Як працюють роботи-будівельники з NTU

3D-печать - це велике відкриття 21-го століття, але як і раніше вона має обмеження, особливо в об'ємного будівництва. Ми бачили приклади роботів, які можуть працювати у будь-якому місці, а також системи, які можуть друкувати структури, подібні до будинків, до тих пір, поки ці конструкції трохи менше, ніж самі роботи. Щоб уникнути подібних обмежень, треба мати робота, який зможе одночасно виконувати 3D-печать і бути мобільним. Робототехники з Технологічного університету в Наньяне, Сінгапур, уперше змогли виконати фактичний друк моноблочної бетонної структури двома мобільними роботами, працюючими одночасно.

Будівля створена мобільними роботами NTU

Великою перевагою цієї системи є те, що ви можете використати її для створення структур, які є більш менш довільними за розміром, без необхідності міняти систему. Роботи можуть визначати свій власний об'єм складання, переміщаючись по потребі. Зрозуміло, ці роботи на мобільних підставах, тому все ще є обмеження в тому, куди вони досягають, але при цьому вони мають більшу гнучкість, ніж інші системи, коли йдеться про довжину і ширину.

Вони також можуть потенційно бути набагато ефективнішими, оскільки можна використати рій роботів у великому проекті, в якому кожен з них робитиме різні завдання синхронно. Окрім поліпшення загальної швидкості друку, наявність декількох роботів також означає, що ви можете створювати міцніші і складніші структури, оскільки усунена проблема змішування вологого бетону з сухим, якщо раптом перетинаються дві частини робота.

Обидва роботи працюють над друком однієї структури, але конкретно в цьому прикладі вони не переміщаються. Вони також керуються масивом камер, хоча можуть використовуватися і на відкритому повітрі, де, ймовірно, треба буде друкувати великі конструкції.

По словах Куонга Фама, інженера NTU, їм було потрібно декілька років, щоб дійти до цього моменту, і це було багатопрофільне зусилля, що поєднує робототехнику і формування терпкого матеріалу. Як говорить Фам: "Коли роботи друкують під час руху, потрібна ще більш висока точність в локалізації бази в 1 міліметр, щоб забезпечити належне розташування шарів один над одним".

Згідно roboticsua, інженери також працюватимуть над розширенням досяжності рук роботів, поміщаючи їх в ножничные підйомники, а також додаючи датчики виявлення перешкоди для поліпшення автономії.

Відео роботи роботів будівельників NTU

Ми можемо представити безліч корисних застосувань для роботизованого рою 3D-принтеров, але дослідники звертають увагу на наступне: "Використання парку мобільних роботів для будівництва може мати величезний потенціал в інших нетрадиційних аспектах. Одним з таких застосувань є автоматичне будівництво у важкодоступних, віддалених районах, таких як підземні печери, до яких незручно або навіть неможливо доставити інші види машин і устаткування для роботи з будматеріалом".

↩️ Останні новини та значні події у світі робототехніки