Як робот пилосос робить вологе прибирання? Розглянемо які бувають миючі модулі

Принцип роботи миючого блоку в роботах пилососах відрізняється і в багатьох моделях кардинально. Відповідно і ефективність вологого прибирання у різних моделей буде різною. Але розібратися, що до чого не складно. Ознайомившись із цим матеріалом ви зможете підібрати собі робота з тим типом миття, яке необхідно саме вам. Існує два основних типи миючих блоків, і один виняток, про який ми також напишемо. Будь-який з них або "вміє" або "не вміє" виконувати ряд наведених нижче функцій, які підвищують якість миття підлоги, або знижують витрати часу на обслуговування робота.

Щоб легко зробити правильний вибір ви завжди можете відсіяти роботи пилососи з потрібними функціями за допомогою фільтрів.

Як робот пилосос робить вологе прибирання? Розглянемо які бувають миючі модулі

1. Швабра з насадкою

Такий модуль є пластиною, на якій фіксується миюча насадка (ганчірка) з мікрофібри. Колись для вологого прибирання було необхідно мочити ганчірочку в ручну, і приклеювати до швабри, періодично зупиняючи прибирання, щоб повторити цю дію, але прогрес пішов далеко вперед, і вам не доведеться цього робити, щоб насолоджуватися чистою підлогою щодня.

Подача води на ганчірку зараз притаманна всім моделям з цим типом миття. Робот самостійно змочує миючу насадку для здійснення вологого прибирання.

Подача води на ганчірку Регулювання рівня вологості

Регулювання рівня вологості можливе тільки у моделей, з помпою для подачі води. Користувач має можливість регулювати вологість миючої насадки зі смартфона в додатку.

Притискання швабри до підлоги вже можна вважати флагманською функцією. Під час вологого прибирання робот здійснює тиск на миючу насадку, щільно притискаючи її до підлоги. Тиск на ганчірку підвищує якість миття.

Притискання швабри до підлоги Вібрація швабри

Вібрація швабри зустрічається ще рідше. Миюча насадка вібрує під час вологого прибирання, таким чином відтираючи забруднення. Серед роботів з цим типом миття носії вібро-швабри видають максимальну якість миття.

Підйом швабри на килимах - це дуже корисна функція, що позбавляє вас необхідності самостійно знімати і одягати роботу швабру під час прибирання. При виявленні килимових покриттів робот відриває миючу насадку від підлоги, припиняє мийку, і просто пилососить доти, доки знову не опиниться на твердій поверхні. Якщо робот не вміє піднімати швабру, то він не зможе пилососити килими, поки на ньому одягнений модуль для вологого прибирання.

Підйом швабри на килимах роботи можуть самостійно прати і навіть сушити свою ганчірку на базі

Найсучасніші роботи можуть самостійно прати і навіть сушити свою ганчірку на базі. В окремій статті ми описали все щодо функцій самообслуговування роботів-пилососів.

2. Ротаційні диски

Такий модуль являє собою два диски, що обертаються, на які фіксуються миючі насадки (ганчірки) з мікрофібри.

Обертання серветок притаманне всім роботам такого типу. Такий метод дозволяє краще очищати забруднення, ніж роботам першого типу, включаючи навіть вібруючі.

Обертання серветок Подача води з регулюванням вологості

Подача води з регулюванням вологості є не у всіх, деяким роботам доводиться їздити на базу, щоб намочити серветки. У власників цього типу є можливість регулювати вологість миючих насадок в додатку.

Притискання до підлоги - під час вологого прибирання робот здійснює тиск на миючі насадки, щільно притискаючи їх до підлоги. Так само, як і роботи першого типу, але паралельно обертаючи їх. Чи варто говорити, що здатність ось так "наполірувати" підлогу, робить таких роботів справжніми чемпіонами вологого прибирання.

Притискання до підлоги Підйом швабри на килимах

Підйом швабри на килимах - при виявленні килимових покриттів робот відриває миючі насадки від підлоги, припиняючи миття доти, доки знову не опиниться на твердій поверхні.

Автоматичне зняття або встановлення миючих насадок допоможуть роботу пилососити навіть килими з довгим ворсом, просто залишаючи диски на базі, у разі потреби.

Автоматичне зняття або встановлення миючих насадок

Більшість роботів з цим типом миття можуть самостійно прати та сушити ганчірки на базі, але з недавніх пір з'явилися роботи, яким навіть не потрібно міняти воду в базі, вони підключаються на пряму до водопроводу та каналізації.

3. Швабра з пульверизатором

Модуль цього типу на 2023 рік використовує лише одна компанія HOBOT. Роботи цього бренду заточені саме під миття підлоги, і чудово справляються з цим завданням.

Подвійна вібро-швабра з пульвірезаторами призначена для приміщень, де немає килимових покриттів. Такому роботу не потрібна нижня щітка і він просто всмоктує сміття передньою частиною. Потім у справу вступає передня віброційна платформа, яка розпушує забруднення, готуючи до миття. Далі йде змочування підлоги за допомогою форсунок і миття задньої вже мокрою вібруючою насадкою. У такі роботи вже можна заливати миючі рідини, ну звичайно рекомендовані виробником.

Подвійна вібро-швабра Віброшвабра з автопідйомом

Віброшвабра з автопідйомом і пульвірезатором призначена і для якісного миття, і для килимів, тому що він може піднімати свою вібро-швабру на килимах, до того ж тут є турбо-щітка.

Отже, ви дізналися про всі види вологого прибирання в роботах пилососах, і тепер за допомогою фільтрів зможете вибрати свій, що підходить саме під Ваші умови.