Це справді працює

Команда дослідників з Кембриджського університету вразила світ, демонструючи свої останні успіхи в галузі спільного застосування робототехніки в тандемі зі штучним інтелектом. Вони змогли навчити свого робота-кухаря унікальної здатності переглядати кулінарні відеоролики і на їх основі відтворювати рецепти.

Дослідники навчили робота-кухаря дивитися та вчитися на кулінарних відеороликах

Дослідники розробили свого роду кухонну книгу для робота, у якій містилося вісім простих рецептів салатів. В результаті продуктивної роботи робот став розпізнавати і запам'ятовувати кожен рецепт, представлений у відеороликах. Наступним етапом стали спроби відтворити самі салати самостійно.

Дослідники навчили робота-кухаря відтворювати страву з кулінарного відео-ролика.

Варто зазначити, що фізично тестований робот являв собою лише маніпулятор з двопалим захоплювачем і камерою, у розпорядженні якого була овочерізка. Але оскільки роботи не вміють впадати в депресію - ці обмеження не стали у нього на шляху, і робо-кухар зміг виготовити ті ж салати, що були продемонстровані йому у відеоролику доступними йому засобами.

Але це лише початок

Опубліковані в науковому журналі IEEE Access результати дослідження вражають своєю практичною значимістю, і ось чому: Використання відео-контенту для навчання роботів діям у фізичному світі позбавляють необхідності писати код для руху кожного мікро-контролера, та інших складнощів, при задаванні потрібних алгоритмів дій. Якщо тепер достатньо завантажити в машину самонавчальну нейромережу, і показати пару відео, для того ж автоматизованого виробництва їжі, то це відкриває величезні перспективи та економічні переваги.

Роботи-кухарі можуть стати набагато доступнішими та ефективнішими.

Звичайно, ідея створення роботів-кухарів була закладена ще десятиліття тому в науковій фантастиці, але завдяки таким дослідникам вона стає реальністю. Ці результати демонструють, що при належному доопрацюванні фізичних маніпуляторів, роботи-кухарі можуть стати набагато доступнішими та ефективнішими, що відкриває нові горизонти для автоматизації та покращення виробництва їжі.

Майбутнє робо-кулінарії

Це унікальне дослідження відкриває необмежені можливості для роботизованих пристроїв, у тому числі й у світі кулінарного мистецтва. У недалекому майбутньому роботи кухарі можуть бути не просто виконавцями заданих рецептів, а справжніми творцями у світі гастрономії, синтезуючи рецепти із тисяч найкращих кулінарних шоу.

Майбутнє робо-кулінарії

Технології які працюють, прогресують дуже швидко і роботи стають все більш близькими до того, щоб стати нам повноцінними помічниками. Звичайно, майбутнє вже настало, і, хто знає, можливо, скоро і кухарі-роботи займуть чесне місце на наших кухнях, радуючи нас своїми творіннями. Враховуючи наші уподобання, вони будуть робити процес готування все більш захоплюючим, а їжу все смачнішою!

Дослідження: IEEE Access (2023). DOI: 10.1109/ACCESS.2023.3276234

 

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки