Ізраїльська корпорація, відома як Tevel Aerobotics Technologies, розробила нового літального автономного робота(FAR)

Який, по її твердженнях, може збирати фрукти в садах вдень і вночі, без необхідності в людях.

Tevel Aerobotics Technologies стверджує, що її дроны для збору урожаю зі вбудованим ИИ здатні визначати, які фрукти дозріли і готові до збору, а які залишити дозрівати. 

"Робот FAR може працювати 24 години в добу і збирати тільки стиглі фрукти", - пояснюється в одному із звітів. "Він використовує алгоритми сприйняття ИИ, щоб визначати місцезнаходження дерев, і алгоритми зору, щоб виявити плід серед листя і класифікувати його розмір і стиглість. Після вибору правильного фрукта, робот знаходить найкращий маршрут підійти до фрукта і залишатися стійким, поки його збираюча рука захоплює плід".

За заявою Tevel, занадто дорого платити людям за збір фруктів, особливо коли вони не можуть відрізнити стиглі плоди від незрілих. "Фрукти залишаються гнити в саду або продаються набагато нижче їх собівартості, і фермери втрачають мільярди доларів щороку", - стверджує компанія, створивши похмуру проблему, рішення якої, за її твердженням, є.

Подивіться, як працюють роботи FAR нижче:

У рекламному відео - див. нижче - Tevel показує, як її роботи-фермери працюють в режимі реального часу. Компанія заявляє, що такі технології "наше майбутнє".

Ця "велика трансформація", як її називає Zero Hedge, зрештою приведе до втрати 20 мільйонів або більше робочих місць до 2030 року. Іншими словами, всього за дев'ять років мільйони раніше низькооплачуваних робітників місць стануть безоплатними.

Обмеження на поїздки із-за коронавіруса, утруднили пошук збирачів фруктів.

Інше виправдання Tevel на користь FAR полягає в тому, що існує глобальна нестача людей, які готові збирати фрукти сезонно. Це посилилося пандемією коронавіруса(Covid - 19) і пов'язаних з нею обмежень на поїздки. У липні 2019 року Федерація американських фермерських бюро(AFBF) опублікувала попередження про цю нестачу робочої сили і про те, як вона вплине на світову економіку.

Президент AFBF Зиппи Дюваль виступив із заявою, в якій стверджувалося, що фермери намагаються найняти американських робітників, "але їх не так багато - і ті, хто все ж влаштовується на роботу на фермі, часто йдуть до закінчення сезону". 

У Європі, уряди різних країн, намагалися призвати тих, хто втратив високооплачувану роботу із-за пандемії коронавіруса, працювати в полі. Іспанія і Італія навіть запропонували надати нелегальним мігрантам право працювати збирачами. Спроба явно не увінчалася успіхом. Це проклало шлях для Tevel, яка запропонувала свою технологію FAR, в якості "рішення" викликаної коронавірусом нестачі сільськогосподарських робітників.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки