Робота робота пилососу. З якими труднощами можна зіткнутися?

Робот пилосос призначений для автоматичного прибирання приміщення, причому вона повинна бути зроблена якісно та за мінімальної участі людини. Залежно від площі збирання, а часто вона перевищує можливості робота, особливо при використанні вологого протирання, необхідно виконати простий розрахунок. Для досягнення максимального ефекту від очищення і в той же час не пожертвувати частиною площі будинку іноді потрібно розділити прибирання на окремі зони. Поділити зони можна трьома способами:

  1. Якщо Ваш роботодавець має функцію віртуальних обмежувачів у додатку зі смартфона;
  2. Якщо Ваш помічник має в комплекті спеціальні маяки-обмежувачі або магнітна стрічка - обмежувач;
  3. Просто залишивши робота в окремій кімнаті та зачинивши двері (фізична перешкода).

У першому випадку Вам достатньо визначити необхідні зони очищення в програмі Вашого смартфона. Деякі моделі, такі як Xiaomi Roborock S5 Max або iRobot Roomba S9+, підтримують покімнатну розбивку приміщення на одній карті прибирання і навіть здатні запам'ятовувати кілька таких карт прибирання. Це дозволить Вам задати графік прибирання не тільки на всій площі, а й для кожної кімнати окремо.

Якщо у Вас другий випадок, то, виходячи з напрямних променів, маяки в певному порядку розставляються біля дверей. Маяки можуть працювати і як круговий обмежувач, перегороджуючи шлях роботу в радіусі 1 метра на шляху до мисок годівлі свійських тварин. За інших випадках більшість виробників обмеження пересування робота застосовується - Магнітна стрічка. Як правило, в комплекті її може не бути або буде невеликий відрізок, тому подбайте про її придбання, згідно з метражем огороджуваної площі.

Третій спосіб найпростіший, але вимагає наявність дверей у міжкімнатних отворах. Для покімнатного прибирання Вам достатньо переставляти з кімнати в кімнату самого робота, але тоді Ви втрачаєте автономність роботи. На сьогоднішній день найнадійнішим способом від проникнення робота в небажану зону є механічна перешкода у вигляді дверей або магнітна стрічка.

Зайві предмети на підлозі

Щоб почати прибирання, потрібно лише натиснути на кнопку, і все інше робот-прибиральник зробить сам. Але для вдалого завершення очищення необхідно зібрати з підлоги всі сторонні предмети і провести заходи щодо скручування зайвих проводів, що валяються на підлозі. Щоб уникнути цієї проблеми на сучасні роботи встановлюють додатковий модуль розпізнавання предметів на підлозі. Ще цей модуль може називатися система DTOF або штучний інтелект. З цим модулем ймовірність попадання та заплутування робота у речах чи проводах суттєво зменшується.

Для того щоб упорядкувати підлогу в 80-ти метровій квартирі, роботу пилососу потрібно близько 2 годин. Він чудово чистить будь-яку поверхню, починаючи від лінолеуму та закінчуючи паркетом. Деяким моделям по зубах і коротковорсові килими, та різні килимові покриття. Для килимових покриттів бажано вибирати пилосос потужніше, наприклад, одна з популярних моделей Ecovacs Deebot T9, у якої потужність всмоктування є однією з найвищих на сьогоднішній день. Але Ви повинні розуміти, що чим потужніший двигун, тим гучнішим буде шум від робота пилососа. Тому плануйте прибирання, коли у будинку відсутні люди.

Охоронна сигналізація

Найчастіше без господарів будинок або квартира може ставитися на охоронну сигналізацію. Тому заздалегідь оповістить свій пульт охорони про придбання робота пилососа, щоб замінити або модернізувати датчики присутності. Після цього Ваш пилосос зможе спокійно виконувати свою роботу під час увімкненої сигналізації.

Починайте прибирання із зарядної станції

Якщо ви хочете, щоб робот пилосос робив збирання без вашої участі, можна скласти йому "розпорядок дня" на тиждень. У той час як Ви на роботі, він у певний час робитиме прибирання. Після прибирання він відправиться на базу, де Ви і зможете знайти його, щоб почистити контейнер для сміття. Але якщо Ви запустили його не зі станції, а з іншого місця, шукайте його на місці старту. У такому разі повернення на док-станцію може не відбутися. Зверніть увагу, що якщо промені маяка і віртуальної стіни будуть перетинатися, пилосос може не повернутися на станцію. Якщо при прибиранні він зачепить двері і вони закриються, робот пилосос залишиться чекати вас у кімнаті. Перешкодою для пошуку зарядної станції будуть і меблі, особливо якщо її багато. Тому ставте зарядну базу так, щоб робот пилосос міг її легко побачити. До речі, заплутатися робот-пилосос може і в проводах, що залишилися на підлозі, тому їх перед прибиранням краще підняти.

Пам'ятайте, що під час роботи робота пилососа, його не можна чіпати, переносити в інше місце, а тим більше застосовувати до нього фізичну силу, штовхати його або намагатися покататися на ньому. Всі ці дії як мінімум призведуть до програмного збою (злетить налаштована карта прибирання) або ще гірше до поломки механічної частини, а відповідно до чималих витрат.

Вода на підлозі це смерть для робота пилососа

Купуючи робот прибиральник багато хто думає або навіть розраховує, що він збиратиме рідину розлиту на підлозі або різну субстанцію залишену нашими вихованцями. Багато хто навіть експериментує отримавши робота і в перший же день виводить з ладу дорогий пристрій. Вся справа в тому, що саме призначення робота (для вологого прибирання або миючий робот пилосос) збиває з пантелику і багато хто думає, що ці роботи якраз підходять для роботи на розлитих рідинах і коли робот просто моментально згорає, люди дивуються і намагаються довести що їм продали бракований пристрій.

Жоден робот не призначений для роботи на воді чи навіть у вологому приміщенні. Якщо пилосос має гібридне (Сухе + Вологе) прибирання, то це всього лише протирання підлоги злегка зволоженою насадкою, що чистить, найчастіше виготовленої з мікрофібри. Як правило, блок для вологого прибирання знаходиться в задній частині робота і всередину пилососа волога не потрапляє.

Регулярний догляд та використання оригінальних аксесуарів

Кожен робот потребує догляду. Після завершення збирання необхідно не тільки почистити контейнер для збору сміття, а також бажано вибити фільтр, адже саме його стан впливає на тривалість життя двигуна всмоктування. Нижня і бічна щітка також потребує регулярного очищення від намотавшися волосся і якщо нехтувати і цим правилом, то якість прибирання різко знизиться і в найближчому майбутньому доведеться шукати новий модуль прибирального блоку у зв'язку зі згорілим мотором.

Думаємо, що немає жодної необхідності писати про використання оригінальних запчастин та змінних аксесуарів для Ваших прибиральників, адже всі й так розуміють, що оригінал, є оригінал. Але найчастіше на наш сервісний центр потрапляють роботи з несправністю, що виникла саме через використання неякісної підробки. Низька вартість підробки часто збиває користувача, але Ви завжди повинні пам'ятати приказку – скупий завжди платить двічі!