Вибрати робот із функцією вологого прибирання. Як це працює

У світі автоматизованого збирання великим попитом користуються гібридні роботи пилососи, які призначені для виконання як сухого, так і вологого збирання. Виробники пропонують різні варіанти систем вологого прибирання або миття, які встановлюють на свої роботи пилососи. Давайте в цій статті докладно розберемося, чим відрізняються ці системи і який робот пилосос підійде саме під Ваші потреби.

Зміст:

Вступ:

Прибирання будинку є важливою складовою нашого повсякденного життя. Як би ми часто не пилососили, вологе протирання підлог ефективніше у боротьбі з брудом та шкідливими бактеріями. Про те, як правильно вибрати робот пилосос для сухого прибирання, ми детально розповіли в цій статті. Зараз йтиметься про роботи для вологого прибирання. Миття підлог це не зовсім приємне заняття, тому деякі виробники роботизованої домашньої техніки постаралися і створили спеціальні роботи-пилососи для вологого прибирання та роботи-полотери.

 

Принцип роботи робота пилососу для вологого прибирання:

Почнемо з того, що роботи для вологого прибирання поділяються на три типи.

Перший і він же найпоширеніший - це робот, що виконує легке вологе протирання. Як це виглядає? У комплекті з роботом пилососом поставляється бак під воду та ганчірочка з мікрофібри. Ви наповнюєте бак водою, ставите мікрофібру (бажано попередньо зволожену) та встановлюєте цю конструкцію на робота. Робот у свою чергу розпізнає, що на нього встановлена "швабра" і перемикається в режим вологого прибирання. У цьому режимі робот намагається всіляко уникнути заїзду на килимові покриття, щоб не розмазати бруд. Далі робот починає працювати, а Ваше завдання кожні 10-15 хвилин поставити його на паузу, зняти і промити ганчірочку, при необхідності долити води в бак і запустити збирання далі. Існують моделі, які можуть автоматично наповнювати свій бак водою, промивати свої ганчірочки або піднімати свій блок вологого прибирання "швабру" при заїзді на килим, але про ці системи ми розповімо нижче.

Вибрати робот із функцією вологого прибирання

Другий тип - це робот, що виконує щось схоже на справжню мийку підлоги. Як і в першому випадку Ви отримуєте в комплекті бак для води та мікрофібру. Тільки тут вже на бак встановлена система вібрації, яка робить "швабру" рухомою, тим самим підвищуючи ефективність відтирання плям, та й загалом збирання. Нерідко на такі роботи додається окремий режим роботи, в якому робот пересувається ялинкою або траєкторією англійської літери "S" і імітує наш рух, коли ми підлогу шваброю.

Вибрати робот із функцією вологого прибирання

Ну і нарешті третій тип – це повноцінні миючі роботи пилососи. Вони вже мають по два миючі блоки і обидва ці блоки рухливі. Вони вже мають до 8 режимів миття підлоги, розроблені під різні покриття поверхні. Нерідко в цих роботах можна використовувати миючі рідини для максимальної якості миття підлоги. Але найчастіше такі роботи не підходять для роботи на килимах.

Вибрати робот із функцією вологого прибирання

Які бувають баки для води

Баки для води і ганчірочки бувають різних обсягів і розмірів. Об'єми баків варіюються від 150 до 500 мл, і відповідно чим більше баку робота, тим більшу площу він здатний обробити. Баки бувають окремі та інтегровані в корпус робота, бувають роздільні або суміщені з баком для сміття, але це ні на що не впливає і є просто зручністю використання. Баки бувають із системою електронного регулювання подачі води або зі звичайною системою, коли вода біжить самопливом. Другий варіант вже рідко де зустрічається, зважаючи на свою недоробку і часті проблеми. На деякі роботи та баки встановлюють системи вібрації для підвищення якості миття, про які ми писали вище.

Вибрати робот із функцією вологого прибирання

 

Які бувають миючі насадки

Безпосередній контакт із підлогою мають миючі насадки, які здебільшого виготовлені з мікрофібри та мають різну форму та розміри. Роботи, які призначені просто для вологого протирання, в основному комплектуються ганчірочками з тонких матеріалів та невеликого розміру. Вони не призначені для серйозного миття та використання з миючими засобами.

Вибрати робот із функцією вологого прибирання

А от у миючих роботів миючі насадки часто мають круглу форму і робот крутить ними під час роботи, щоб якісно відтирати бруд. Вони виготовлені з якісної та щільної мікрофібри та підходять для використання з миючими засобами.

 

Принцип подачі води на мікрофібру

Є чотири варіанти яким чином вода потраплятиме на мікрофібру, щоб та була постійно вологою та якісно мила підлогу.

Спосіб перший - трохи застарілий, але все ж таки застосовується для деяких роботів. Вода надходить із бачка самопливом знизу на мікрофібру, через ватяні клапани. Мінус такого способу в тому, що форсунки регулярно забиваються і їх потрібно міняти, і Ви не можете контролювати подачу води, вона тече постійно з однією силою.

Вибрати робот із функцією вологого прибирання

Спосіб другий - за допомогою електронної помпи, хоча подача здійснюється як і в першому випадку знизу мікрофібру. Це найпоширеніший спосіб. Тут вже можна регулювати подачу води, аж до повного її відключення. Помпа знаходиться або прямо в баку, або вже безпосередньо в роботі. Мінус такого способу в тому, що якщо помпа вийде з ладу, Вам необхідно замінити весь бак або виконати дорогий ремонт по заміні помпи в роботі.

Вибрати робот із функцією вологого прибирання

Спосіб третій - за допомогою форсунок, що розпилюють рідину безпосередньо на поверхню підлоги. У такому разі вже допускається використання миючих засобів або дезінфекторів, які можна залити у бак робота. Такий спосіб подачі води найефективніший, з великою кількістю регулювань, та й він вважається менш проблемним.

Вибрати робот із функцією вологого прибирання

Спосіб четвертий – за допомогою бази самообслуговування. Робот часто не має вбудованого бака і бігає промивати свої ганчірочки на базу. Для цього Ви задаєте інтервал його промивок, наприклад кожні 10 хвилин і він протягом усього прибирання бігатиме на промивання. Сама база часто крім системи промивки ганчірок має систему самоочищення сміття і вся ця конструкція має значні розміри. Такий спосіб робить прибирання повністю автономним.

Вибрати робот із функцією вологого прибирання

На що звернути особливу увагу купуючи робота з функцією миття

Головним критерієм вибору є площа поверхні, що прибирається, матеріали підлогового покриття і наявність режимів миття. Більшість роботів-пилососів для вологого прибирання здатні обробити лише до 30 кв.м., без промивання ганчірочки та не мають окремого режиму миття. Далі необхідно виконати промивання ганчірочки, інакше Ви отримаєте купу розлучень і прибирання не буде ефективним. Є роботи здатні обробити до 80 квадратів і мають режими миття, а є і понад 100 кв.м.. Загалом все залежить від Вашого бюджету, адже чим більше площа, що обробляється, тим як правило цінник робота буде вищим. Не слід забувати і про тип поверхні. Якщо у Вас на підлозі присутня чорна глянсова плитка, то щоб її якісно помити необхідно додавати миючий засіб у робота, інакше Ви постійно боротиметеся з розлученнями. Відповідно для такого випадку ефективнішим буде робот, в який можна додавати миючі засоби. Зверніть увагу на комплектацію робота. Наявність миючого засобу, мірного стаканчика, продувної груші та іншого стануть у нагоді під час експлуатації пилососа. Наша порада обиратиме лише сертифіковану техніку. Це забезпечить Вам гарантію та сервісне обслуговування, а також позбавить вас від клопоту у замовленні запасних та витратних частин.

 

Висновок:

Робот-пилосос для вологого прибирання - відмінний помічник для господинь, які люблять чистоту та порядок на кухні та у ванній кімнаті. Можна сказати точно, що річ просто незамінна. Звичайно ж руками ви зробите набагато більше та якісніше, ніж Ваш домашній автоматизований помічник. Але повірте, купивши один раз такий апарат, ви надовго забудете про швабру, і це факт!

Залишились питання? Звертайтесь за консультацією

Гаряча лінія для консультацій ROBOTICS +38 (097) 707-47-44