Нове покоління миючих роботів-пилососів iRobot - Roomba Combo j9+

Перед самим новим роком компанія Айробот вирішила презентувати свій новий флагман, що став продовженням комбо j-серії. Скоріш за все час виходу в продаж зумовлений розрахунком на те що даний робот може бути чудовим подарунком під новорічну ялинку, але нас цікавить не це, гайда розглянемо що воно таке. Чим Roomba Combo j9+ відрізняється від попередників? В чому його переваги? В кінці пройдемося і по недоліках, але почнемо, як завжди з найцікавішого:

Нова станція самообслуговування

Компанія iRobot зробила новий крок у бік повного самообслуговування робота-пилососа, додавши базі функцію наповнення баку для води. Якщо j7+ міг лише очистити на зарядній станції пилозбірник, то роботи нового покоління здатні також поповнювати запаси води для вологого прибирання.

 

Нова станція самообслуговування Roomba Combo j9+ Auto-Fill Robot Vacuum and Mop

Конструкція бази доволі масивна, у тому числі через те що частину внутрішнього простору займають відсіки для зберігання запасних аксесуарів, таких як мішки для пилу, мікрофібра і бічні щітки. Крім очевидних функціональних переваг станція j9+ відрізняється доволі вишуканим дизайном із ребристими стінками, і найголовніше - поверхнею, що імітує дерево.

 

Дизайн станції самообслуговування Roomba Combo j9+ Auto-Fill Robot Vacuum and Mop

На відміну від більшості існуючих роботів, що виглядають доречно лише в склі і бетоні, цей пристрій чудово вписується в класичні інтерʼєри. Доступ для всього необхідного забезпечується з передньої панелі, а отже широка поверхня може служити як столик або тумбочка, і містини на собі предмети інтерʼєру, розумну колонку, тощо.

Станція самообслуговування Roomba Combo j9+ Auto-Fill Robot Vacuum and Mop в домашньому їнтерʼєрі

Розумне миття підлоги

Roomba j9 - це вже друга лінійка що має приставку Combo, яка свідчить про його здатність здійснювати комбіноване, тобто сухе і вологе прибирання одночасно. Якість цього методу забезпечує, поки єдина в своєму роді, конструкція від iRobot під назвою Auto-Retract Mopping System, яка може притискати швабру до підлоги на твердих покриттях, і закидувати її нагору, коли необхідно пилососити килим, або здолати пороги.

Roomba Combo j9+ пднімає насадку щоб попилососити килим

Але є в девʼятці і дещо нове. Функція під назвою SmartScrub являє собою особливий режим миття підлоги, в якому робот їздить взад-вперед, на особливо забруднених, або відмічених на карті ділянках, притискаючи швабру до підлоги, замість того щоб просто проїхатись по всій площі один раз.

Функція SmartScrub робота пилососа Roomba Combo j9+ Vacuum and Mop

Система виявлення та обходу перешкод

Просто чудова функція, забезпечена фронтальною камерою та штучним інтелектом. Завдяки ній робот здатен помічати невеликі обʼєкти і перелаштовувати свій маршрут, замість того щоб наїжджати на них. Для роботів-пилососів, що не мають цієї функції зустріч зі звичайною шкарпеткою означає зупинку прибирання, до тих пір поки ви не витягнете її з барабану робота.

Система виявлення та обходу перешкод Roomba Combo j9+

Чим може закінчитись зустріч з подаруночком, залишеним вашим домашнім улюбленцем взагалі годі й казати, але цей робот неймовірно розумний, і буде обходити самостійно виявляти, та обходити подібні пастки. До того ж Румба j9 оснащений підсвіткою камери, а отже дана функція працює навіть при поганому освітленні.

Підсвітка камери Roomba Combo j9+

Програмне забезпечення iRobot OS 7.0

Нова версія прошивки і додатку вводить нові функції, такі як Dirt Detective та SmartScrub, який ми розглядали раніше. Dirt Detective по суті являється тим самим, але вже для сухого сміття. Ця функція забовʼязує робота декілька разів проходити особливо засмічені ділянки підлоги, щоб переконатись що вони дійсно прибрані. Доволі точну карту будинку буде розбито на кімнати, яким можна буде дати назву, і налаштувати для кожної свої параметри прибирання. В поєднанні з колонкою Google Home або Alexa, фрази "Румба прибери під кухонним столом" буде достатньо для того, щоб позбутися крихт після сніданку.

Dirt Detective та інші функції iRobot OS 7.0 для Roomba Combo j9+

Програмне забезпечення цього Румби дійсно розумне, робот постійно оновлює карту, вивчає ступінь забруднень, ваші звички, наявність шерсті, і потім навіть робить рекомендації для прибирання, враховуючи пору року та низку інших факторів. Наприклад частіше прибирати шерсть в період линяння тварини.

Основні недоліки Roomba Combo j9+

1. Автономність

По-перше слід згадати про функції бази самообслуговування, що виглядають як передові лише якщо порівнювати їх з іншими моделями того ж виробника. Але на ринку вже давно існують десятки моделей, що здійснюють не лише висмоктування сміття, і поповнення води. Флагмани інших брендів можуть самостійно прати і сушити ганчірку робота. Справа в тому що в автозаповненні баку немає сенсу, якщо починаючи з другого прибирання робот розвозить по підлозі грязюку, замість того, щоб мити її. Те саме стосується мікрофібри, що залишається вологою після миття підлоги. Якщо кожного разу не знімати її вручну, то вона запліснявіє, і почне смердіти дуже скоро. Тож якщо ви плануєте мити підлогу за допомогою j9+, то вам доведеться прати насадки самостійно, після кожного прибирання.

2. Якість миття підлоги

По-друге слід зазначити що режим SmartScrub не є панацеєю, і його ефективність все ж важко порівняти з рішеннями конкурентів, що використовують вібруючу швабру. І тим більше неможливо порівняти якість відтирання плям Румби j9, та її конкурентів з турбо-дисками, що обертаються з великою швидкістю, взагалі нагадуючи шліфувальні машинки.

Висновок

Незважаючи на ряд недоліків, Roomba Combo j9+ це робот, що більш ніж задовільнить потреби більшості покупців. До того ж не слыд Roomba відрізняється бездоганною якістю своїх приладів, дворічною гарантією, та пожиттєвим забезпеченням сервісу. Навіть найперші, морально застарілі моделі компанії функціонують по сьогоднішній день. Окрім реально просунутих і розумних функцій, сам робот і його станція мають вишуканий дизайн, що чудово вписується в інтерʼєри з використанням деревини. А якщо ви звикли віддавати голосові команди своєму розумному будинку, то тим більше слід задуматись, тому що більшість інших роботів можуть просто почати, та закінчити прибирання по команді, і не сприймають більш точних вказівок.

Рекомендація

Скористайтес нашим сайтом. Ви більше ніде не знайдете більш зручних фільтрів, що включають усі необхідні функції, та дозволяють порівняти усі доступні в Україні моделі роботів-пилососів.