Четвероногий робо-павук Magneco

Групою студентів Швейцарського Дослідницького Інституту ETH Zurich під патронажем професора Хаттера був створений прототип дуже перспективного робота для висотних робіт. Робот Magneco схожий на чотирилапого павука, і здатний переміщатися металевими конструкціями у всіх площинах, завдяки магнітним модулям на кінцівках.

Magneco ETH Zurich в горизонтальній площині

Кожна механічна кінцівка Магнеко має чотири ступені свободи, роблячи його дуже рухливим. Діапазон згинань дозволяє роботу перелазити з горизонтальної поверхні у вертикальну, залазити на стелю, і огинати балки по колу, як у горизонтальній, так і у вертикальній площині.

Magneco ETH Zurich перелазить у вертикальну площину

Одним із великих досягнень команди є розробка фіксуючих модулів. Вони використовуються постійні магніти, які вимагають струму лише у момент перемикання стану, а не протягом всього часу фіксації. Це значно знижує енергоспоживання пристрою, порівняно з іншими подібними розробками, що використовують магніти як присоску.

Магніині модулі Magneco ETH Zurich

Кожна його лапа здатна витримати в два з половиною рази більше навантаження, ніж вага всього пристрою. Такий ступінь вантажопідйомності забезпечить стійкість та безпеку, навіть за умови розміщення на корпусі додаткового обладнання та наявності сильних поривів вітру.

Magneco ETH Zurich перелазить на стелю

Всі ці властивості роблять робот потенційно придатним для використання на висотних металоконструкціях та кораблях. Існує маса великих об'єктів, які необхідно періодично перевіряти на міцність та відсутність окислень. Не варто забувати і про небезпечні роботи на високовольтних лініях.

Використання Magneco ETH Zurich

Те ж випробування на акустичну емісію вимагає безпосередньої близькості датчика до поверхні під час вимірювання. Але його вага і вимога нерухомості виключає виконання вимірювань квадрокоптером, і до точки все ще необхідно доставляти людину.

Потенціал Magneco ETH Zurich

А якщо уявити, що такий апарат може бути забезпечений зварювальним модулем, обладнанням для монтажу або іншими додатковими пристроями, то його потенційна користь зростає в геометричній прогресії. Загалом сфера застосування такого робота велика, і він може бути дуже затребуваним у різних сферах.

Необхідні вдосконалення Magneco ETH Zurich

На даний момент перед дослідниками стоїть наступне завдання: забезпечити робота необхідними сенсорами та програмним забезпеченням для самостійного прокладання маршрутів та подолання перешкод. Так як зараз прототипом необхідно керувати вручну.

 

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки