Сьогодні Ми поговоримо про те, що на даний момент є Живий Біологічний Робот

Що таке робот загалом?

Ми звикли бачити і вважати, що робот - це незграбне, залізне створення винайдене людиною, здатне вирішувати завдання, що задаються йому, контактувати з людьми і такими ж собі подібними конструкціями. А тепер ми все ж таки розберемо, що насправді являє собою робот з наукової та простої точки зору. Поняттям «робот» називають програму, що діє автономно, тобто - саме по собі виконують певну функцію. Наприклад, ми можемо навести пошуковий робот павук: має можливість сканувати мережу, збирати інформацію. Біржовий робот: брати участь самостійно у торгах за заданими параметрами.

 

Що таке Біоробот?

Дослідники з університету Вермонта змогли розробити штучний інтелект, здатний моделювати спільну роботу десятків тисяч різних комбінацій клітин шкіри та серця, потім учені з університету Тафтса вибрали найбільш поєднані і створили організм, взятий з ембріонів жаб. Вони розділили тканини на окремі клітини і перезбирали їх, отримавши організм, який рухається завдяки скороченню м'язів. Їх називають ксеноботами.

Ксеноботи

Після того, як усі клітини з'єдналися в єдиний організм, дослідники надали їм найоптимальнішу, надійну та зручну форму для пересування. Живі Біологічні Роботи мають розміри всього в один міліметр, але при такому маленькому розмірі вони мають унікальні можливості, залежно від "конструкції". Ці крихітки здатні пересуватися по судинах і відновлювати їх. Рух можна стимулювати специфічним (хімічним та електричним) впливом. Деякі здатні захоплювати з собою вантаж та доставляти його у потрібне місце. При пошкодженнях Ксеноботи пристосовані до самовідновлення і залишають у своїй слідів на пошкоджених ділянках.

Ксенобот під мікроскопом

Такі можливості можуть насправді багатьом у нагоді в абсолютно різних сферах. Створення Ксенобота є величезним кроком у створенні програмованих живих організмів. Такі організми можна виробляти нескінченну кількість разів, вони не схожі на стандартні блискучі залізні роботи, яких ми звикли бачити. Вони швидше нагадують маленькі, мікроскопічні кульки, що рухаються.

Види ксеноботів

Дослідники стверджують, що в медичних цілях саме така форма робота дозволяє набагато більше, ніж людиноподібні роботи зі сталі та пластику, оскільки з часом деталі зношуються і можуть завдавати шкоди для людини, а біологічні роботи виключають будь-яке завдання шкоди для людини та екології. Ксенобот можна використовувати для очищення радіоактивних відходів, збору пластику в океанах або перенесення ліків по судинах людського тіла.

На даний момент Ксенобот не вважається організмом. Це набір клітин, що реагують на зовнішній стимул. Але етичні дискусії лише набирають обертів навколо цієї теми.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки