Майже всі роботи пилососи китайських виробників, які вийшли на світовий ринок спочатку були представлені тільки на китайському ринку. Таким чином, замість анонсів та презентацій Європейські покупці мають доступ до повної інформації про всі новинки, які з'являться у продажу в найближчому майбутньому. Яких інновацій чекати від нового покоління роботів-пилососів? Чи варто пригальмувати з покупкою, щоб дочекатися цих функцій?

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки

Нові лідери у гонці технологій

Почнемо трохи здалеку. Давно стало очевидно, що китайські фахівці обігнали решту світу у створенні виробничих потужностей, спочатку досягши успіху у вартості, потім у швидкості виробництва, і нарешті - зумівши забезпечити відмінну якість продукції. Але якщо говорити про роботи-пилососи, то останніми роками китайські бренди також вирвалися вперед у сфері розробки та впровадження інновацій. Останнім успіхом західної компанії у цій гонці стало створення бази із системою самоочищення контейнера у 2019 (iRobot i7+).

бази із системою самоочищення контейнера в 2019 (iRobot i7+)

Звичайно ж, інші виробники миттю почали копіювати цю розробку, як і всі попередні. Однак до літа 2023 року топові моделі американських iRobot все ще очищають тільки контейнер, Neato взагалі може тільки заряджатися на базі, в той час як китайські Ecovacs, Dream і Roborock пішли далі, значно далі, успішно конкуруючи між собою.

китайські Ecovacs, Dreame та Roborock пішли далі

Крім абсолютно нових функцій про які ми поговоримо, варто пам'ятати, що всі згадані роботи комплектуються найпередовішою начинкою. Є управління від першої особи через фронтальну камеру, виявлення дрібних об'єктів за допомогою штучного інтелекту, побудова 3D-карт приміщень, і всі існуючі на сьогоднішній день функції для смарт-управління доступні в зручному додатку. Багато з яких, між іншим, теж вперше були реалізовані саме Китайськими виробниками.

Останні розробки у самообслуговуванні

Незабаром у продажу очікуються глобальні версії нових роботів пилососів Ecovacs Deebot X-серії. В першу чергу нові моделі відрізняються потужністю: Deebot X1 PRO OMNI - 5500 Па проти 6000 Па у Deebot X1S PRO. Станції обох роботів є справжніми мультифункціональними базами самообслуговування, і ось перелік їх функцій:

мультифункціональні бази самообслуговування

Зарядка акумулятора; Заповнення бака для води; Подача миючої рідини у воду; Очищення контейнера; Прання миючих насадок; Сушіння миючих насадок; Стерилізація іонами срібла; Стаціонарне підключення (опція). Крім цього, база X1S PRO нагріває воду для прання насадок до 55 °C, значно підвищуючи ефективність прання.

стерилізують іонами срібла воду для миття, підключення бази до водопроводу та каналізації

Обидві станції стерилізують іонами срібла воду для миття, відпрацьовану воду та пилозбірники, запобігаючи утворенню запахів та хвороботворних бактерій на 99,9%. Але головним нововведенням звичайно є можливість підключити базу до водопроводу і каналізації, для повної автоматизації, без необхідності змінювати воду в базі вручну.

Підсвічування і скидання дисків

Бренд Dreame також продовжує розвиток своєї X-серії. І почнемо ми із двох молодших моделей: Dreame X10 - Потужність 5500 Па; Акумулятор 5200 mAh, та Dreame X10 Pro - Потужність 6000 Па; Акумулятор 6400 mAh + Швидка зарядка. У решті обидві моделі є повністю аналогічні, та мають ті ж функції бази що перераховані вище, включаючи підключення до водопроводу.

LED-підсвічування фронтальної камери, можливість залишати диски на базі

Але є у них перевага перед роботами від Ecovacs. Це LED-підсвічування передньої камери, що дозволяє розрізняти предмети на підлозі навіть у повній темряві. І можливість залишати миючі диски на базі, доки робот здійснює прибирання килимів. Ці моделі можуть прибирати на килимах з більш довгим ворсом, на відміну від роботів, які просто піднімають диски.

Модернізація вологого прибирання

Тепер настав час розглянути найтехнологічніші моделі Dreame X20 PRO та X20 PRO Plus, які отримали взагалі немислиму потужність в 7000Па, і мають всі перелічені функції у своєму арсеналі. У нових роботах Dreame перевинайшли механізм кріплення миючих дисків. Працює це так, коли Dreame X20 PRO миє підлогу вздовж плінтуса, то підсовує миючий диск до самого краю. Завдяки такій дії пристрій не залишає сухих смуг уздовж стін, на відміну від усіх попередніх моделей.

X20 PRO моє підлогу вздовж плінтуса

Ще одна інновація в митті підлоги реалізована завдяки новому штучному інтелекту, який визначає ступінь забруднення підлоги, і якщо виявляє дуже брудну ділянку, то частіше споліскує серветки, прибираючи на ній, і повертається до неї для повторного протирання.

частіше споліскує серветки, повертається до нього для повторного протирання

На перший погляд здається, що ці виробники просто вкотре усунули якийсь недолік своїх пристроїв, або знову докрутили незрозумілу фішку. Однак, чи не згодні ви, що відбувається рукотворна еволюція, і хто нею керує, той у цій сфері і Бог.

Лучшие модели доступные сейчас