Глобальне оновлення всіх лінійок

Вже традиційно, наприкінці літа Ecovacs провели вражаючу презентацію, де були представлені продукти нового покоління побутової робототехніки цього бренду, які мають з'явитися у продажу вже восени. Нові флагмани своїх лінійок здобули безліч інновацій. Якісні оновлення отримали всі види роботів: робот-пилосос, робот для миття вікон та робот для очищення повітря.

Презентація DEEBOT X2

Робот пилосос DEEBOT X2

Deebot X2 Omni став першим роботом-пилососом від Ecovacs, отримавшим D-подібну форму корпусу, що дозволяє роботу вимітати сміття з кутів кімнат. Також центральна турбо-щітка замінена на силіконову, що не намотує волосся. Рано чи пізно усі виробники приходять до цього рішення. Але найголовніше це безпрецендентна потужність всмоктування – 8000 Па. Для такої тяги потрібен ємний акумулятор, і він тут є: 6200 мАг.

Станція самоочищення DEEBOT X2

База самоочищення може багато, і напевно навіть все, що потрібно, але на жаль нічого такого, що ми не бачили раніше в інших виробників. Крім очищення пилозбірника, станція очищає ганчірки робота гарячою водою, і сушить їх після прибирання потоком гарячого повітря. Незважаючи на наявність станції самоочищення, сам робот оснащений досить містким пилозбірником (420 мл), і баком для води (180 мл), а значить його буде не складно використовувати на інших поверхах, окремо від бази.

DEEBOT X2 підіймає диски на килимах

Раніше виробнику дорікали тим, що миючі диски роботів попередніх поколінь (наприклад Deebot T20) піднімаються всього на 9 мм, що зовсім мало для прибирання килимів з довгим ворсом. Питання вирішено - новий флагман, у момент заїзду на килим, підтягує свої диски на висоту 15 мм. Але найбільші зміни чекали на модуль лазерної навігації. Якщо стисло - його більше немає.

DEEBOT X2 камера AIVI 3D

Мабуть система камер та штучного інтелекту AIVI 3D показала себе чудово, оскільки виробник вирішив пожертвувати основним лазерним модулем (LDS), що використовується для побудови точних карт та орієнтації у просторі. Раніше камера відповідала лише за виявлення та інтерпретацію предметів, що знаходяться нижче рівня лідара, щоб робот не заїхав у "сюрприз". Тепер візуальне сканування виходить на перший план, і якщо воно працює так само добре, то й справді, чому б не знизити висоту пристрою до 9,5 см.

 

Презентація WINBOT W2

Робот для миття вікон WINBOT W2

Ecovacs Winbot W2 став першим роботом-вікномийником з мобільною базою. Навіщо це потрібно? Відповідь досить проста. Новий Вінбот працює не тільки там, звідки можна дотягнутися до розетки, а всюди, куди власник принесе станцію, тепер робот живиться від неї. Також станція є компактним і зручним місцем для зберігання всіх аксесуарів, необхідних для роботи пристрою.

Робот самостійно наносить рідину на поверхню скла, причому форсунки розташовані з обох боків. Але це не все. Виробник взагалі зробив великий акцент на поліпшенні досвіду користувача, і якомога більшому спрощенню експлуатації. З цією метою провід і страхувальний трос тепер злиті в одному тонкому, але міцному кабелі. Вага станції та міцність кабелю розраховані таким чином, щоб унеможливити падіння пристрою, але уникнути використання зайвих тросів.

Мобільна база WINBOT W2

Також варто згадати про прибирання на безрамних вікнах, які в наш час трапляються нерідко. Це не перший вікномийник, який так уміє, але у багатьох інших роботів періодично виникали проблеми на тих чи інших вікнах, і мийку доводилося перезапускати. У компанії стверджують, що у даної моделі миття безрамного скла працює ідеально.

WINBOT W2 миє безрамні вікна

Робот для очищення повітря AIRBOT Z2

Мабуть найдосконаліший пристрій такого типу. Цей робот визначає ступінь чистоти повітря, його вологість, наявність сторонніх запахів і може впливати на всі ці параметри. Багатоступенева система очищення бореться з пилом та алергенами, УФ лампа може повністю продезінфікувати очищене повітря, і нарешті у разі потреби зволожити його, та додати ароматизатор.

Презентація AIRBOT Z2

Але найголовніше, що цей робот не поступається в мобільності та навігації роботу пилососу. Власне, всі його модулі для орієнтації в просторі (LDS і камера зі штучним інтелектом) запозичені саме у просунутих роботів пилососів. Мало того, їм так само можна командувати за допомогою голосового асистента, і навіть пересуватися вдома, керуючи ним від першої особи.

До того ж камера даного робота розташована значно вище, ніж у пилососа, що робить огляд, і спілкування через динаміки реально прийнятним досвідом телеприсутності. Але все ж таки головне не це. Як прилад для очищення повітря він ідеальний, а мобільність лише дозволяє робити ідеальним якість повітря. Повсюди, куди будуть відчинені двері.