Більше, ніж робот-іграшка

Ринок соціальних роботів росте, охоплюючи не лише пристрої в допомогу людям, але і домашньою твариною. Саме до таких роботів відноситься CleverPet - розумний гаджет, який може розважати вашого собаку, поки ви знаходитеся на роботі. CleverPet виграв Robot Launch 2015, а також зайняв перше місце на виставці CES 2016. У 2017 році пристрою будуть нарешті доставлені своїм замовникам.

CleverPet є ігровою консоллю для собак

Те, що відрізняє його від подібних роботів, як, приміром, iPet Companion, це його штучний інтелект. Він здатний навчати тварин грати в ігри, розважаючи їх упродовж усього дня. Робот складається з трьох тачпадов, які освітлюють різними кольорами різні завдання для собаки. Також він оснащений динаміком, за допомогою якого собака чутиме голос свого хазяїна, а за допомогою мікрофону хазяїн зможе почути її гавкіт. CleverPet Hub - це спеціальний відсік, в який треба поміщати їжу для вихованця, і програмне забезпечення підказуватиме роботові, коли треба видавати собаці потрібну частину їжі. За допомогою мобільного застосування можна спостерігати за режимом вихованця і його прогресом в навчанні.

Методи, які використовують розробники, застосовувалися впродовж багатьох десятиліть тренерами, щоб навчити спритності і хитрості собак. Вони використовувалися також в університетських програмах з множиною інших тварин: мавп, птахів, кішок, мишей, мух. При правильному підборі учбового плану більшість собак можна навчити торкатися тачпада в послідовності, хоча, звичайно, це усе індивідуально. Обмежуючим чинником є не пізнавальна здатність собак, а їх мотивація до навчання. Перші кроки є найбільш складним завданням, і все залежить від того, наскільки цікавим і мотивованим є собака.

Оскільки більшість людей не мають можливості проводити багато часу зі своїм улюбленцем, за допомогою CleverPet вони зможуть підтримувати контакт з ним упродовж усього дня. Окрім спілкування, хазяїн зможе краще зрозуміти свою тварину, його переваги і успіхи в навчанні.

Штучний інтелект робота в мобільному застосуванні також показуватиме результати діяльності собаки на діаграмі, де можна буде спостерігати в які дні вихованець успішно справлявся із завданнями, а в які немає. Великі об'єми пам'яті дозволяють подивитися на статистику того, що собака робив минулого тижня, або учора, або десять хвилин тому. На основі усієї цієї інформації хазяїн зможе знати активність і стан своєї тварини.

C початку проекту в 2015 році розробники CleverPet зробили багато внутрішньої роботи по поліпшенню гаджета. Влітку минулого року вони поставили перед собою строгу програму відправки перших облаштувань CleverPet кожну п'ятницю замовникам в течію приблизно 12 тижнів, щоб подивитися, як вони зможуть працювати з роботами. Експеримент показав, що технологія досі вимагає розвитку, і інженери готові до наступного етапу. Нині компанія приймає нові замовлення, які будуть доставлені під Різдво. Пристрій доступний для замовлення на офіційному сайті компанії за ціною $299.

Відео CleverPet

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки