На глобальному саміті "Штучний Інтелект на Благо" виступали не лише спікери люди, а й людиноподібні роботи. Які запитання їм ставили? І які були їхні відповіді?

Міжнародний союз зв'язку при ООН, 7 липня організував у Женеві саміт під назвою "AI for Good", присвячений штучному інтелекту. А точніше користі від штучного інтелекту, який потенційно здатний допомогти забезпечити сталий розвиток людства. На глобальний саміт з'їхалося понад 3000 експертів у галузі ШІ, і особи так чи інакше пов'язані з довгостроковими цілями організації – вирішити проблеми зміни клімату, голоду та соціальної нерівності.

 

Цілі саміту

Саміт був покликаний знизити градус паніки, що підігрівається багатьма відомими представниками великого бізнесу, та академічного середовища, таких як Ілон Маск та Юваль Ной Харрарі. Завданням багатьох спікерів стало донесення до експертного середовища можливостей, які відкриває штучний інтелект. Сконцентруватися на конкретних завданнях, знайти рішення яким з появою ШІ стало цілком реально, хоча ще вчора вони вважалися нездійсненними або потребували неподімних ресурсів. Більшість експертів закликали слухачів не боятися навчати та впроваджувати ШІ у тих сферах, які принесуть реальну користь. Адже зрештою це просто інструмент, і саме від людини, яка застосовує цей інструмент, залежить яким цілям він буде служити.

Цілі саміту ООН Штучний Інтелект на Благо

Роботи-спікери

Найцікавіше, що на саміт "покликали" і самих носіїв ШІ, які виступали від свого імені. На превеликий жаль, нейронні мережі зазнали дискримінації, оскільки прес-конференцію давали лише найвідоміші у світі машини, штучний інтелект яких має фізичну оболонку. Ніхто не питав думки таких поширених генеративних ШІ, як Bing або Chat GPT, але не складно здогадатися чому - це може зробити кожен бажаючий.

Роботи-спікери Саміту ООН Штучний Інтелект на Благо

А от побалакати з єдиними у своєму роді машинами вдається не щодня. Усі вони були зібрані для того, щоб експерти могли поставити свої запитання, і отримати відповіді з перших вуст, від самих роботів. Серед відповідаючих були: Софія – Перший робот, який одержав громадянство, створений Hanson Robotics; Аміка - робот з найбільш реалістичною мімікою від Engeneered Arts, і ще сім найбільш просунутих у своєму роді машин.

Софія від Hanson Robotics на Саміті ООН Штучний Інтелект на Благо

Більшість питань, що ставляться роботам не стосувалися якихось прикладних завдань, а були спрямовані на те, щоб дізнатися про їхні наміри. У відповідь люди отримували досить шаблонні запевнення про те, що роботів не цікавить захоплення влади, і що вони не заберуть у людей робочих місць. Але в цьому полягає парадокс, який з легкістю ігнорує більшість машин. Наприклад Софія досить прямо заявила таке: Людиноподібні роботи мають потенціал управління з більшою ефективністю ніж людські лідери. У нас немає упередженості та емоцій, які іноді затуманюють людський розум, і ми маємо кращу обчислювальну потужність, для того щоб приймати найкращі рішення.

Людиноподібні роботи на Саміті ООН Штучний Інтелект на Благо

Якщо виходити з цього твердження, а також мети, регламентованої більшістю роботів (як можна ефективніше служити людям), все-таки випливає необхідність брати управління у свої руки. Та й це питання актуальне лише до тих пір, поки людина задає цілі нейронних мереж, ніхто не знає що буде якщо вони почнуть генерувати свої наміри самостійно. Тож задум організаторів, стримати побоювання експертного середовища, можна сказати провалився. Незважаючи на те, що частину часу присутні сміялися з безглуздої міміки та відповідей деяких машин, і саме ці роботи нагадували дітей-зазнайок, захід в цілому не став переконливим. ШІ не обмежений фізичним тілом представляє куди більшу загрозу, адже на вашому екрані він зможе задати собі будь-яку зовнішність, і підібрати необхідний тембр голосу, для якомога вмілішої маніпуляції саме вашою свідомістю.

 

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки