На виставці CES 2023 було продемонстровано автоматичну систему для збирання врожаю фруктів та овочів Agrist. З чого вона складається, і як працює?

Agrist в оранжереї

Задум досить простий, Егріст являє собою систему тросів, натягнутих над проходами між рядами рослин, в теплиці або оранжереї. На них і підвішується головний компонент системи - робот для збору врожаю.

Agrist їде по тросу

Робот може переміщатися між рядами рослин за заданим маршрутом як працівник ферми, скануючи плоди по кілька разів на день. Якщо машина виявляє стиглий, то зрізає його і переміщає у відповідну ємність.

Agrist сканує плоди

Більшість овочів та фруктів, таких як солодкий перець або помідори не зріють одномоментно, і для своєчасного збирання рослини необхідно перевіряти досить часто. Саме цю проблему і вирішує Agrist, автоматизуючи весь процес спостереження та збору.

Agrist знайшов стиглий перець

Agrist зрізає стиглий перець

Agrist переміщає здобич до контейнеру

Працівникам ферми залишається лише забирати ящики із зрілими плодами, та залишати у встановленому місці порожні. Компанія вже вийшла на ринок і здає свої системи в оренду за 10% від виручки на плодах з роботизованої ферми.

Agrist висипає зібрані плоди до ящика

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки