Зустрічайте нове покоління Dreame: Mova G30 Pro, Mova G30 Ultra, Master Pro, Master One та Молодші версії зі стаціонарним підключенням до комунікацій.

Компанія Dreame останні роки успішно змагається за першість в інноваціях побутової робототехніки з іншим легендарним суббрендом Сяомі, і цього разу ми бачимо черговий хід у цьому змаганні. Кожна нова лінійка пристроїв Дрімі провокує вибух нових технологій для всієї галузі, оскільки обов'язково включає низку інноваційних рішень, які потім запроваджують інші гравці ринку. І звичайно ж поколінню 2024 року також є чим здивувати нас.

Dreame Mova G30 Pro, Dreame Master Pro, Dreame S20 із підключенням до комунікацій.

Безумовними зірками серед цьогорічних новинок стали моделі під назвою MOVA, які оснастили миючим модулем абсолютно нової конструкції, що очищає ганчірку весь час, прямо в процесі прибирання, як вертикальні пилососи. Але в той же час саме вони оснащені громіздким базами самообслуговування, тоді як фішкою серії MASTER стали компактні мінімалістичні бази, що гармонійно вбудовуються в інтер'єр. Ціною такої компактності стала можливість функціонувати лише після підключення до водопроводу та каналізації. І нарешті більш ранні моделі серії S (L) та X, теж з'являться в компактній версії з виключно стаціонарним підключенням. Звичайно, це далеко не все, і докладніше про кожну модель читайте далі:

Новий спосіб прибирання та самоочищення

Почнемо з найгучнішої інновації щодо методу миття підлоги. Моделі серії MOVA (Mova G30 Pro та Mova G30 Ultra) обладнані першим у своєму роді гусеничним модулем для вологого прибирання. Принцип його роботи полягає в тому, що тканина для миття підлоги на великій швидкості обертається, а не являє собою статичну платформу. І всі тести, що проводяться як самою компанією, так і першими власниками пристроїв, вказують на значно більшу ефективність у відтиранні плям, ніж у найпопулярнішої на даний момент технології миття за допомогою турбо-дисків.

Новий спосіб вологого прибирання Dreame Mova G30

Секрет ефективності даної технології полягає не тільки в тому, що гусенична система має нерозділену площу прилягання до поверхні підлоги, а й у абсолютно новій конструкції всередині корпусу робота. Роботи Dreame Mova оснащені відразу двома баками, один для чистої, а інший для відпрацьованої води, так що на модуль не просто подається чиста вода. Спеціальний скребок в реальному часі зчищає з ганчірки забруднення, так що на кожному новому обороті тканина стикається з підлогою не просто зволоженою, а й відносно чистою. Резервуари всередині корпусу за визначенням не можуть бути великими, тому роботу доводиться заїжджати на станцію щоб злити брудну воду, набрати чисту, і повноцінно випрати ганчірку.

 Конструкція нового миючого блоку Dreame Mova G30

Станція пере насадку в гарячій воді (60℃) із вкрапленням миючої рідини, що дозволяє випрати навіть жир або барвники. Розумний датчик у станції аналізує відпрацьовану воду, і в разі потреби може запустити повторне прання насадки. Ще одним бонусом даної конструкції є те, що модуль, що самоочищається, одночасно чистить і платформу під собою, так що по завершенню процесу база теж залишається чистою. Mova G30 Pro також здійснює дезінфекцію відпрацьованої води. В іншому база виконує ті ж функції, що й найкращі представники попередніх поколінь: Висмоктування сміття, заправка бака та сушіння ганчірки гарячим повітрям після завершення роботи. Опціонально станція може бути підключена до водопроводу та каналізації.

Конструкція бази самоочищення Dreame Mova G30

Режим поглинання рідини

Ви запитаєте "Навіщо це все?" якщо роботу все одно потрібно їздити на базу для повноцінного чищення ганчірки. Однак це зовсім не те саме, що возити по підлозі брудні ганчірки весь час між праннями, і як ми вже згадували, численні тести підтверджують це. Особливо велика різниця у разі необхідності відмити щось серйозне, типу пролитого кетчупу, олії, та інших липких або жирних забруднень, які робот з турбо-дисками спочатку добре порозвозить по всій площі. У той час як робот Мова збирає всі забруднення у своєму контейнері із брудною водою, за аналогією з миючими ручними пилососами.

Режим поглинання рідини Dreame Mova G30

Ну і, нарешті, остання, але від цього не менш крута функція, яку отримали роботи MOVA - це режим поглинання калюж. Дані моделі є першими у своєму роді роботами-пилососами, що отримали таку здатність, всі інші моделі бояться рідини як вогню. Однак варто пам'ятати, що робот робить це в спеціально передбаченому окремому режимі, в якому він відключає двигун всмоктування, підніме турбо-щітку, і орудує виключно модулем вологого прибирання. Як ви вже зрозуміли, роботи цієї серії отримали здатність піднімати щітку, так само, як це працює з підйомом миючого модуля під час прибирання на килимах, який тут звичайно теж передбачений.

Підйом збиральних блоків Dreame Mova G30

Турбо-щітка із захистом від намотування волосся

Пристрої обох нових серій, і Mova, і Master обладнані центральною щіткою нового типу, здатною прочісувати себе, і зрізати все намотане волосся прямо в процесі прибирання. Так що ні шерсть, ні довге волосся більше ніколи не будуть проблемою. Сконструйована щітка таким чином, щоб унеможливити будь-яку можливість пошкодити покриття підлоги, або завдати шкоди людині або тварині.

Турбо-щітка із захистом від намотування волосся Dreame Mova G30 та Dreame Master

Гумові V-подібні лопаті в свою чергу витрусять весь пил з килимових покриттів. З прибиранням килимів всі нові моделі справляються на відмінно, тому що отримали від 8000 до 8300 Па кожен. За бажанням, нову стандартну щітку із системою захисту від намотування волосся можна змінити на менш дорогі, ранні типи щіток: силіконову, або комбіновану (Ворс+Сілікон), вони взаємозамінні.

Три типи щіток Dreame Mova G30 та Dreame Master

Стильні стаціонарні роботи Dreame Master

Головна відмінність роботів серії Master - це вишукана компактна станція самоочищення, що на даний момент є верхом технічного прогресу в галузі. Не дивлячись на свій розмір вона виконує ті ж функції, що й великі станції, включаючи прання з вкрапленням миючої рідини в гарячій воді (60℃). Проте стерилізацію відпрацьованої води за допомогою іонізатора здійснює лише модель Dreame Master Pro. Щоб отримати доступ до технічного відсіку, достатньо натиснути кнопку сенсорної панелі, і він виїде за допомогою електроприводів. Крім відсіку з мішком для сухого сміття та флакона з миючою рідиною, тут також передбачений фільтр для очищення води.

Стильні стаціонарні роботи Dreame Master

Ціна за такий компактний дизайн очевидна - станція не може очищати робот без стаціонарного підключення до водопроводу та каналізації, на відміну від роботів серії Mova, які не обов'язково підключати до комунікацій, вони можуть працювати автономно, з будь-якого місця, де є розетка. У випадку з Dreame Master такої можливості немає, тому вам заздалегідь доведеться передбачити спеціальне місце в інтер'єрі, в радіусі 5 метрів від мийки або санвузла, для того, щоб вписати туди станцію робота. Виробник активно демонструє наскільки гармонійно база з такими параметрами вписується в кухонний гарнітур або просто під підвісні тумби у ванній, і виглядає це справді чудово.

Dreame Master вбудований в інтер'єр

Як ви вже могли здогадатися ніяких інновацій у вологому прибиранні в моделях Master немає, проте це не те щоб погано, у модуля з турбо-дисками все ж таки є свої плюси. Якщо ви не збираєтеся розливати на підлогу воду, олію або кетчуп, то вона навіть краща. В першу чергу тому, що якісно витирає підлогу вздовж плінтуса, і навіть може заходити трохи під меблі, рухаючись уздовж неї. У той же час інноваційний прибиральний блок Mova, про який ми писали раніше, не дістає стіни. Роботи мова компенсують це тим, що рухаються вздовж стін дугами, постійно підводячи край модуля до стіни. По-перше, це менш ефективно, а по-друге, таке переміщення займає більше часу.

Вологе прибирання Dreame Master

Всі нові роботи отримали кращі базові характеристики серед пристроїв Dreame, що існують на даний момент. Як і моделі серії Mova, роботи Master оснащені великою потужністю 8300 Па, і ємними акумуляторами на 6400 mAh, щоб підтримувати цю потужність.

Постійно прогресуючий штучний інтелект

Цього разу виробник надійшов нестандартно, і оголосив про безліч функцій, які з'являться у роботів з подальшими оновленнями програмного забезпечення. Тобто залізо вже готове до постачання, і за ті місяці, поки роботів запакують, відвантажать і перевезуть у всі країни світу до своїх кінцевих споживачів, ІІ продовжить тренуватися, і протягом кількох місяців вмітиме набагато більше. Так що почнемо з того, що роботи вміють вже, і скажемо про можливості які виробник обіцяє впровадити незабаром. прибирання, поки не досягнуть хорошого результату. 

 Dreame Mova G30 та Dreame Master визначають особливо забруднені ділянки, і повторно повертаються до їх прибирання

У тому ж тесті з відтиранням жиру, кетчупу і присохлих плям від соєвого соусу, які Mova G30 Pro відтер за три підходи, а Master Pro за 8, варто звернути увагу на той факт, що обидва вони поверталися до плям доти, доки не відмили їх повністю. У наступних поновленнях роботи Мова повинні навчитися самостійно виявляти калюжі, щоб вимикати турбіну, піднімати щітку, і працювати тільки миючим модулем для збору рідини, коли стикаються з рідиною. Тому що користувач повинен активувати цей режим вручну.

 Dreame Mova G30 та Dreame Master автономно розпізнають 70 типів предметів, і коригує свій маршрут

Також нові роботи автономно розпізнають 70 типів предметів, і коригує свій маршрут з точністю буквально до міліметра, щоб з одного боку - не зачепити нічого, а з іншого - прибрати максимально доступну площу. Вбудоване голосове управління дозволяє роботам сприймати 70 голосових команд, і розпізнавати їх у різних формулюваннях. Це саме по собі круто, але в майбутніх оновленнях роботи взагалі матимуть можливість підтримувати багатоетапне спілкування з користувачем, як Чат GPT, який тільки спеціалізується на прибиранні будинку.

 Dreame Mova G30 та Dreame Master керуються розумним відео-менеджером

І нарешті маніпуляції, пов'язані з камерою робота, теж придбали багато нового, і тепер керуються розумним відео-менеджером. Крім ручного управління роботом, і живого спілкування з домашніми, роботу можна доручити знайти когось, самостійно патрулювати приміщення, та багато чого іншого. І звичайно ж, набір скілів відео-менеджера теж обіцяють розширювати з наступними оновленнями.

Старі роботи з новими базами

Топові моделі попередніх лінійок, такі як Dreame X30, Dreame S20 Pro та S10 Pro Ultra тепер будуть доступні в стаціонарній версії, з такими ж сучасними базами як і у роботів серії Master. Вони теж зможуть здійснювати самообслуговування тільки після підключення до водопроводу і каналізації, зате компактні і мають дуже мінімальний дизайн, який гармонійно вписується практично в будь-який світлий інтер'єр.

Dreame S20 Pro, і S10 Pro Ultra гармонійно вписується практично в будь-який світлий інтер'єр.

Висновок експертів

Замислюючись над тим, чи варто доплачувати за найсучасніше миття, досить просто прикинути, чи потрібно вам прибирати такі стійкі забруднення та калюжі. Якщо більшість інновацій можна назвати дрібними доробками, то абсолютно новий тип вологого прибирання, що демонструє настільки ефективне чищення, і здатність поглинати вологу - це прорив. Тепер рахунок між Роборок і Дрімі точно на стороні останнього. Роботи Dreame практично у всьому перевершують "Нове покоління Roborock", про яке ми писали раніше. Їм не вистачає хіба що рухомої бічної щітки для якісного прибирання в кутах, тут перевага на боці Роборока. Але нас не залишає впевненість, що вже в наступній ітерації ми побачимо запозичення технологій з обох сторін. Але це аж ніяк не нівелює головну перевагу Dreame, їх роботи часом дешевше, ніж аналогічні моделі конкурентів. У випадку з автономною базою, щоб максимально використовувати її переваги, необхідно відштовхуватися від місця в будинку, і можна зробити деякі попередні роботи, ніж просто поставити пристрій біля стіни.

Рекомендація

Якщо ви шукаєте робот пилосос, скористайтесь нашим сайтом, щоб скоротити собі час на пошук. Ви більше ніде не знайдете зручніших фільтрів, що включають всі необхідні функції, і дозволяють порівняти між собою всі роботи-пилососи доступні в Україні.