На що звертати увагу при виборі робота-пилососа чи мийника вікон?

Як відомо, вибір робота пилососа справа не проста, а враховуючи кількість підробок з красивою рекламою, що масово заполонили ринок, особливо китайського виробництва, роблять придбання хорошого робота пилососа дуже складним. Купівля неякісного робота, що не відповідає вимогам Вашої квартири або будинку, не принесе Вам ніякої радості від покупки, а навпаки створюватиме проблеми, головний біль і взагалі відіб'є бажання користуватися даною технікою.

Здебільшого страждають ті покупці, які намагаючись заощадити звертаються до сторонніх продавців із різних торгових майданчиків типу OLX або Aliexpress, де ризик бути ошуканим перевищує 50%. Потрібно враховувати, що робот пилосос є приладом з високим ступенем зношування та купувати його без офіційної гарантії виробника в Україні це гра в рулетку. Шанс відремонтувати його або купити необхідну деталь практично дорівнює нулю. До того ж недорогі роботи китайських виробників можуть завдати матеріальної шкоди Вашій квартирі. Вони можуть зіпсувати меблі та плінтуса завдаючи безліч ударів і не мають відповідного захисту, можуть зіпсувати підлогове покриття подряпавши його, можуть нарешті стати джерелом загоряння, так як при їх виготовленні використовуються найдешевші матеріали, проводка, батареї і т.д..

Купити робот-пилосос в Одесі та Києві стало простіше у 2015. Тоді відкрився найбільший шоурум на півдні України у м. Одеса та у столиці м. Київ, де представлені найактуальніші моделі роботів пилососів, роботів для миття вікон, аксесуарів та запчастин. Відвідавши спеціалізовані шоуруми, Ви як мінімум реально розумітимете який робот Вам необхідний, реально переконайтеся в роботі кожної моделі і можливо за деякими з них у Вас розвіятися міфи рекламних гасел.

Ми вже описували у статтях на що звертати увагу при купівлі автоматичного пилососа, але постараємося ще раз коротко про головне.

Вибір бренду (виробника)

Насамперед необхідно звертати увагу на бренд. У світі не так багато виробників, які спеціалізуються на виробництві та розробці роботизованої техніки. Першу п'ятірку лідерів відкривають виробники, які мають вузьку спеціалізацію, вони використовують найкращі технології та розробки з роботовиробництва:

  • iRobot (iRobot Corporation - США)
  • Ecovacs (Ecovacs Robotics - Китай)
  • iClebo (Yujin Robot - Южная Корея)
  • Neato (Neato Robotics - США)
  • Hobot (Hobot Technology - Тайвань)
  • Xiaomi (Китай).

Пилососи від цих виробників відрізняються високою надійністю, найкращим програмним забезпеченням, у складанні використовуються лише перевірені комплектуючі іменитих брендів, наприклад, Delta Electronics inc.

Роботи-пилососи від iRobot, iClebo, Neato, Hobot

Далі розташувалися виробники, які мають широку спеціалізацію і займаються не тільки роботами, але й іншою всілякою побутовою технікою та електронікою: Samsung, LG, Philips, Miele, Dyson та ін. , Третій або взагалі останньому місці, тому вони часто поступаються в прогресі розвитку перед першими.

Далі йдуть виробники китайського роботопрому, або роботи тих же китайських виробників (OEM), але під іншими брендами, найчастіше розкрученими в Росії, і продаються за завищеними цінами. Такі виробники як один, переважно використовують викрадені технології, у складанні пилососів використовуються одні з найдешевших матеріалів, найчастіше спочатку написане або крадене програмне забезпечення сире, а згодом починає глючити та гальмувати прилад. Якість збирання таких пилоботів відповідно залишає бажати кращого. Китайський роботопром величезний і випускає безліч різних моделей і список використовуваних брендів часом зашкалює. Але ми намагатимемося розповісти в цій статті, як відрізнити хороший пилосос від дешевого китайського аналога, хай навіть із ціною Мерседеса.

Вибір навігаційного модуля

Навігація в роботах-пилососах

Друге, на що необхідно звернути увагу – це наявність навігаційного модуля у робота-пилососа. На сьогоднішній день жоден дешевий китайський виробник не встановлює навігаційний модуль на свої апарати, тому що це досить дорога технологія, а китайці зазвичай використовують тільки дешеві компоненти при складанні. Наявність навігації, а відповідно необхідного модуля у робота пилососа в 2018 році є обов'язковою у всіх нормальних виробників. Зверніть увагу, що якщо Вам пропонують пилосос із навігацією, а модуля у нього немає, то Вас просто обманюють, намагаючись заробити. Усі ці роботи мають просто хаотичний алгоритм пересування. Сьогодні можна зустріти навіть роботи Українського виробництва! Але Ви повинні розуміти, що в Україні немає жодного виробництва робототехніки, а продавці, які намагаються продати Вам ці пилососи, просто користуються патріотичним настроєм громадян.

Навігаційний модуль - це мізки робота пилососа і чим вони розумніші, тим щадливіший робот буде ставитися до Ваших меблів і речей. Навігація буває декількох видів та найпростіший варіант із застосуванням гіроскопа в основному встановлюється на роботи, які призначені для збирання невеликих площ (до 40-50 кв.м). Найбільш складні системи на базі лідара (LDS) призначені для обробки великих площ та складних планувань. Для підвищення рівня інтелекту робота встановлюють дорожчі додаткові системи розпізнавання предметів на підлозі. А для повного контролю та навчання робота грамотно орієнтуватися в залежності від зміни обстановки в режимі реального часу – встановлюють системи повного штучного інтелекту. Тому правильний вибір "мозків" для Вашого майбутнього робота – це одне з головних завдань.

Нижня щітка

По-третє, зверніть увагу на наявність нижньої турбощітки. Китайці, щоб заощаджувати і на цьому, просто не встановлюють нижню щітку, а відповідно двигун для неї. Далі при продажу робота-пилососа в рекламних цілях можуть називати відсутність нижньої щітки, новою технологією прямого всмоктування, тим самим знову ж таки обманюючи Вас і вводячи в оману. Ніякої технології прямого всмоктування немає, для її реалізації необхідно встановлювати дуже потужні мотори, здатні нагнітати необхідне розрядження, а це неможливо для китайського продукту через його здешевлення. Жоден з нормальних виробників не випускає пилосос без нижньої щітки, оскільки вона є основним модулем для збору сміття та пилу та якісного прибирання.

Щітки бувають насправді двох типів і відрізняються тим, що одні намотують на себе волосся і забиваються вовною, а другі ні. Щітки, що захищені від намотування, призначені для власників домашніх тварин або для тих у кого в будинку багато довгого волосся. Ви заощадите якийсь час, який витрачатимете на регулярне очищення нижньої щітки.

Нижня щітка у роботів-пилососів

Двигун (потужність всмоктування)

Наступне, на що варто звернути особливу увагу - це двигун. Саме він несе основну відповідальність за якість збирання, оскільки потужність всмоктування вирішує все. Більшість виробників найчастіше приховують технічні характеристики своїх моторів або успішно маскують їх, описуючи потужність всмоктування своїх пилососів наприклад Па (Паскалях). Це звичайний маркетинг і такі прийоми використовують для заплутування кінцевого покупця, тому що більшість з них і не мають уявлення, що це за величина. Особливо це люблять робити наші друзі із піднебесної. Що ж робити в такій ситуації і як дізнатися про реальні характеристики приладу? Зрозуміло, що Вам ніколи не дадуть розкрутити пилосос і подивитися на його двигун, поки Ви його не купите. Тому звертайтеся за консультацією до наших менеджерів, а якщо є можливість, то завітайте до нашого магазину, де Вам наочно підкажуть на що звернути увагу.

Сподіваємося, що наш огляд дозволить Вам хоч трохи зорієнтуватися та наблизитися до вибору моделі саме для Ваших потреб, щоб не переплачувати за непотрібні Вам функції. А для більш детальної консультації звертайтесь до наших офіційних шоурумів робототехніки за адресою:

Для консультацій телефонуйте на гарячу лінію ROBOTICS +38 (097) 707-47-44