Стартап Migo Robotics, вразив світ концептом Ascender - першого робота-пилососа, який вміє пересуватися сходами. Ця здатність дозволить домашньому помічнику забиратися на різних поверхах будинку без сторонньої допомоги. Крім цієї здібності, публіці були продемонстровані й інші можливості, що викликають захоплення у споживачів, та багато скепсису у фахівців галузі. Але якщо компанії вдасться реалізувати задумане, цей продукт стане великим кроком вперед у сфері побутової робототехніки. Надію на реалізацію планів дає той факт, що розробкою пристрою займається команда фахівців із таких світових гігантів, як Google, Boston Dynamics, Dyson та Ecovacs.

Migo Ascender - перший робот-пилосос що рухається сходами

На відео, що демонструє роботу пристрою, пилосос чистить сходи, переміщаючись перпендикулярно до напрямку корпусу. Ролик дає зрозуміти, що робот оснащений не лише шарнірними ніжками, завдяки яким він ходить сходами, а й інтелектуальними всеспрямованими колесами. Така конфігурація коліс дозволить пилососу бездоганно маневрувати навіть у обмеженому просторі, незважаючи на свою квадратну форму.

Потужність всмоктування Migo Ascender

Сайт компанії Migo Robotics поки не містить подробиці про технічні характеристики Ascender, але деяка інформація все-таки є, наприклад потужність всмоктування складе 6000 Па. Заявлено, що робот зможе робити вологе прибирання, а для навігації використовуватиме передову технологію на базі комбінації LiDAR і фронтальної камери. Виходячи з цього зрозуміло, що фірмовий додаток, який теж згадано в релізі буде містити детальні карти приміщення, і всі пов'язані з цим функції, що дозволяють оптимізувати процес прибирання відповідно до індивідуальних потреб користувача.

Вологе прибирання Migo Ascender

Якщо навігація пристрою не обіцяє нічого проривного, то заявлена автономність просто безпрецедентна. Виробник обіцяє, що батареї Ascender буде достатньо для прибирання площі до 480 квадратних метрів. Якщо це дійсно так, то для прибирання на такій площі робот повинен комплектуватися станцією самоочищення. Враховуючи габарити робота, в ньому точно не вистачить місця для контейнера, здатного вмістити сміття з такої великої площі, навіть якщо йдеться про щоденне прибирання.

Характеристики Migo Ascender

Для потенційних покупців компанія Migo пропонує внести депозит у розмірі 5$ у рамках краудфандингової кампанії. У майбутньому це дасть кожному мікро-інвестору можливість придбати революційний робот-пилосос Ascender лише за 999 $. При цьому його повна роздрібна вартість має становити 1399 $. Початок поставок запланований на серпень 2023-го року, що викликає жвавий інтерес серед споживачів, які чекають з нетерпінням. Очікується, що цей робо-помічник стане чемпіоном у домашньому прибиранні, і переверне уявлення про роботи-пилососи. Якщо компанії вдасться реалізувати задумане, то це запустить черговий виток гонки технологій серед флагманів автономного прибирання, і Ascender назавжди впише себе в історію!

 

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки