що все чисто, і можна рухатися далі.

S8 MaxV Ultra та Q Revo MaxV спочатку попрямує пропилососити килими, а потім зволожить диски, опустить їх на підлогу, і почне гібридне прибирання твердих поверхонь.

Просунуте програмне забезпечення надає і безліч інших переваг у логіці роботи пристрою, кожна з яких робить свій внесок у його ефективність. Наприклад на вивченій карті будинку, робот спочатку попрямує пропилососити килими, а потім зволожить диски, опустить їх на підлогу, і почне гібридне прибирання твердих поверхонь. До того ж ці роботи визначають напрям покриття підлоги, і намагаються рухатися вздовж швів, а не впоперек, ще більше підвищуючи якість очищення.

Пряма трансляція та взаємодія з тваринами

Ще однією перевагою Reactive AI, на якій акцентує увагу виробник, це взаємодія роботів із домашніми тваринами. Виявивши кота чи собаку, ці роботи в жодному разі не в'їдуть у нього, навпаки, пристрій знизить рівень шуму, щоб не налякати тварину, і акуратно об'їде її, зупинивши щітки.

Виявивши кота чи собаку, S8 MaxV Ultra та Q Revo MaxV в жодному разі не в'їдуть у нього, навпаки, пристрій знизить рівень шуму, щоб не налякати тварину, і акуратно об'їде її, зупинивши щітки.

Функцію прямої трансляції з камери робота, завдяки якій можна віддалено оглянути будинок, також отримали обидві моделі з приставкою MaxV. Але тільки Roborock S8 MaxV Ultra оснастили найпередовішим Reactive AI 2.0 Obstacle Recognition, який дозволяє роботу сприймати контекст, завдяки чому він здатний виконувати дуже специфічні завдання. Одне з таких завдань - відшукати у квартирі домашню тварину.

Roborock S8 MaxV Ultra оснастили найпередовішим Reactive AI 2.0 Obstacle Recognition, який може відшукати у квартирі домашню тварину.

Якщо ви перебуваючи не вдома хочете подивитися як там ваш кіт, то їздити по всіх кімнатах керуючи роботом вручну буде довго і нудно. Набагато зручніше доручити це самому пристрою, і зайнятися своїми справами. У такому разі ви отримаєте сповіщення, коли робот вже буде біля тварини, і тоді вже підключетесь до камери. Ще робота можна попросити періодично влаштовувати тварині фотосесію, що не має жодного відношення до прибирання, але саме по собі прикольно, чому ні?

Вбудований голосовий помічник Hello Rocky

Також обидві флагманські моделі з приставкою MaxV оснастили вбудованим голосовим помічником Hello Rocky, який дозволяє керувати роботом голосовими командами навіть без колонки розумного будинку, і підключення до інтернету. Вам досить просто сказати "Привіт Роккі" поряд із пристроєм, і він уже готовий виконувати ваші команди.

Вологе прибирання вздовж стін

Всі нові моделі роборок отримали здатність мити підлогу вздовж плінтуса, і більше не залишають непромиті ділянки вздовж стін. Але роблять вони це по-різному, S8 MaxV Ultra і S8 Max Ultra отримали модуль вологого прибирання VibroRice 3.0, який, як і версія 2.0 являє собою вібруючу насадку, але тепер доповнений невеликим турбо-диском, що обертається, в бічній частині корпусу, за допомогою якого робот відтирає забруднення вздовж плінтуса.

Roborock S8 MaxV Ultra і S8 Max Ultra отримали модуль вологого прибирання, що доповнений невеликим турбо-диском, що обертається, в бічній частині корпусу, за допомогою якого робот відтирає забруднення вздовж плінтуса.

Моделі Q Revo MaxV і Q Revo Pro застосовують ще більш ефективну технологію FlexiArm, оскільки спеціалізуються саме на вологому прибиранні. Їхній правий турбо-диск отримав можливість відстовбурчуватися убік.

Roborock Q Revo MaxV і Q Revo Pro застосовують ще більш ефективну технологію FlexiArm

Перевага такого підходу полягає в тому, що робот висуває свій диск не тільки під час проходу по периметру кімнат, але також під час збирання довкола ніжок меблів, і навіть у кутах. Перелічені раніше моделі S-серії діставати в кути миючим модулем не здатні.

Вимітання сміття з кутів

Цю здатність набули тільки роботи S8 MaxV Ultra та S8 Max Ultra, і реалізована вона за рахунок інноваційної бічної щітки, яка здатна висуватися за тим же принципом FlexiArm, як і турбо диск роботів Q Revo.

S8 MaxV Ultra та S8 Max Ultra прибирають в кутах, бо бічна щітка здатна висуватися за тим же принципом FlexiArm

Контролює цю функцію майстерний ІІ, висуваючи щітку тільки в моменти необхідності, завдяки чому круглі роботи не втрачають своєї маневреності. Це дає їм перевагу навіть перед D-подібними роботами-пилососами, які теж добре виметають у кутах, але змушені здавати назад, і вдаватися до інших маневрів намагаючись розвернутися в кутку або ніжках стільців.

Підйомність всіх елементів прибирального блоку

Всі презентовані роботи здатні підтягувати до днища миючий модуль під час прибирання килимів, а з'їхавши на тверде покриття - знову притискати його до підлоги, і продовжувати подвійне прибирання. Однак, незважаючи на величезну користь цієї функції, вона не нова, тому варто згадати про наявність аналогічної опції для щіток.

Нижній щітковий блок Roborock отримав можливість регулювання висоти

У всіх новинок, крім Roborock Q Revo Pro, нижній щітковий блок теж отримав можливість регулювання висоти (ліфт) і може підніматися під час повернення на базу, або коли вимкнено функцію пилососу. Наскільки це корисна функція – невідомо, але ми просто залишимо це тут.

Потужність всмоктування та якість збору сміття

Найбільшу силу всмоктування звичайно ж отримали моделі S-серії: Roborock S8 MaxV Ultra – 10 000 Па, а Roborock S8 Max Ultra – 8 000 Па. Такої колосальної потужності, у поєднанні з подвійним прибиральним блоком достатньо для збору шерсті, волосся та піску навіть з килимів з довгим ворсом, і досить глибоких щілин. Моделі Q Revo MaxV та Q Revo Pro у свою чергу отримали по 7 000 Па, і це відмінний показник для роботів-пилососів, хоч і трохи менше ніж у моделей із сусідньої лінійки.

Roborock S8 MaxV Ultra – Потужність всмоктування 10 000 Па

Окремо варто згадати про те, що в моделях Q Revo MaxV, і Q Revo Pro встановлена одна ребриста турбо-щітка, а в моделях S8 MaxV Ultra, S8 Max Ultra - більш ефективний щітковий блок під назвою DuoRoller Riser Brush, який являє собою відразу два ребристі валики, які обертаються назустріч один одному, що робить їх значно ефективнішими на килимах.

Інновації у самообслуговуванні

У всіх презентованих роботах імплементовані усталені функції самообслуговування: очищення пилозбірника, заправка баку для води, прання та сушіння насадок для вологого прибирання. Але станції нового покоління роблять це значно якісніше, і з меншою витратою ресурсів. Насамперед це можливо завдяки наявності розумного датчика, який у реальному часі аналізує відпрацьовану воду, і припиняє прання, як тільки насадки очищені, а не заздалегідь заданим таймером.

Розумний датчика в станціях Roborock, який у реальному часі аналізує відпрацьовану воду, і припиняє прання, як тільки насадки очищені, а не заздалегідь заданим таймером.

По-друге, нові бази стирають тканину дуже гарячою водою - 60℃. Такої температури достатньо, щоб забезпечити бездоганну чистоту насадок кожен новий захід на площу, навіть якщо вона була забруднена жиром. Нагадаємо, що станція не закінчить прання, поки тканина не буде чистою, тому робот точно не поїде розвозити бруд по будинку.

Станція S8 MaxV Ultra та S8 Max Ultra має резервуар для миючої рідини

Станція S8 MaxV Ultra та S8 Max Ultra має і пару власних козирів. У ній передбачено резервуар для миючої рідини, так що для прання насадок вона використовують воду з вкрапленням миючого засобу. Завдяки цьому нові роботи будуть ефективними на кухні, навіть при зустрічі з важкими та інтенсивними забрудненнями.

Станція S8 MaxV Ultra та S8 Max Ultra очищає і власну платформу

До того ж база роботів-пилососів S-серії чистить не лише робота. Коли прибирання повністю закінчено, насадки випрані, і робот готовий до сушіння, станція очищає і власну платформу, і тільки потім висушує всю вологу гарячим повітрям. Весь комплекс очікує нового прибирання сухим і чистим, що унеможливлює утворення неприємних запахів.

Моделі Roborock із підключенням до сантехнічних комунікацій

І вишнею на торті нового покоління Роборок стали роботи-пилососи з перезаповненням та водостоком: S8 MaxV Ultra with Refill & Drainage System, та S8 Max Ultra with Refill & Drainage System. З назвою виробник не морочився. Самі ці пилососи, як і їхні станції, нічим не поступаються класичним моделям без приписки "Refill & Drainage", але мають перед ними одну величезну перевагу - вони підключаються безпосередньо до  водопроводу та каналізації, завдяки чому власнику не потрібно набирати чисту воду в базу і зливати з неї відпрацьовану.

Робот-пилосос з перезаповненням та водостоком Roborock S8 MaxV Ultra with Refill & Drainage System

З монтажем станції в таких моделях доведеться трохи заморочитися, але це не складніше, ніж установка пральної або посудомийної машини, так що не стане великою проблемою. Допустима відстань до водостоку не повинна перевищувати 6 метрів. Це не так мало, так що базу не обов'язково встановлюватиме на кухні або у ванній, проте до підбору розташування доведеться підійти з розумом. 

Робот-пилосос Roborock S8 MaxV Ultra with Refill & Drainage System

Окрім іншого, дана версія цих моделей значно компактніша, і не вимагає до себе доступу зверху або по сторонах, що додає варіативності для підбору місця, особливо якщо передбачити нішу в меблях. Так, досягнуто цієї компактності за рахунок виключення баків з бази. Їх тут просто немає, і місце не передбачено, так що самообслуговування вдасться використовувати тільки після монтажу до комунікацій, на відміну від аналогічних станцій компаній-конкурентів, які можна або підключити до водопроводу, або користуватися контейнерами.

Порівняння всіх нових моделей Roborock

Постараємося коротко підбити всю інформацію про роботи-пилососи Roborock S8 MaxV Ultra, S8 Max Ultra, Q Revo MaxV і Q Revo Pro. Їхні переваги та недоліки, а головне - всі їхні відмінності між собою. І зробимо це, відштовхуючись від Ваших потреб. Які цілі ви ставите під час вибору робота-пилососа?

Roborock Q Revo Pro та S8 Max Ultra

Дві молодші моделі - Q Revo Pro та S8 Max Ultra грубо кажучи спеціалізуються на різних видах прибирання. Roborock Q Revo Pro забезпечить кращу якість миття підлоги, тому що його турбо-диски ефективніші ніж вібро-швабра S-серії. Але якщо говорити про чищення килимів, то явно лідирує Roborock S8 Max Ultra, з його подвійними турбо-щітками та підвищеною силою всмоктування. У самообслуговуванні також перемагає Роборок S8 Макс Ультра, чия станція може все що й база конкурента, але дозує миючу рідину у воду, і може очищати власну робочу поверхню.

Roborock Q Revo MaxV і S8 MaxV Ultra

Те саме актуально і для двох старших моделей - Q Revo MaxV і S8 MaxV Ultra, але до того ж вони обидва керуються штучним інтелектом, і мають вбудований голосовий асистент, що розпізнає ваші команди без інтернету. Вони значно якісніше керують прибиранням, акцентують увагу на плямах, розрізняють більше прихованих небезпек, і обома ними можна керувати від першої особи, оглядаючи квартиру через камеру робота. Але все-таки Roborock S8 MaxV Ultra перевершує свого візаві навіть у цьому, оскільки використовує ШІ останнього покоління, здатний виконувати більш специфічні завдання, такі як пошук тварини. Крім цього, Роборок S8 Макс Ультра має найбільшу потужність всмоктування – 10000 Па.

Roborock S8 MaxV Ultra Refill & Drainage, і S8 Max Ultra Refill & Drainage

Якщо ви хочете повну автономність, щоб єдиною вашою турботою залишилася заміна мішка один раз на місяць - то коректніше буде порівняти роботи S8 MaxV Ultra Refill & Drainage, і S8 Max Ultra Refill & Drainage, які відрізняються між собою відсутністю голосового асистента та просунутого ШІ в останнього. В іншому вони аналогічні, але наявність камери і Reactive AI 2.0 замість звичайного фронтального сканера підвищує безпеку, дарує можливість використовувати його як теленяню, і взагалі перетворює пристрій на дуже круту іграшку. А голосове керування "Hello Rocky" робить процес керування роботом значно приємнішим.

Рекомендація

Скористайтеся нашим сайтом. Ви більше ніде не знайдете більш зручних фільтрів, що включають усі необхідні функції, і дозволяють порівняти всі доступні в Україні моделі роботів-пилососів.