На CES 2023 як ніколи яскраво рясніли концепти автомобілів. BMW представила новий концепт кар із серії i VISION DEE. DEE розшифровується як Цифровий Емоційний Досвід.

У цьому автомобілі навіть складно з чогось почати. По-перше, він отримав Прозорий Проекційний дисплей змішаної реальності замість вітрового скла. Сенсорні датчики на дисплеї перетворюють його на центральну панель керування автомобілем.

Салон BMW i VISION DEE

Технологія ShiTech дозволяє встановити один із чотирьох рівнів цифрового контенту, що відображається на дисплеї. Перший включає лише необхідну під час руху інформацію.

вытрове скло BMW i VISION DEE
Другий доповнюється контентом комунікаційної системи.

Мультимедіа BMW i VISION DEE

Третій включає доповнену реальність.

Доповнена реальність із салону BMW i VISION DEE

І нарешті, четвертий рівень – подорож у віртуальній реальності. Хороша новина полягає в тому, що технології вже дозволяють відтворювати зображення в салон автомобіля, але цей режим стане доступним тільки після того, як BMW впровадить в автомобілях п'ятий рівень автономності.

Доповнена реальність BMW i VISION DEE

Автомобіль підтримує живий діалог з користувачем за допомогою голосового керування, а також графічного та звукового контенту на дисплеї та елементах салону. Компанія планує розвивати звукового помічника, перетворюючи автомобіль на компаньйона свого власника.

Люди в салоні BMW i VISION DEE

Ну і звичайно цей автомобіль змінює колір кузова. Він покритий кількома шарами найтоншої електрохромної плівки. Вся поверхня автомобіля розділена на 240 сегментів, включаючи ті, що на колісних дисках. Кожен з них може мати власний колір. Таким чином, залежно від налаштування машина може бути 32 різних кольорів на будь-який смак.

BMW i VISION DEE змінює кольори

Повідомляється, що хоч це всього лише концепт, але вітрове скло-екран буде запущено в серійне виробництво вже в 2025 році. А значить це лише початок тренду, принаймні у цього виробника.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки