Прання білизни - це одне з тих основних завдань побуту, яку люди дійсно хочуть перекласти на плечі роботів. Але це ціла проблема для розробників, попри те, що вони вже придумали робота, який може складати одяг замість людини. Але, мабуть, ця розробка не дуже добре себе зарекомендувала, тому треба ще почекати.

 

Проблема полягає в тому, що складні маніпуляції дуже важко передати на повний контроль роботові, особливо, коли треба задіяти зір. Щоб розв'язати цю проблему, учені пропонують дистанційно управляти роботом і тим самим полегшити йому роботу. Стартап Mira Robotics якраз і займається подібними рішеннями, створивши робота для прання речей на ім'я Ugo.

Як працює Ugo дивимося на відео:

Сам робот має вражаючі можливості. Його тулуб може розширюватися від 1,1 до 1,8 метра. Кожна рука може підняти від 1 до 1,5 кг, що значно більше ваги вологого банного рушника (близько 800 г), найважчої речі, яку може підняти робот. У нього є три камери, мікрофон і динамік, а також з'єднання Wi-Fi і LTE.

Бізнес-план Mira з Ugo полягає в тому, що людям треба буде брати в оренду робота, який який житиме у будинку, десь за 180-225 доларів США в місяць. Ви дасте команду, коли роботові необхідно приступити до роботи, і оператор сам контролюватиме процес прання. Звичайно, конфіденційність як і раніше залишається проблемою, і Mira намагається вирішити її.

 

У вас є робот з камерою і мікрофоном, і людиною на іншому кінці "дроту", але це реальна людина, тому питання конфіденційності стоїть дуже гостро. Робот має бути обмежений якоюсь однією областю і не мати можливості бачити увесь будинок цілком.

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки